Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvenimo trukmė
 
 

Gyvenimo trukmė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(54) 2015-12-11 11
Lietuvos širdies asociacija (LŠA) šių metų gruodžio 7 – 13 dienomis, jau šeštąjį kartą, skelbia Miokardo infarkto prevencinę savaitę. Šių metų iniciatyvos pavadinimas yra „Auksinės valandos“. Tokiais renginiais Lietuvos širdies asociacija siekia paskatinti visuomenę atsakingiau žvelgti į širdies ir kraujagyslių ligų problemas. Širdies ir kraujagyslių ligas dažniausiai lemia keičiamieji rizikos veiksniai, kaip antai žalingi įpročiai, netaisyklinga mityba ar mažas fizinis aktyvumas, nuolatinis stresas. Laiku pritaikius profilaktines priemones, širdies ligų galima išvengti, o, ištikus miokardo infarktui, svarbiausia yra kuo skubiau kreiptis į medikus.
(42) 2013-04-24 4
Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė testą, kuris iš kelių pelės spustelėjimų nuspėja jūsų amžių. Šį internetinį kognityvinės diagnostikos instrumentą tyrėjai sukūrė siekdami išsiaiškinti, kaip mūsų motorikos įgūdžiai (judesiai) keičiasi su amžiumi. Išbandykite – jums tereikės pele paspausti raudonus skrituliukus.
(34) 2013-04-22 4
Šiandienos trisdešimtmečių organizmas net 15 metų senesnis nei jų tėvų ir senelių, kai jie buvo tokio paties amžiaus.
(27) 2011-10-21 -3
Ar galėtumėte patikėti, jog medikamentų, galinčių sulėtinti organizmo senėjimo procesus, turėtų būti įmanoma įsigyti dar šį dešimtmetį, o žmonių amžius tuomet sieks 150 metų ir daugiau? Naujojo Pietų Velso universiteto Medicinos fakulteto dekanas, profesorius Piteris Smitas (Peter Smith) įsitikinęs, jog, pavyzdžiui, šiandien kur nors Australijoje gimusi mergaitė gali tikėtis gyventi mažiausiai šimtą metų.
(25) 2017-09-21 10
Europoje per metus daugiau kaip 4500 pirmalaikių mirčių nulemia didesnė nei skelbiama dyzelinu varomų automobilių tarša, paskelbė mokslininkai.
(23) 2012-10-12 3
Ar norėtumėte sulaukti 100 metų mainais už savąjį vyriškumą? Tokią iš pažiūros keistą alternatyvą suformulavo Pietų Korėjos mokslininkai, manantys, kad jiems pavyko atskleisti Korėjoje gyvenusių šimtamečių vyrų ilgo gyvenimo paslaptį.
(21) 2011-05-31 1
„Pirmiausiai mes sieksime iki 2015 m. sukurti sintetinio kūno prototipą „Surogatas“ – kaip fantastiniame koviniame filme Svetimas kūnas“ („Surogates“), kur pagrindinį vaidmenį atliko Briusas Vilisas (Bruce Willis). Tame filme žmonės gulasi į tam tikras kapsules, jose užsideda šalmus su davikliais ir nerviniais impulsais valdo savąjį androidą, betarpiškai dalyvaudami situacijose, į kurias jų manipuliuojamas androidas pakliūva. Dirbtiniai kūnai visuotinai prieina...
(20) 2016-03-15 31
Rusų milijonierius užsigeidė gyventi amžinai. Tiesa, jis neplanuoja ieškoti vaisto, kuris jam leistų išlikti amžinai gyvam. Rusų turtuolis trokšta ateityje tapti robotu ir taip pratęsti savo gyvybę visam laikui.
(19) 2011-03-07 0
Naujausio ilgalaikio tyrimo apie nejudrumo ir mirtingumo sąsajas rezultatai atskleidė, kad žmogaus gyvenimo trukmei įtakos turi laikas, praleistas sėdint, informuoja Kembridžo universiteto mokslo žurnalas „Bluesci“. Paradoksalu, tačiau to paties tyrimo metu paaiškėjo, kad gyvenimo trukmė nesusijusi su fiziniu aktyvumu: ilgai sėdinčiųjų neišgelbės net ir dideli fiziniai krūviai, kuriais mėginama kompensuoti sėdomis praleistą laiką. Išeitis – judėti kuo dažniau, k...
(18) 2018-07-21 26
Remiantis populiariais mokslo duomenimis, priešistoriniai žmonės gyveno 20–35 metus, o šeštajame XVIII amžiaus dešimtmetyje Švedijoje vidutinė gyvenimo trukmė buvo 36 metai; XX amžiaus pr
(17) 2013-09-03 0
Geno mTOR, susijusio su organizmo energijos pusiausvyros palaikymu ir medžiagų apykaita, raiškos pakeitimas gyvenimą prailgina maždaug 20 proc., nustatė JAV nacionalinio sveikatos instituto (NHI) mokslininkai. Jų atlikto tyrimo rezultatai paskelbti mokslo žurnale „Cell Reports“.
(17) 2013-08-27 2
Turintieji protu sunkiai suvokiamas pinigų sumas gali nusipirkti praktiškai bet ką, tačiau pabėgti nuo mirties nepavyko niekam. Kol kas.
(16) 2015-10-30 34
Prieš kelis amžius ispanų tyrėjas Ponce de Leonas leidosi į kelionę ieškoti amžinos jaunystės šaltinio. Žinoma, jam tuomet nepavyko, bet ir šiais laikais mokslininkai tikisi atrasti būdą, žmogų padarysiantį nemirtingu.
(15) 2011-08-22 0
Net jei visą gyvenimą laikysitės sveikos gyvensenos principų, nėra jokios garantijos, kad sulauksite 100 metų, atskleidė naujausio tyrimo rezultatai, rašo „The Telegraph“.
(14) 2017-12-27 -24
Šiuo metu pasaulis švenčia Kalėdas. Tai - ir religinė, ir kultūrinė šventė. Nebūtina būti tikinčiu, jog galėtum švęsti Kalėdas. Visgi, ateizmo iškilimas patraukė mokslininkų dėmesį. Ne vienas tyrimas rodo, kad ateistai gyvena trumpiau ir pasižymi prastesne sveikata. Bet kodėl taip gali būti? Kaip galite įsivaizduoti, religingi žmonės turi savo paaiškinimą, tačiau mokslininkai pateikia faktais pagrįstas versijas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos