Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvūnai ir metų laikai
 
 

Gyvūnai ir metų laikai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2020-04-15 25
Jūs žinote, kaip kvepia pavasaris. Tas šiek tiek purvą primenantis kvapas mus dažnai nuteikia optimistiškai. Jis primena apie artėjančius darbus sode. Kitiems jis primena vaikystę. Tas žemiškas kvapas ypač jaučiamas palijus. Bet kas tai? Iš kur tas kvapas?
(1) 2019-01-09 48
Pingvinai mėnesių mėnesius praleidžia ant Antarktidos ledynų. Jų pėdos neatrodo kaip nors ypatingai - jos nėra apaugusios pūkais ar storu riebalų sluoksniu. Tačiau jie ne šiaip vaikštinėja bandydami nesušalti - dažnai jie valandų valandas tiesiog stovi vietoje basomis ant šalčiausio planetos ledo. Kaip jiems pavyksta nenušalti pėdų?
(0) 2018-05-29 14
Gyvenant šalčiausiuose pasaulio kampeliuose galimybė kaupti šilumą yra esminė norint išgyventi. Vienas būdas tai padaryti – sukaupti riebalų sluoksnį po oda, tačiau tuomet kūnas tampa ne toks judrus, kas gali apsunkinti pabėgimą nuo grobuonių.
(1) 2018-01-26 11
Daugelis gyvūnų turi poravimosi sezoną. Tai - laikas, kuomet visi suaugę rūšies atstovai ieško tinkamų partnerių susiporavimui. Tuo tarpu žmonės užsiima seksu ištisus metus, o ir vaikai gimsta bet kuriuo metu. Kodėl taip yra?
(0) 2018-01-17 2
Varlės itin reaguoja į pasikeitusią aplinkos temperatūrą, tad šiltesnės vietos žiemojimui pradeda ieškoti tik atšalus orams, teigia Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė.
(0) 2017-01-12 -1
Kalytė Mary kažkaip pateko į beviltišką situaciją. Ji paspruko iš namų netoli Provo, JAV, ir kažkaip užsiropštė ant kalno. Ji gailiai kaukė, šaukėsi pagalbos, kol galiausiai savanoriams pavyko ją pasiekti - išalkusią, sušalusią ir vos besilaikančią ant siauros atbrailos. Visgi, gelbėjimo misija buvo nesėkminga, bet apie viską nuo pradžių.
(0) 2017-01-09 15
Turbūt ne vienas iš mūsų yra stebėję į šiltus kraštus rudenį išskrendančių, ar iš jų grįžtančių paukščių būrius, ar vieną dieną pastebėję, kad kiemas staiga tapo pilnas čiurlių. Tačiau kaip gyvūnams sekasi, kol jie būna kelionėje?
(2) 2016-11-17 1
Per metus Lietuvos keliuose žūsta apie 10 tūkst. ežių. Susidūrimas su šiais gyvūnais automobilių vairuotojams nėra itin pavojingas. Kur kas rimtesnių padarinių galima sulaukti, jeigu kelyje automobilis susidurs su didesniu gyvūnu – šernu, stirna ar briedžiu.
(0) 2016-03-16 19
<i>Šaltomis tamsiomis dienomis vilioja mintis išsijungti, kol grįš orai šiltesni. Daug gyvūnų taip ir elgiasi, kai žiemos miegu įmigę, sulėtina kūno funkcijas ir naudodami per vasarą suka
(0) 2016-02-18 5
Tokiu metu paprastai regime šėlstančią, šokčiojančią, bet dar tikrai nesitraukiančią žiemą. Dabar apie ją kalbame vis rečiau. Dar buvo šiokia tokia viltis, kad antra mėnesio pusė padovanos sniego, šaltuko... Viltis išlieka, nes gamta darys taip, kaip jai atrodys geriausia.
(0) 2015-04-30 11
Niujorkas susirūpino paukščių saugumu, todėl imsis veiksmų, kurie turėtų labai pagelbėti šiems gyvūnams.
(0) 2015-04-16 2
Dar nespėjus į šoną padėti storesnių paltų, jau atgijo uodai. Pamiške vaikščiojusi mergina sulaukė pirmųjų šiais metais vabzdžių atakų.
(0) 2015-02-05 1
Pavasaris netrukus ateis, pronozuoja viena varlė, kuri oro prognozes Ramiojo vandenyno šiaurės vakarinei daliai Vašingtono valstijos Snohomišo mieste skelbia jau dešimt metų. Tuo tarpu vieno Viskonsino valstijos miestelio merui, sakančiam prognozes apie artėjantį pavasarį, švilpikas segė tiesiai į ausį.
(0) 2015-01-27 6
Miške gyvena vienas gyvūnas, kuriam visai nereikia kasdien klausytis meteorologinių prognozių, nes jis pats puikiausiai geba jas nustatyti. Šis gyvūnas – barsukas, sausio 25-ąją, per patį žiemos vidurį, išlendantis iš savo olos apsidairyti, ką žada šie metai ir koks bus pavasaris. Bent jau tuo nuo seno tikėjo mūsų senoliai ir pagal tai spėdavo ateities orus. O ką mano šių dienų gamtininkai, kiek yra patikimos tokio pavasario pranašo prognozės? Ar kam nors praėjusį sekmadienį pavyko sutikti barsuką ir stebėti, kaip jis elgėsi – lindo iš savo urvo lauk, ar nusprendė miegoti toliau?
(0) 2015-01-23 16
Specialistai perspėja, kad šilta žiema – nieko gero nežada tiems, kas bijo erkių. Šioms nespėjus užšalti per žiemą, jų antplūdis pavasarį – garantuotas. Tas pats pasakytina ir apie uodus bei lauko, daržo kenkėjus. Ar gali būti taip, kad ateityje nuo įvairių parazitų turėsime gintis ištisus metus? O galbūt šį pavasarį mūsų laukia erkių sukeliamų infekcinių ligų protrūkis?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos