Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvūnų rega
 
 

Gyvūnų rega

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-02-10 11
Surikatos - tai maži plėšrūs Afrikos pietuose gyvenantys mangustinių šeimos gyvūnai. Juokingai atrodančias ant dviejų kojų stovinčias surikatas mėgsta dokumentinių filmų kūrėjai, todėl šis gyvūnas yra itin lengvai atpažįstamas. Tačiau štai ko apie jį nežinojote - surikatos turi akinius nuo saulės.
(0) 2019-08-19 5
Ereliai yra plėšrūs, dideli ir laibai stiprūs paukščiai, kurių pasaulyje yra apie 60 rūšių – dauguma jų yra kilę iš Eurazijos ar Afrikos regionų. Dažniausiai erelius mes siejame su neįtikėtina jų rega – juk ne veltui turime posakį „mato kaip erelis“. Šiame straipsnyje pateikia mums eilę įdomių faktų apie nepaprastą šių paukščių regėjimą.
(8) 2017-09-23 54
Pabandykite priploti musę ir jūs iškart suvoksite, kad ji yra greitesnė už jus. Daug greitesnė. Kaip gi tiems miniatiūriniams padarams su jų mikroskopinėmis smegenimis pavyksta taip lengvai apvynioti mus aplink pirštą?
(0) 2015-12-08 21
Pirmą kartą mokslo istorijoje jungtinė mokslininkų komanda iš JAV bei Jungtinės Karalystės sukūrė žmogaus vaizdą, regimą tarsi iš vandenyno gelmių stebint pro delfino „echolotą“.
(0) 2014-07-29 18
Akys ir sparnai yra vieni įspūdingiausių evoliucijos sukurtų organų. Šie dariniai susiformavo skirtingu metu skirtingose organizmų grupėse. Pavyzdžiui, tiek paukščiai, tiek šikšnosparniai, kurie laikomi žinduoliais turi nepriklausomai susiformavusius sparnus. Toks nepriklausomų bruožų susiformavimas skirtingose organizmų grupėse laikomas konvergentine evoliucija. Taip pat susiformavo žmonių bei kalmarų akys.
(7) 2013-09-16 2
Pamenate, kaip "Matricoje" Kinu Ryvso (Keanu Reeves) personažas Neo išsilenkdavo kulkų, o šios skriedavo sulėtintai? Panašiai vaizdą mato ir musės. Ir apskritai – kuo mažesnis gyvūnas ir kuo greitesnė jo medžiagų apykaita, tuo jam lėčiau... slenka laikas. Štai tokią išvadą netikėtai priėjo Dublino Trinity koledžo (Airija) mokslininkai.
(6) 2013-02-23 0
Turbūt dauguma per daug nemąstę į šį klausimą atsakytų labai trumpai: nieko. Ir suklystų, kadangi šie kai kam gana nemalonias asociacijas keliantys vabalai pasižymi itin įdomia savybe. Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad skarabėjai sugeba orientuotis erdvėje pagal Paukščių Tako skleidžiamą šviesą.
(1) 2012-11-06 0
Mokslininkai jau seniai bandė išsiaiškinti, kada išsivystė elementari rega. Pagrindinis mokslininkus kamavęs klausimas buvo susijęs su tikslesniu regos atsiradimo laikmečiu. Anot naujausio tyrimo, elementari rega išsiplėtojo prieš 700 milijonų metų.
(2) 2012-07-04 6
Jokia paslaptis, kad gyvūnai pasaulį mato kitaip nei žmogus. Tačiau ką būtent jie mato, daugeliu atveju lieka neaišku. Nauja Karališkosios draugijos paroda sudaro sąlygas jos lankytojams pažiūrėti į demonstruojamas fotografijas, kurios iliustruoja, ką mūsų augintiniai ir kiti gyvūnai mato, kai žiūri vienas į kitą ar į mus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos