Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Horizontalūs gręžiniai
 
 

Horizontalūs gręžiniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-10-09 2
„Eesti Energia“ Jordanijoje statys skalūnų dujomis varomą jėgainę. Estijos energetikos įmonės dalinai valdoma bendrovė „Attarat Power Company (APCO)“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Jordanijos vyriausybe. Pagal susitarimą „APCO“ šalyje pastatys 554 MW galios elektrinę ir 30 metų pardavinės elektrą valstybinei Jordanijos bendrovei „National Power Electric Company (NEPCO)“, kuri gali pratęsti elektros tiekimą dar 14 metų.
(0) 2014-09-30 9
Vokietijos aplinkos ministerija (VAM) ragina kuo greičiau reglamentuoti hidraulinio ardymo technologiją: „Hidraulinis uolienų ardymas buvo ir lieka riziką kelianti technologija, todėl saugant aplinką ir sveikatą būtini griežti apsauginiai barjerai. Tol, kol šios technologijos keliami pagrindiniai pavojai dar negali būti užtikrintai numatyti, o tuo pačiu ir suvaldyti, tol joks hidraulinis uolienų ardymas neturi būti taikomas išgauti dujoms iš skalūnų ir akmens anglies Vokietijoje“, – pasakė VAM prezidentė Maria Krautzberger pristatydama naujas, daugiau kaip 600 puslapių VAM ataskaitos dėl hidraulinio uolienų ardymo (II) išvadas Berlyne.
(9) 2013-07-25 0
Skalūninių ir konvenciniu būdu išgaunamų gamtinių dujų, geoterminės energijos panaudojimas ir visos kitos veiklos, kurių metu į žemės gelmes yra pumpuojamas vanduo, lėmė gausybę žemės drebėjimų Jungtinėse Amerikos valstijose, rašo žurnalistas Richardas A. Lovettas tinklalapyje nature.com. Tokią informaciją žurnale „Science“ paskelbė JAV mokslininkai.
(22) 2013-04-10 6
Norom, nenorom, prievarta ir geruoju visi mąstantys ir nelabai žmonės Lietuvoje per pastarąjį laikotarpį buvo įtraukti į skalūnų dujų karštinę. Tarp jų, žinoma, ir aš, nes esu atsakingas geografas ir privalau turėti savo ne aikštingą, bet kiek įmanoma profesionalią nuomonę. O ją, šioje demokratinėje šalyje, iš visuotinio diskurso susidaryti, oi, kaip sudėtinga.
(3) 2013-03-28 0
JAV mokslininkai teigia, kad hidraulinio skaldymo metu susidariusių nuotekų suleidimas atgal į žemę buvo susijęs su 2011 metais Oklahomos valstijoje įvykusiu 5,7 balo stiprumo žemės drebėjimu, praneša BBC.
(100) 2013-02-09 1
Iš giliai po žeme esančių skalūnų uolienų dujos išgaunamos naudojant dvi technologijas – horizontalųjį gręžimą ir hidraulinį plėšymą. Lietuvoje skalūnų uolienas tirti pasiryžusi kompanija „Chevron“ pasakoja, kaip išgaunamos dujos.
(7) 2010-11-10 7
Gana neseniai pasirodė naujienų, kad JAV pradėjo sparčiai vystyti skalūnų dujų gavybą, ir tai padėjo šiai šaliai atsisakyti nemažos gamtinių dujų importo dalies, taigi ir padidinti energetinę nepriklausomybę.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos