Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvūnų komunikavimas
 
 

Gyvūnų komunikavimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2019-04-27 3
Karvelių pasaulyje svarbiausias yra greitis, o ne kompetencija. Pasirodo, būrio lyderiais tampa ne protingiausi, o greičiausi karveliai. Tačiau naujas atliktas tyrimas, kuris buvo publikuojamas žurnale „Biology letters“, parodė kai ką daugiau.
(0) 2019-01-23 29
Visi žino, kad šunys yra protingi gyvūnai. Tačiau kiek protingi? Ar protu jie gali prilygti žmogui ar kokiam kitam gyvūnui? Turbūt girdėjote pasakymą, kad šuo protu gali prilygti vaikui.
(1) 2016-12-17 13
Mažai kas abejoja, kad žmogbeždžionės – tokios, kaip gorila Koko – yra labai protingos. Na, pavyzdžiui, ta pati Koko su žmonėmis bendrauja ženklų kalba – pavyzdžiui, pasakoja, kaip myli savo kačiukus Miss Black ir Miss Grey. Bet Koko yra tylenė – mūsų kalba ji nesugeba pratarti nė žodžio.
(3) 2014-04-22 5
Nedidelio zoologijos sodo vadovas Brajenas jaučiasi pralaimėjęs protų kovą su savo bitėdžiais barsukais. Nesvarbu, kad šie padarėliai nedidelio dydžio - jie sugeba pabėgti iš bet kokio narvo!
Šią istoriją pasakoja BBC žurnalistai.
(1) 2014-03-28 2
2013 metų rugpjūčio pabaigoje Denise Herzing plaukiojo Karibų jūroje. Pastaruosius 25 metus jos stebimas delfinų būrelis sukiojosi aplink jos laivą. Ir staiga ji išgirdo vieną iš delfinų tariant: „Sargasas“.
(0) 2012-10-24 0
Daugelis mūsų kalba su savo augintiniais, bet mes nesitikime, kad augintiniai mums atsakys (nebent tai būtų papūgos). Tuo tarpu baltasis delfinas mums galėtų įvaryti infarktą – jis išmoko imituoti žmogaus kalbą.
(0) 2011-07-19 0
Žvirblinės papūgėlės kiekvieną vos besiplunksnuojantį jauniklį išmoko ypatingos garsų sekos, pagal kurią atpažįstamas individas. Kitaip tariant, jos savo mažyliams duoda vardus.
(3) 2011-06-30 1
Varnos gali atpažinti pavojų keliančio asmens veidą ir geba šią informaciją perduoti kitiems paukščiams, teigia mokslininkai.
(0) 2011-06-28 0
Galbūt paukščiai nevartoja mums įprastų daiktavardžių, veiksmažodžių, nekaito jų linksniais ar laikais, tačiau panašu, kad žmonės nebūtinai yra vieninteliai gramatikos taisyklių besilaikantys gyvi sutvėrimai šioje planetoje. Kijoto universiteto (Japonija) ekspertas Kentaro Abė (Kentaro Abe) įsitikinęs, jog bengaliniai kikiliai komunikuodami vadovaujasi savitomis sakinių darybą nagrinėjančios gramatikos dalies, kuri vadinama sintakse, taisyklėmis.
(6) 2011-05-11 1
Netrukus Floridoje (JAV) turėtų būti išbandytas kompiuterinis įrenginys, padėsiantis atpažinti delfinų skleidžiamus garsus, praneša Newscientist.com. Jei eksperimentas bus sėkmingas, povandeninė delfinų kalbos vertyklė atvers galimybes reikšmingai pasistūmėti pirmyn kuriant abipusio žmonių ir delfinų komunikavimo priemones.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos