Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvūnų fiziologiniai procesai
 
 

Gyvūnų fiziologiniai procesai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-11-11 0
Iki šiol manyta, kad žinduoliai, šviesos kiekį, pasiekiantį tinklainę, reguliuoja nerviniais signalais, keliaujančiais tarp akių, vyzdžio ir smegenų. Bet dabar King-Wai Yau su kolegomis iš Džono Hopkinso universiteto Baltimorėje (Merilendo valstija) atrado, kad gyvūnų, aktyvių naktį, temstant ar auštant – pavyzdžiui, kačių, šunų, žiurkėnų – izoliuoti akių obuoliai ir toliau reaguoja į šviesą.
(2) 2011-07-27 0
Gvianos delfinams vieno papildomo pojūčio greta penkių tradicinių (regos, klausos, uoslės, skonio ir lytėjimo) nepakanka. Negana to, kad, kaip ir visi gentainiai, sugeba vandenyje orientuotis echolokacijos principu, Gvianos delfinai pasižymi ir septintuoju pojūčiu – jie geba justi savo aukos elektrinį lauką. Toks gebėjimas tarp aukštesniųjų rūšių žinduolių užfiksuotas pirmąsyk.
(2) 2011-07-25 0
Keturakėmis vadinamos žuvys iš tiesų turi dvi akis, tačiau plaukioja taip, kad jos vienu metu būna ir vandenyje, ir virš jo. Nauja studija aiškinosi, kaip žuvis gali vienu metu matyti dviejose tokiose skirtingose aplinkose.
(0) 2011-06-23 0
Mažyčiai plaukeliai, dengiantys šikšnosparnių sparnus, greičiausiai padeda jausti skrydžio greitį, rodo britų Nacionalinės mokslų akademijos tyrėjų atliktas tyrimas.
(0) 2011-06-20 0
Pjūklažuvės turi šeštąjį pojūtį – ne intuiciją, bet ypatingą savo ilgo dantyto rostrumo savybę, padedančią sumedžioti ir sudoroti auką.
(6) 2011-05-31 0
Širdis – bene svarbiausias mūsų organas, varinėjantis kraują iki pat smulkiausių odoje išsidėsčiusių kapiliarų ir atgal. Bet koks širdies veiklos sutrikimas gręsia rimta problema, dažnai – net mirtimi. Ar viską žinome apie širdies ritmus?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos