Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Gyvybės pėdsakai kosmose
 
 

Gyvybės pėdsakai kosmose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(12) 2021-11-11 9
Žmoniją ilgai kamuoja klausimas - ar visatoje mes vieni? Mokslininkai nežemiškų civilizacijų paieškai skiria didžiulius resursus. Tačiau astrofizikas Paulas Sutteris teigia, kad to daryti nereikėtų.
(1) 2021-11-03 22
Jei pastaruoju metu atkreipėte dėmesį, tikriausiai girdėjote apie naują Franko Herberto romano „Kopa“ adaptaciją, kurią režisavo Denisas Villeneuve. Filmo siužetas, kaip ir knyga, beveik visas vyksta dykumos planetoje Arakis, kuri yra atokioje, nesvetingoje Visatą apimančios žmonių imperijos dalyje.
(6) 2021-08-03 23
Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkas, kvantinės fizikos tyrėjas Terryis Rudolphas teigia, kad žvaigždės mūsų danguje mirksi ne šiaip sau.
(0) 2021-07-22 7
Gyvybės paieškos kosmose – procesas, užimantis daugelį metų ir vedantis mus prie kitokio visatos suvokimo. Astrofiziko dr. Kastyčio Zubovo teigimu, tai, kas kosmose nagrinėjama dabar, galimai veda prie dar vieno technologijų, pramonės arba visuomenės perversmo.
(0) 2021-06-05 10
Neseniai atlikto tyrimo autoriai tvirtina radę Marso paviršiuje yra į grybus panašių struktūrų, korios primena gyvybės formas Žemėje. Tiesa, šie paviršiaus dariniai yra gerai žinomi ir buvo aptikti NASA marsaeigio „Opportunity“ dar 2004 m., netrukus po nusileidimo.
(0) 2021-05-28 6
Norėdami atrasti gyvybę už Žemės ribų, greičiausiai turėsime remtis biopėdsakais – požymiais, kuriuos gyvybiniai procesai palieka savo aplinkoje. Pavyzdžiui, planetos atmosferoje. Jei uolinės planetos atmosferoje aptiktume deguonies molekulių, tai būtų rimta užuomina, kad ten gali egzistuoti gyvybė, nes negyvybiniai procesai tokiose planetose, kaip Žemė, laisvą deguonį daug efektyviau suvartoja, nei pagamina. Bet galimų biopėdsakų yra tūkstančiai, tad nustatyti, ar jų yra planetos atmosferoje, gali būti labai sudėtinga.
(0) 2021-05-11 6
2020 m. rugsėjį žiniasklaidą apskriejo naujiena: Veneroje aptikta gyvybė! Bent jau taip skelbė kai kurios drąsiausios antraštės. Tikslesnis pranešimas buvo toks: Veneros atmosferoje rasta fosfino dujų.
(0) 2021-03-26 15
Kaip astrobiologija – kuo toliau, tuo labiau – padeda nesijausti kosmose vienišiems.
(0) 2021-01-22 42
„Aš manau, kad yra šansas, jog egzistuoja gyvybė už Žemės ribų, nes mūsų planetoje nėra nieko unikalaus“, – pasakoja profesorius emeritas, buvęs NASA JPL direktorius Charles Elachi. Anot jo, nežemiška gyvybė gali slėptis net ir Saulės sistemoje.
(0) 2021-01-21 11
Jei Mėnulyje egzistuotų pavojingi patogenai, NASA negalėtų sukliudyti jiems patekti į Žemę.
(0) 2021-01-07 23
Jei vaikystėje smalsiai žiūrėdavote į naktinį dangų ir esate matę filmų apie ateivius, tikriausiai pasvajodavote apie jų atvykimą. Arba to bijodavote. O kas jei ateiviai iš kitų planetų jau buvo apsilankę Žemėje? Skamba kaip siaubingai ekstravagantiška idėja? Taip mano Harvardo universiteto astronomas.
(0) 2020-12-29 9
Gyvybės paieškos už Saulės sistemos ribų remiasi biopėdsakų paieškomis. Biopėdsakai yra įvairios dujos, kurias išskiria gyvi organizmai ir kurios užsilieka planetos atmosferoje, nors jei gyvybės nebūtų, jos greitai išnyktų. Dažniausiai minimas biopėdsakas yra deguonis: ši molekulė – labai reaktyvi, todėl jei Žemėje gyvybės neliktų, per kelis tūkstančius metų neliktų ir deguonies atmosferoje.
(0) 2020-12-21 0
Astronomai radijo teleskopu Olandijoje tyrė tris skirtingas žvaigždes, kurios, kiek žinoma, turi egzoplanetas. Mokslininkai palygino rezultatus su Jupiterio stebėjimais – bet susilpnintais taip, kokiais jie atrodytų iš už dešimčių šviesmečių esančioje žvaigždžių sistemoje. 
(1) 2020-12-07 16
Naujausias mokslininkų atradimas labai sustiprina teoriją, kad gyvybės atsiradimą Žemėje galėjo lemti kometos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos