Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » IT įdomybės
 
 

IT įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2008-10-31 0
Rinkoje yra raktų meistrų, sugebančių atkurti rakto formą pagal geros skiriamosios gebos nuotrauką. Tačiau Kalifornijos San Diego Universiteto mokslininkai sukūrė programą, kuri šį procesą supaprastina iki šiurpą keliančio lygio. Jų sugalvota "Sneakey" sistema rakto formą gali atkurti iš gan prastos mobiliuoju telefonu padarytos nuotraukos. Jei raktai nufotografuoti geru fotoaparatu, raktai gali būti nukopijuojami netgi kelių dešimčių metrų atstumu.
(9) 2008-10-30 0
Vokietijos kompanija "Metaio" kuria naują sistemą, galinčią paversti įprastines knygas į naujus trimačius vadinamosios papildytosios realybės (angl. augmented reality) objektus. Taip įvairiausias iliustracijas bus galima peržiūrėti trimatėje erdvėje. Pavyzdžiui, įsivaizduokite iš puslapio "išokantį" erdvinį pastato, gyvūno ar kokio kito daikto modelį... Kaip tai veikia žiūrėkite video.
(4) 2008-10-18 0
JAV rinkos tyrimų kompanijos "ComScore" atliktas interneto paieškos sistemų reitingavimas leidžia manyti, jog "YouTube" sugeneruoja didesnį paieškos užklausų kiekį nei "Yahoo". Jei "YouTube" paiešką laikytume įprastu paieškos varikliu, pirmąsias dvi vietas šioje rinkos dalyje užimtų "Google" priklausančios informacinės tarnybos. Bendrai imant "Google" pagal šį parametrą maždaug keturis kartus lenkia "Yahoo" ir daugiau nei 10 kartų "Microsoft MSN" svetaines
(8) 2008-10-10 2
Ar dešinėje nuotraukoje parodyta moteris yra patrauklesnė nei kairioji? Ar jos plačiau išdėstytos akys, ilgesnis atstumas tarp plaukų linijos ir nosies, apvalesnė veido forma daro ją gražesne? Bet kuriuo atveju, pirmoji nuotrauka yra originalas, o antroji yra apdorota "pagražinimo varikliu" - nauja kompiuterine programa, kuri remdamasi matematinėmis formulėmis transformuoja pradinę formą į teoriškai patrauklesnę versiją, tuo pačiu išlaikant tai, ką programuotojai įvardi...
(12) 2008-10-10 1
Idealus informacinis saugumas tapo dar realesne idėja - ką tik pradėjo veikti pirmasis kompiuterių tinklas, apsaugotas specialistų teigimu 'nepažeidžiamu' kvantiniu kodavimo mechanizmu. Naujovė pristatyta Vienoje (Austrija) vykstančioje mokslinėje konferencijoje. Tinklas sujungė šešias miesto vietoves bei gretimais esantį St Poelten miestą. Tinklo jungtims panaudota 200km standartinių komercinių optinio pluošto kabelių.
(6) 2008-10-09 0
Vienas naujausių Londono (Didžioji Britanija) restoranų pavadinimu "Inamo" tapo bene pirmąja tokio tipo įstaiga, kurioje vietoj tradicinių baldų įrengti pilnai interaktyvūs lietimui jautraus paviršiaus stalai.
(3) 2008-10-06 0
Europos branduolinių tyrimų centre CERN paleistas didžiausias pasaulyje lygiagrečiųjų ir paskirstytų skaičiavimų tinklas (angl. "grid"). Per 100 tūkst. kompiuterių įvairiose šalyse jungiančio tinklo resursai bus naudojami duomenų, gautų atliekant eksperimentus su žymiuoju hadronų greitintuvu, apdorojimui, rašo "Reuters".
(60) 2007-10-31 2
Šiandien internete pasirodė straipsniai apie tai, jog Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautrimas Pajarskas sukūrė lietuvišką klaviatūros išdėstymą LEKP, skirtą greitesniam, patogesniam ir efektyvesniam spausdinimui. Ta proga ir mes „panaršėme“ po jaunojo išradėjo puslapį ir parengėme pristatomąjį straipsnį.
(2) 2007-07-11 0
Jei jūs realiai galėtumėte matyti, kiek energijos suvartojate, galbūt nakčiai vis dėlto savo asmeninį kompiuterį paliktumėte išjungtą. Tai yra esminė Static Energy+Design Network suprojektuoto neįprasto maitinimo kabelio idėja. Šis maitinimo laidas ypatingas ne tik tuo, kad šviešia vaiduokliška melsva spalva, bet taip pat ir tuo, kad jo elektroliuminescencinių gijų šviesumas ir pulsacijos keičiasi proporcingai suvartojamai galiai. Nors kol kas tai yra tik dizaino koncepc...
(0) 2007-07-11 0
Retas meno kurinys apgauptas tokia paslaptimi kaip Leonardo Da Vinči nutapytas nežinomos moters portretas Mona Liza. Jis žadina vaizduotę visiems - rašytojams, istorikams, menininkams ir netgi mokslininkams. Japonų mokslininkai netgi sukūrė programinį modelį, "atkuriantį" originalų Mona Lizą balsą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos