Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvūnų pėdsakai
 
 

Gyvūnų pėdsakai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-07-17 2
Dažnai girdime faktą, kad gyvūnijos pasaulyje beždžionės yra artimiausi mūsų giminaičiai. Ir iš tiesų beždžionės yra nepaprastai protingi gyvūnai, kurie gali suprasti net iki 2000 žodžių bei 1000 gestų kalbos ženklų. Įdomu yra tai, kad žmonėms artimi ir dar vieni gyvūnai – koalos.
(0) 2018-06-18 9
„Science Advance“ žurnale paskelbta naujiena apie kol kas seniausią žinomą gyvūno pėdsaką. Kas prieš 546 mln. metų jį paliko – vis dar tiksliai nežinoma, tačiau šie pėdsakai yra iš to laikotarpio, kuriame, manoma, išsivystė pirmieji gyvūnai.
(0) 2017-01-09 15
Turbūt ne vienas iš mūsų yra stebėję į šiltus kraštus rudenį išskrendančių, ar iš jų grįžtančių paukščių būrius, ar vieną dieną pastebėję, kad kiemas staiga tapo pilnas čiurlių. Tačiau kaip gyvūnams sekasi, kol jie būna kelionėje?
(0) 2016-11-21 17
Koprolitai - tai suakmenėjusios priešistorinių gyvūnų išmatos. Daugeliui tai tik menkavertės fosilijos, bet tik ne mokslininkams bei kolekcionieriams. Ar žinote, ką iš šių praeities gyvūnų pėdsakų gali nustatyti paleontologai? Arba kaip atrodo didžiausia koprolitų kolekcija pasaulyje?
(2) 2015-07-20 1
Praėjusią savaitę laisvalaikio įstaigose siautėjo ne tik voverės. Štai Kolorado valstijoje naktį pro langą į pyragų kepyklėlę įsibrovė lokys. Paaiškėjo, kad smaližius – ne tik įžūlus, bet ir išrankus. Šleivakojis nesikuklindamas sušlamštė visus kepyklėlės krautuvėlėje paliktus pyragus (apie 30), o štai rabarbarų pyragų lokys kažkodėl nė nepalietė…
(0) 2014-11-17 9
Netoli Paryžiaus pabėgęs tigras penktadienį paryčiais tebebuvo laisvėje, o ugniagesiai ir policija naktį sustabdė paieškas po visą dieną trukusios bevaisės medžioklės.
(0) 2013-12-10 0
Amerikiečių mokslininkai džiaugiasi pagaliau išsprendę vieno keisčiausių gamtoje egzistuojančio reljefo – Mimos kauburynų – susiformavimo paslaptį. Geologine anomalija vadinama didžiulės apvalučiais kone vienodo dydžio kauburiais nusėtos teritorija ilgai nedavė ramybės geologams, iki šiol spėliojusiems, kas galėjo lemti tokio neįprasto peizažo susiformavimą.
(0) 2010-06-07 0
Gyvūnų pėdsakai tėra tik pavienės raidės. Iš jų sudėlioti žodžius, sakinius, gyvą pasakojimą - daug patirties ir žinių reikalaujantis užsiėmimas. Vis labiau populiarėjantys “Baltijos vilko” rengiami Pėdsekystės kursai suteikia galimybę išmokti skaityti Gamtos knygą, taip pat narystę mūsų asociacijoje (norint tapti “Baltijos vilko” nariu, ne gamtininkams šie kursai privalomi).
(1) 2010-03-25 7
Sniegas suteikia unikalią galimybę skaityti gyvąją gamtos knygą vien tik iš įvairiausių gyvūnų paliekamų pėdsakų. Nors Lietuvoje žiema sparčiai „bėga iš kiemo“, miškuose dar liko nemažai sniego, tad paskubėję galite suspėti netiesiogiai žvilgtelėti į slapukaujančių gyvūnų gyvenimą. O ir nutirpus sniegui, minkštesnėje žemėje galima surasti įvairiausių pėdsakų – ypač netoli vandens telkinių ar šėryklų. Bet kaip susigaudyti, kur koks gyvūnas pra...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos