Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » IT įdomybės
 
 

IT įdomybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(151) 2015-04-03 -109
Priimtas Šauktinių kariuomenės įstatymas skaldo visuomenę. Vieni įsitikinę, kad privalomoji karo tarnyba – nepakeičiama vyriškumo mokykla ir kiekvienas jaunuolis privalo būti pasiruošęs ginti savo šalį. Kitų nuomone, prievartine tvarka sudaryta armija negali atlikti pareigos tėvynei taip, kaip profesionalūs kariai. Daugybę abejonių sėja iki šiol nesustyguotos dirbančių, studijuojančių, ūkininkaujančių, bankų paskolas mokančių būsimų šauktinių perspektyvos.
(64) 2011-11-27 0
Pokerio žaidime nemažai ką lemia atsitiktinumas ir realiu laiku kintančios žaidėjų aplinkybės. Tačiau net tokią sunkiai prognozei pasiduodančią intelektinę rungtį pradeda okupuoti robotai. Tiesa, kol kas tik internete.
(60) 2007-10-31 2
Šiandien internete pasirodė straipsniai apie tai, jog Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautrimas Pajarskas sukūrė lietuvišką klaviatūros išdėstymą LEKP, skirtą greitesniam, patogesniam ir efektyvesniam spausdinimui. Ta proga ir mes „panaršėme“ po jaunojo išradėjo puslapį ir parengėme pristatomąjį straipsnį.
(57) 2010-11-04 11
"Google" ne tik yra "pats geidžiamiausias" darbdavys pasaulyje. Ši kompanija taip pat yra pagarsėjusi gan neįprastais ir dažnai ganėtinai sudėtingais darbuotojų atrankos metodais. Pavyzdžiui, ką atsakytumėte į klausimą "kiek golfo kamuoliukų telpa į mokyklinį autobusą"? Beje, tai - ne juokas, kadangi atsakymas gali lemti, ar būsite įdarbinti, ar ne.
(56) 2012-03-02 0
Startavo naujas internetinis projektas pavadinimu „SETI Live“, kuriuo tikimasi įtraukti visuomenę į nežemiškos gyvybės paiešką. Šiuo atveju iš kompiuterių naudotojų neprašoma „paskolinti“ skaičiavimo išteklių; vietoj to jie kviečiami padėti atpažinti signalus, galimai priklausančius nežemiškoms civilizacijoms.
(52) 2010-12-18 -1
IT verslo magnatai: 55 m. Billas Gatesas (Microsoft) ir 26 m. Markas Zuckerbergas (Facebook). Abu – pasiutusiai turtingi, abu – pasiutusiai sėkmingi, abu – pasiutusiai... panašūs? Ir ne tik išoriškai.
(51) 2016-02-24 12
Niekam ne paslaptis, kad IT sferos darbuotojai – vieni paklausiausių šiuo metu. Tačiau verslininkai vis dažniau susiduria su problema, kad nors geram specialistui yra pasirengę mokėti tūkstančius eurų, norinčių dirbti šioje srityje katastrofiškai trūksta.
(50) 2009-01-08 0
Jau nuo rytojaus (sausio 9 d.) iš „Microsoft“ svetainės bus galima parsisiųsti būsimosios „Microsoft“ operacinės sistemos „Windows 7“ viešąją bandomąją versiją. Tiesa, ji veiks ribotą laiką ir bus prieinama tik pirmiesiems 2,5 mln. ją išbandyti panorusių vartotojų.
(50) 2011-10-17 -1
Izraelio mokslininkai sukūrė algoritmą, kuris analizuoja Biblijos žodžius ir jų pasiskirstymą, taip pateikdamas užuominų apie Šventojo Rašto autorius.
(46) 2015-09-28 17
„Apple“ Rusijoje gali susilaukti baudos dėl jų gaminamuose įrenginiuose esančių „Emoji“ paveiksliukų, tarp kurių yra ir tos pačios lyties porų paveiksliukų.
(42) 2011-09-16 2
Kompanija „Microsoft“ jau vis garsiau prabyla apie greitai pasirodysiančią operacinę sistemą „Windows 8“ ir jos privalumus. Viena iš smulkių, tačiau įdomių naujovių yra pakeistas taip vadinamas ir jau „klasikiniu" spėjęs tapti „blue screen of death“ (BSOD) ekrano vaizdas.
(42) 2010-04-16 0
Netikėto populiarumo svetainėje „Youtube“ sulaukęs dviejų minučių vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas 7 metų vaikas, apsvaigęs nuo vaistų po vizito pas stomatologą, tapo šeimos verslo pagrindu.
(39) 2012-01-09 0
20 m. filosofijos studentas Aizekas Geršonas (Isak Gerson) iš Upsalos universiteto (Švedija) yra naujausios pasaulio religijos – kopimizmo – dvasinis lyderis. Šių metų sausio 5 d. Švedijos vyriausybė pripažino Kopimizmo Bažnyčią religija ir įteisino jos veiklą šalyje. Pavadinimas „kopimizmas“ kildinamas iš anglų kalbos frazės „copy me“ („kopijuok mane“). Ką išpažįsta kopimistai? Ogi dalijimąsi failais. Plačiau apie naująją religiją portalui „NewSci...
(38) 2012-06-11 0
„Lietuva yra nuostabi šalis darbui“, – taip pokalbį pradeda vienos sėkmingiausių programų Apple kompiuteriams ir jų operacinei sistemai kūrėjas Saulius Dailidė. Drauge su broliu verslą jie pradėjo dar būdami paaugliai, tad juokauja, kad pirmieji uždirbti pinigai leido internetu naudotis ne tik naktį, o vėliau ir įsigyti vidutinio senumo kompiuterį.
(37) 2013-03-07 0
IT specialistai Lietuvoje tarsi dar nespėjusios prisirpti uogos – vieni „studentauja“, o tik vėliau ieško su specialybe susijusio darbo, kiti į darbo rinką bando brautis anksčiau, tačiau tiek studijas baigę, tiek jas pradėję praktinių įgūdžių beveik neturi. Rodos, išugdyti gerus specialistus turi patys darbdaviai. Bet kaip yra iš tiesų? Ar jaunuoliams tikrai stinga praktinių žinių, o uždarbio užmojai neatitinka galimybių?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos