Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvūnų fiziologiniai procesai
 
 

Gyvūnų fiziologiniai procesai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-11-09 41
Delfinai geba išlikti nuolatos budrūs net dvi savaites, kai miega tik viena jų smegenų pusė, teigia mokslininkai. Tokia būdrumo būsena leidžia šiems žinduoliams nuolatos saugotis ryklių.
(0) 2012-11-07 1
Nors po žeme gyvenantys smėlrausiai yra akli, mokslininkams jie gali atverti akis ir pateikti įžvalgą, kaip kovoti su vėžiu. 7 kartus ilgiau už bet kokius kitus graužikus išgyvenantys smėlrausiai niekados nesuserga vėžiu – mokslininkai praėjo aiškintis, kodėl.
(1) 2012-11-06 0
Mokslininkai jau seniai bandė išsiaiškinti, kada išsivystė elementari rega. Pagrindinis mokslininkus kamavęs klausimas buvo susijęs su tikslesniu regos atsiradimo laikmečiu. Anot naujausio tyrimo, elementari rega išsiplėtojo prieš 700 milijonų metų.
(2) 2012-10-23 0
Gali skambėti keistai, tačiau drambliams rūpi visai ne stilinga išvaizda, o funkcionalumas. Taip galima pasakyti apie dramblių odą dengiančius retus plaukus, kurie, anot Prinstono universiteto tyrėjų, yra esminis dalykas, saugantis dramblius nuo perkaitimo, rašo „Newscientist.com“.
(3) 2012-08-22 0
Evoliucijos eigoje kailį turintys žinduoliai išmoko greitai ir efektyviai nuo savęs pašalinti vandenį. Pavyzdžiui, šunys 70 proc. ant kailio pakliuvusio vandens gali atsikratyti per 4 sekundes. Kaip jiems tai pavyksta? Į šiuos klausimus padeda atsakyti modernios filmavimo kameros, galinčios padaryti dešimtis kadrų per sekundę.
(2) 2012-07-04 6
Jokia paslaptis, kad gyvūnai pasaulį mato kitaip nei žmogus. Tačiau ką būtent jie mato, daugeliu atveju lieka neaišku. Nauja Karališkosios draugijos paroda sudaro sąlygas jos lankytojams pažiūrėti į demonstruojamas fotografijas, kurios iliustruoja, ką mūsų augintiniai ir kiti gyvūnai mato, kai žiūri vienas į kitą ar į mus.
(6) 2012-06-14 0
Pamenate, ne sykį esame rašę apie gyvūnų pasaulyje neretą autotomijos fenomeną – kai driežai vardan išlikimo nusitraukia uodegą ir pan.? Šią savaitę stebinti nepaliauja vabzdžių pasaulis, bet šįsyk žinutė – ne apie tarakonus, o apie vorus. Pasirodo, autotomija – jokia naujiena ir vorų pasaulyje. Tiesa, narsieji vorų pasaulio vyrukai kai kuriose situacijose pasiryžta atsisveikinti ne su kokia nors ataugančia uodega (tokių vorai lyg ir neturi) ar koja, o su... kur ...
(7) 2012-05-23 5
Bitės geluonies sukeltą skausmą, ko gero, yra patyrę daugelis. O kaip tokį skausmą būtų galima palyginti su skausmu, kurį sukelia, pavyzdžiui, vapsvos „pepsis“ arba ugninės (rudosios) skruzdės? Arizonos universiteto entomologas Džastinas Šmitas (Justin Schmidt) yra „paragavęs“ ne tik šių trijų, bet ir dar 147 kitų rūšių vabzdžių geluonių. Ir sudaręs skausmingiausiųjų dešimtuką.
(3) 2012-05-23 1
Kol mokslininkai mėgina suprasti, kaip gyvos ląstelės išspinduliuoja biofotonus, Lebedevo fizikos instituto (Maskva, Rusija) tyrėjai atrado tam tikrų esminių požymių, liudijančių, jog biofotonai dalyvauja ląstelių komunikacijos procesuose.
(2) 2012-05-15 0
Vidutiniškai kiekvienas žmogus pramiega trečdalį savo gyvenimo. Teigiama, kad suaugusiam žmogui reikia miegoti 8-9 valandas per parą. O kiek į akį pučia gyvūnai?
(0) 2012-04-03 0
Mokslininkas nustatė, kaip gyvatės malšina troškulį - vanduo įsiurbiamas pro jų apatinį žandikaulį dengiančią raukšlėtą odą lyg kempinę.
(6) 2012-03-21 2
Žvaigždžių jūra? Ne. Tai – Vadhu salos Maldyvuose krantas. Jį skalauja Indijos vandenyno bangos. Kurios, reikia pripažinti, naktį žėri išties kerinčiai. Kodėl?
(0) 2012-03-16 0
Tai – vienas iš seniausiai gyvuojančių stereotipų: kokion nors knaipėn užsukęs atstumtas vyriškis širdies skausmą skandina alkoholyje. Naujausių tyrimų rezultatai rodo, jog lygiai taip pat elgtis yra linkę ir vaisinių muselių patinėliai, pastebi „Newscientist.com“ – nevilties apimti nelaimėliai alkoholio suvartoja dvigubai daugiau nei savo amūriškuosius poreikius patenkinusios vyriškos lyties musės.
(7) 2012-01-20 0
Galūnės netektis žmogui – vienas iš rimčiausių anatominių nuostolių. Aukoti kurią nors savo galūnę žmogus galėtų tik tuomet, kai nėra jokios, JOKIOS kitos išeities. Kaip, pavyzdžiui, nutiko po kalnus vaikštinėjusiam filmo „127 valandos“ herojui. Tačiau gyvūnijos pasaulyje amputacija yra gana paplitęs fenomenas. O tikri uodegų netekimo virtuozai yra driežai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos