Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » IT įdomybės
 
 

IT įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2018-10-08 15
Prieš septynerius metus Lietuvoje pradėjo veikti 4G ryšys, kuris visiškai pakeitė mobiliojo ryšio paslaugų vartojimo įpročius – jis vartotojams pasiūlė milžinišką duomenų perdavimo spartą, galimybę žiūrėti vaizdo transliacijas, programėlių gausą. Tačiau jau visai ne už kalnų yra nauja – 5G – mobiliojo ryšio karta. Ką ji duos vartotojams ir verslui? Pramonei? Visuomenei?
(1) 2016-06-24 26
<i>„Hakeris“ – tai ne tas, kuris įsilaužia į kompiuterių sistemas ir pavagia duomenis. „Hakeris“, pačių hakerių teigimu – tai tas, kuris „nulaužia“ kasdienybėje pasitaikančiu
(0) 2016-05-17 10
Elektroninį žaidimą „Tetris“ neperdedant galima vadinti kultiniu. O kas gi sumanė šį daugelio išmėgintą žaidimą?
(1) 2015-11-03 30
Svajojate studijuoti dalelių fiziką? Padėti pasaulio mokslininkams suprasti visas visatos paslaptis? Nustebsite, tačiau ypatingos žinios ar sudėtinga įranga tam visai nereikalinga – pakaks ir asmeninio kompiuterio!
(0) 2015-06-23 16
<em>Kai leidžiame protui skrajoti, miegodami ar ne, jis ima maišyti ir permaišyti potyrius, sukurdamas keisčiausius vaizdinius, haliucinacijas, netgi nušvitimus. Ar gali mašinos ką panašaus? K
(6) 2015-06-01 32
Jei esate fantastikos žinovas, greičiausiai žinote, ką reiškia “technologinis singuliarumas“. Jeigu nesidomite fantastika, tačiau skaitote laikas nuo laiko naujienų portalų mokslo skiltis, turėjote girdėti apie “Homo Sapiens 2.0” bei apie ateitį, kurią žmonijai žada tokie futurologai kaip Rėjus Kurcveilas (Ray Kurzweil). Anot jo, žmogus jau 2045 metais galės persikelti į elektroninę kompiuterinę erdvę, o 2100 metais visi gyvensime naujuose ir nemirtinguose robotų kūnuose. Skamba tiesiog neįtikėtinai. Pabandykime pažvelgt į tai fiziko akimis.
(29) 2013-06-13 1
<p style="font-style:italic">Pro­gra­ma­vi­mo kalbų gausybė lemia sunkiau su­se­kam­us prog­ra­mų rik­tus. Bet gal jau pa­si­rod­ė iš­eit­is­</p>
(6) 2013-01-09 5
Kaip keletas Stanfordą universitetą baigusių studentų privertė dešimtis milijonų žmonių naudoti savo nuotraukų publikavimo paslaugą? Šiuo klausimu domėjosi leidinio „Forbes“ žurnalistai.
(3) 2012-11-01 1
„Visą kitą savaitę draudžiu elektroninius laiškus, susirašinėjimą kompanijos viduje“, - pranešiau savo personalui. O kaip norėjau pranešti tai drąsiai ir garsiai, išpūsta krūtine ir aukštai iškelta galva, - žurnalui „Forbes“ prisipažįsta Shayenas Hughesas, kompanijos „Learning and Leadership“ vadovas.
(13) 2012-09-27 0
Ar žaidėjo spirtas futbolo kamuolys buvo įskriejęs į vartus? Ar prieš tai nebuvo nuošalės? Nenuginčijamus atsakymus kol kas turi tik teisėjai. Taigi varžybų baigtį gali nulemti kad ir netyčiniai, tačiau klaidingi jų verdiktai. Ir tai vyksta ne todėl, kad nėra tikslesnių įrankių nei žmogaus akys.
(1) 2012-08-24 3
Paprasta idėja – sinchronizuoti dokumentus visuose žmonių naudojamuose įrenginiuose nurungė konkurentus ir tapo debesų kompiuterijos vėliavnešiu. Tai programėlė „Dropbox“ (apie ją esame rašę), kurios sukūrimo istorija verta ne mažiau dėmesio nei pati programa.
(1) 2012-06-05 -1
Renginyje „Login 2012” apsilankęs Patrickas Davisonas savo pomėgį naršyti internete sugebėjo paversti daktaro disertacija. Kol kas vaikinas, gyvenantis Brukline (Niujorkas), dar neturi diplomo rankose, tačiau supranta, kad juokus, pavertus darbu, galima uždirbti pinigų ar net gauti mokslinį darbą.
(64) 2011-11-27 0
Pokerio žaidime nemažai ką lemia atsitiktinumas ir realiu laiku kintančios žaidėjų aplinkybės. Tačiau net tokią sunkiai prognozei pasiduodančią intelektinę rungtį pradeda okupuoti robotai. Tiesa, kol kas tik internete.
(14) 2011-11-15 0
Globalusis interneto tinklas neabejotinai žengia į priekį didžiule sparta, keisdamas mūsų supratimą apie žmogaus sąveikos su informacijos srautais potencialą. Tačiau kadaise šie žingsniai prilygo nedrąsiems kūdikio bandymams sukurti kažką naujo.
(7) 2011-09-09 1
Internetas buvo kuriamas griežtai laikantis decentralizacijos principo, todėl jo nekontroliuoja jokia valstybė, valstybinė organizacija ar privati bendrovė, tačiau pasaulinis kompiuterių tinklas nėra ir visišką laisvę siūlančios „džiunglės," – rašo Prancūzijos dienraštis „Le Monde“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos