Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Horizontalios vėjo jėgainės
 
 

Horizontalios vėjo jėgainės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-02-23 35
Jorkšyro pakrantėje (Jungtinėje Karalystėje) statomas didžiausias jūrinių vėjo jėgainių parkas jau duoda pirmąją naudą. „The Guardian“ praneša, kad pirmosios jėgainės jau pradėjo gaminti ir tiekti elektrą į bendrą tinklą. Taip pat šio projekto vystytoja, Danijos kompanija „Orsted“, yra pasirengusi užpildyti atsiradusią tuštumą, kai JK nusprendė nevystyti branduolinių jėgainių projektų.
(6) 2018-08-05 17
Vėjo jėgainių yra įvairių dydžių, jos statomos tiek sausumoje, tiek ir ant vandens, bet ar kada nors susimąstėte kodėl vėjo jėgainės turi būtent tris mentes. Kodėl ne daugiau? Gal daugiau menčių padidintų vėjo jėgainių efektyvumą? Yra mokslinės priežastys, kodėl būtent 3 mentės yra geriausias sprendimas.
(0) 2018-07-20 2
Nors Lietuvoje vėjo jėgainių daugiausia galima pamatyti tik keliaujant link pajūrio, ar kada nors susimąstėte kodėl jos yra dažomos baltai? Atsakymas tikrai nustebins, nes pasirodo, kad balta spalva ne tik prailgina jų veikimo trukmę, bet yra svarbi dėl dar daugybės kitų priežasčių.
(3) 2018-02-26 57
Jau pradėtas statyti didžiausias vėjo jėgainių parkas jūroje, kurį planuojama pilnai pabaigti statyti iki 2020 metų. Projektą rengė „Orsted“ (formaliai „DONG Energy“ aut. past.) kompanija, didžiausia jūrinių vėjo jėgainių vystytoja. Numatyta, kad šis parkas bus įrengtas už 120 km nuo Jorkšyro kranto, Jungtinėje Karalystėje.
(5) 2016-11-26 13
Dvimenčių vėjo jėgainių pionierė „SkyWind“ skelbia pradėjusi intensyvias derybas su energetikos kompanijomis dėl pirmojo prototipo statybų jūroje. Neįprastos technologijos jėgainė turėtų iškilti prie vakarinių Norvegijos krantų.
(0) 2016-09-02 52
Juk vėjo jėgainių mentės – milžiniškos! Neretai ir keliasdešimties metrų ilgio. Gerokai ilgesnės už vilkių tempiamas puspriekabes. Kinijoje nufilmuota unikali odisėja, kurioje įamžintas net 52 metrų ilgio menčių gabenimas į Baodango viršukalbę Junanio provincijoje. Įdomu tai, kad kalno serpantinais mentės gabenamos ne horizontalioje, o beveik vertikalioje padėtyje. Jas veža specialūs CIMC vilkikai.
(0) 2016-05-09 9
Vėjo energetikos rinkoje atsiveria nauji horizontai – šis sektorius sėkmingai įveikė pagrindines technologines kliūtis ir tai gali ne tik paspartinti vėjo jėgainių parkų plėtrą, bet ir sudaryti sąlygas generuoti rezervinę elektros energiją.
(0) 2015-02-02 29
Vokietijos energetikos bendrovė „Enercon“ pristatė naują 4 MW galingumo vėjo jėgainių seriją „EP4“, kurios trys skirtingi modeliai veiks ypač ilgai. Bendrovės atstovai teigia, kad jos elektrą sėkmingai gamins mažiausiai 30 metų, o tai lems mažesnę elektros kainą.
(14) 2013-05-16 6
Kompanija „SheerWind Inc.“, įsikūrusi JAV, Minesotoje, paskelbė pranešimą, kad jos sukurta vėjo jėgainė gali gaminti net šešis kartus daugiau energijos nei įprastinės vėjo turbinos. Pagrindinė naujovė – piltuvo formos angos, pagreitinančios oro srautą ir nukreipiančios jį į turbiną.
(8) 2012-05-04 0
Prancūzijos įmonė „Eole water“ paskelbė pradedanti gaminti vėjo turbinas, kurios galės gaminti ne tik elektrą, bet ir kondensuoti ore esantį vandenį.
(4) 2012-04-26 2
Įprastinės horizontalios vėjo jėgainės – gan dideli įrenginiai. Tad nors vėjo energija yra laikoma kaip viena iš geriausių tvarių energijos šaltinių, visgi dėl didelės turbinų struktūros tam tikrose situacijose vėjo jėgainės sunkiai pritaikomos ir panaudojamos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos