Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » IT istorija
 
 

IT istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2008-12-18 0
Britų muziejaus prižiūrėtojas sukonstravo veikiančią daugiau kaip 2 tūkst. metų senumo graikų naudoto mechanizmo versiją, praneša „Wired". Kai kurie mokslininkai šį įrenginį laiko šiuolaikinių kompiuterių prototipu.
(5) 2008-12-10 0
1968 m. gruodžio 9 d. Douglasas Engelbartas pirmą kartą panaudojo pelę, norėdamas pademonstruoti naujovišką darbo su kompiuteriu būdą.
(11) 2008-11-25 1
Australas Max'as Burnet'as su kompiuteriais dirbo visą savo gyvenimą. Tačiau netgi išėjęs į pensiją nuo jų per daug nenutolo: dabar jam priklauso didžiulė senovinių kompiuterių kolekciją, kurią jis įsirengė tiesiog savo namuose. Manoma, jog ši kolekcija yra didžiausias tokio pobūdžio rinkinys visoje Australijoje, ir vienas didžiausių visame pasaulyje.
(2) 2008-11-11 0
Praėjo 25-eri metai, kai buvo sukurtas pirmasis interneto kirminas (angl. worm), kuris sutrikdė kompiuterio darbą, rašo "Times Online". Už pirmąjį tokio tipo kompiuterių virusą reikia dėkoti Fredui Cohenui iš Pietų Kalifornijos universiteto. Tiesa, gabus studentas pirmąjį interneto kirminą sukūrė paskaitos metu ir išbandė jį kontroliuojamoje aplinkoje.
(14) 2008-08-02 5
Naujausi tyrimai leidžia daryti prielaidą, kad Viduržemio jūroje nuskendusiame laive rastas mechanizmas, neretai vadinamas priešistoriniu kompiuteriu, yra susijęs su Archimedu.
(20) 2008-07-21 0
Ar kompiuteriams skirtų valdymo įrenginių - pelių - era jau baigiasi? Analitikų kompanija "Gartner" įsitikinusi, jog taip. Tokią tendenciją paskatino staigus lietimui ir judesiams jautrių technologijų išpopuliarėjimas, kurį iš esmės lėmė "Nintendo Wii" žaidimų valdiklis ir "Apple iPhone" mobilieji telefonai. Taip pat pamažu bręsta plačiajai rinkai skirtos veido atpažinimo technologijos, kurias intensyviai tobulina kompanija "Panasonic". Visų šių naujovių derinys nė...
(9) 2008-07-10 0
Pastaruoju metu vykstančiame teismo procese tarp gigantų "YouTube" ir "Viacom", teismas nurodė kompanijai "Google" - portalo "YouTube" savininkei - pateikti visų kada nors portale peržiūrėtų ir išsaugotų video įrašus. Atmetus privatumo klausimą, tai sudaro 12 terabaitų duomenų. Šiandien tai nėra toks nesuvokiamai didelis informacijos kiekis lyginant dar su visai netolima praeitimi. Tačiau kaip praktiškai įsivaizduoti tiek informacijos? Kad galėtumėte tai lengviau įsivai...
(2) 2008-06-19 1
Naujienų kompanijos BBC darbuotojai, pasikapstę po savo archyvus, netikėtai aptiko įdomų radinį - 1951 metais padarytą garso įrašą, kuriame užfiksuota, kaip kompiuteris "Ferranti Mark 1" groja paprastas dainų "God Save the King", "Baa Baa Black Sheep" ir "In the Mood" melodijas. Anksčiau buvo manoma, jog pirmasis kompiuteriu grojamos muzikos įrašas buvo padarytas 1957 metais kompiuteriu "Bell Labs IBM mainframe". "Ferranti" buvo pirmasis komerciškai platinamas bendrosios paski...
(0) 2008-05-31 0
Daugelis galvoja, jog kompiuteriniai videožaidimai prasidėjo nuo "Pong", tačiau išties kompiuterinio teniso protėvis atsirado net prieš 50 metų. 1958-ais William'as Higinbotham'as išrado žaidimą "Tennis For Two" ("Tenisas dviems"). Tada tai buvo pramoga Brukheiveno Nacionalinės Laboratorijos lankytojams. Visa įranga susidėjo iš osciloskopo ir dviejų vairalazdžių. Išradimas iš esmės buvo nežinomas pasauliui iki 1981 metų.
(0) 2008-05-17 0
Vienintelė išlikusi pirmosios pasaulyje telefonų knygos kopija bus parduodama Christie's aukcione šių metų birželio 17 dieną. Tikimasi, jog šio sąvado kaina pasieks apie 100000 litų. 20 puslapių apimties knygoje surašyti 391 New Haven mieste (Konektikutas, JAV) gyvenusių abonentų vardai ir numeriai. Knyga išleista 1878 metais, praėjus dviems metams po to, kai Edinburge gimęs Aleksandras Grahamas Belas išrado telefono ryšį.
(10) 2008-05-10 4
1975 metų gruodį Steve Sasson'as kartu su savo kolegomis pagaliau susiruošė išbandyti naująjį įrenginį, kurį jie surinko Ročesterio mieste vienoje kompanijos "Kodak" laboratorijoje. "Tai" buvo ganėtinai keistas skaitmeninių elektroninių grandynų rinkinys. Patys išradėjai iš paskutiniųjų stengėsi save įtikinti, jog tai buvo naujos kartos nešiojamas fotoaparatas.
(0) 2008-04-08 0
Kompiuterinės technikos saugumo ekspertų teigimu, bendras skirtingų virusų ir piktybinės programinės įrangos skaičius šių metų pabaigoje pasieks vieną milijoną. Eiliniams kompiuterių vartotojams ir kompanijoms pradėjus tobulinti apsaugos nuo virusų praktiką, tokių programų kūrėjai buvo priversti sparčiai kurti naujų tipų virusus ir ieškoti kitų saugumo spragų informacinėse sistemose. Saugumo kompanijos
"Sophos" vyriausias technologijų inžinierius Paul Ducklin t...
(0) 2008-01-22 0
Kompiuteriniai virusai jau nebeatkeliauja iš JAV ar Europos. Šiuo metu karščiausi hakerių taškai – Kinija ir Rusija, bet ir tai tik kol kas. Kompiuterių saugumo specialistai prognozuoja, jog artimiausiu metu pavojingiausi internetiniai nusikaltėliai gali pasireikšti iš Meksikos, Indijos ir Afrikos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos