Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Hipotetinės gyvybės formavimosi sąlygos
 
 

Hipotetinės gyvybės formavimosi sąlygos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-07-02 19
Prieš kurį laiką Švedijoje rasta meteorito liekana mokslininkams užminė nemažai mįslių. Manoma, šis uolienos gabalas yra dalele meteorito, kurio dėka Žemėje įvyko tikras gyvybės šuolis.
(2) 2013-10-31 0
Jau tūkstantmečius žmonės bando atsakyti į klausimą: kaip Žemėje atsirado gyvybė? Teksaso universiteto (JAV) mokslininkas pasiūlė hipotezė, kad gyvybė galėjo nukristi iš dangaus ir gimti pragaro liepsnose.
(3) 2011-08-23 0
Panspermijos teorijos šalininkai įsitikinę, jog gyvybė Žemėn atkeliavo, o ne joje užsimezgė. Anot jų, gyvybės sporos į jauną mūsų planetą iš kitų pasaulių atskriejo ant uolų nuolaužų arba asteroidų migracijos metu. O ką, jei gyvybė vis tik užsimezgė čia, Žemėje? Ir po to tos sporos – tik jau ant mūsų planetos nuolaužų – leidosi į milijonus metų truksiančias ekspedicijas po atšiaurius Visatos tyrus? Galbūt tuomet žydrosios mūsų planetos prieigose b...
(0) 2011-07-01 0
Tamsioji medžiaga, kurios buvimas Visatoje yra nustatytas pagal jos gravitacinius efektus, vis dar yra paslaptis. Naujas mokslininkų darbas pasiūlė idėją, kad tamsioji medžiaga gali sudaryti sąlygas gyvybei egzistuoti nutolusiuose pasauliuose.
(5) 2011-04-18 0
Įprasta manyti, jog juodosios bedugnės kolosalia savo gravitacija išardo ir susiurbia bet kurį per arti atsidūrusį objektą. Tačiau gamtoje viskas gali būti kur kas sudėtingiau ir… optimistiškiau. Mokslininkai formuluoja, iš pirmo žvilgsnio, absoliučiai neįmanomą naujausią teorinę prielaidą, jog, visai galimas daiktas, protingos gyvybės formos galėtų sėkmingai gyvuoti sūkuriuojančių fotoninių debesų apšviestose planetose, skriejančiose aplink tam tikro tipo...
(13) 2010-08-25 2
Prie Kentauro alfos žvaigždės (tai artimiausia žvaigždė, nutolusi nuo žemės už 4,3 šviesmečių) sukasi dujinė milžinė – planeta Polyphemus, o aplink ją – Pandoros planeta, pasižyminti unikalia biosfera. Tokią sistemą sukūrė filmo „Įsikūnijimas“ autoriai, 380 puslapių knygoje, pavadintoje „Pandorapedia“ išsamiai aprašę jos egzistavimo niuansus, biosferą ir t. t.
(2) 2010-05-21 0
Kosmose atrasta nauja supernova gali padėti atskleisti paslaptį, kaip Žemėje susiformavo gyvybė, teigia mokslininkai, kuriuos cituoja telegraph.co.uk. Astronomai tikisi radę "kosminį" paaiškinimą, kodėl ir kaip žmonių kauluose susiformuoja kalcis.
(5) 2010-01-26 0
Plačiakampis infraraudonųjų spindulių kosminis teleskopas WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer) aptiko pirmąjį Saulės sistemoje juodąjį asteroidą, pranešė NASA.
(16) 2010-01-03 3
Žemė Visatoje atrodo kaip mažytis taškelis, tačiau gyvybės formų įvairovė čia, ko gera, apstulbintų ne vieną ateivį. Anot mokslininkų, panašių į Žemę planetų gali būti daugybė, tik ar jose iš tiesų egzistuoja gyvybė?
(1) 2009-12-22 0
Centrinė Paukščių Tako dalis dėl intensyvaus kometų bombardavimo mažiau tinka gyvybei formuotis ir vystytis, nei mūsų galaktikos pakraščiai, kur yra ir Saulės sistema, tvirtina Italijos astronomai.
(12) 2009-12-18 2
Mėnulis pateikė naują paslaptį: Indijos kosminis zondas „Chandrayaan-1“ jo paviršiuje aptiko organinių molekulių, pranešė Indijos kosmoso tyrimų organizacija (ISRO).
(35) 2009-11-12 0
Vatikane lapkričio 6 – 11 dienomis vyko mokslinė konferencija, nagrinėjusi nežemiškos gyvybės egzistavimo klausimus, pranešė naujienų agentūra AFP.
(38) 2009-10-01 1
Mokslininkai diskutuodami apie nežemiškos gyvybės egzistavimo galimybes dažniausiai atsargiai priduria „tose formose, kurios mums yra žinomos“. Ir iš tikro, labai mažai ką galime pasakyti apie egzotines gyvybės formas, atsirandančias ir egzistuojančias visiškai svetimose ir net mūsų supratimu, negyvenamose zonose. Šiuo atveju įprastinė biochemija tampa bejėgė ir didele dalimi tenka pasikliauti ne tiek mokslu, kiek savos fantazijos galimybėmis.
(5) 2008-09-04 0
Pasak naujausio mokslininkų kompiuterinio modeliavimo, toli gražu ne visos egzoplanetos, iš išorės labai panašios į mūsų Žemę ir turinčios skysto vandens, gali būti tinkamos gyvybės vystymuisi. Tam labai didelę įtaką turi planetos branduolys.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos