Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Idėjos ir išradimai
 
 

Idėjos ir išradimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2008-12-27 0
JAV kompanija "Nextreme Thermal Solutions" neseniai pademonstravo šviesos diodą (LED), kurio generuojama šviesa yra ryškesnė nei jam šiluminę energiją tiekiančios degančios žvakės šviesa. Tikimasi, kad efektyvios terminės energijos konvertavimo į elektrą technologijos netolimoje ateityje bus pritaikytos daugelyje sričių.
(12) 2008-12-23 0
Neabejotinai kils klausimas - kas bendro tarp kūdikių pudros ir baltos šviesos? Kad ir kaip bebūtų keista, Duke Universiteto ir JAV karinių pajėgų mokslininkai atrado, kad pigi netoksiška pudra kūdikiams bei apsaugai nuo saulės įdegio, ją pakaitinus, sukuria ryškiai baltą šviesą.
(9) 2008-12-21 0
Kalifornijos Universiteto Losandžele (JAV) mokslininkai modifikavo įprastinį mobilųjį telefoną ir privertė jį veikti kaip nešiojamą kraujo analizatorių. Juo be didelių sąnaudų galima detektuoti įvairiausias ligas - tikimasi, kad tokį įtaisą bus galima panaudoti neturtingose šalyse, neišgalinčiose įsigyti specializuotos, tačiau gerokai brangesnės įrangos.
(7) 2008-12-20 0
Kompanijos "Microsoft" ir "Mitsubishi" patobulino savo permatomo lietimui jautraus ekrano "LucidTouch" technologiją. Naujos kartos ekranai "NanoTouch" leidžia vienu metu matyti rodomą vaizdą ir kitoje įrenginio pusėje ekraną liečiančius rankos pirštus. Taip tikimasi pagerinti ypač mažų elektroninių įrenginių valdymo galimybes. Kaip tai veikia žiūrėkite video.
(7) 2008-12-20 0
Daugelis žmonių kur nors namie laiko dar nuo paskutiniojo vakarėlio užsilikusį butelį pigaus vyno, kuris laukia savo "eilės", kai netikėtai pasibaigs kiti kokybiškesni gėrimai. O jeigu jūs galėtumėte paversti jį į išties gerą vos per kelias minutes? Šiais suvaržytos ekonomikos laikais vyno mėgėjui tai būtų itin paranku.
(3) 2008-12-19 0
Organiniai šviesos diodai (OLED) ne tik pasižymi spalvos grynumu ir energijos suvartojimo efektyvumu - ateityje jie taip pat gali būti naudojami odos vėžiui ir uždegimams gydyti. Didžiosios Britanijos mokslininkų komanda šiuo metu kuria prie odos priklijuojamus ir laisvai nešiojamus OLED lipdukus, kurie netrukdys kasdieniam žmogaus gyvenimui.
(3) 2008-12-19 0
Jau pripažįstamas kaip stipriausia pasaulyje medžiaga ir puiki žaliava mažyčiams tranzistoriams gaminti, grafenas ateityje gali būti panaudotas gaminant super atsparias ir super mažas atminties mikroschemas.
(5) 2008-12-18 0
Britų muziejaus prižiūrėtojas sukonstravo veikiančią daugiau kaip 2 tūkst. metų senumo graikų naudoto mechanizmo versiją, praneša „Wired". Kai kurie mokslininkai šį įrenginį laiko šiuolaikinių kompiuterių prototipu.
(29) 2008-12-10 1
Stanfordo Universiteto mokslininkų komanda sukūrė termoso dydžio šaldymo įrenginį, kuris ne tik nevartoja elektros, bet ir šaldymui naudoja neįprastą medžiagą, kuri tampa šalta ją pakaitinus.
(8) 2008-12-07 0
Praėjusią vasarą Hagenberge (Austrija) įvyko trečiasis šešiakojų robotų čempionatas "Austrian Hexapod Championships 2008". Įvairiausi šešiakojai elektronikos šedevrai varžėsi įvairiausiose kategorijose - video parodyti geriausi šokių rungties momentai.
(5) 2008-12-06 0
Pirmieji automatiniai robotai-valytojai, tokie kaip įžymusis "Roomba", gyvuoja jau kurį laiką. Tačiau neseniai dvi stambios Japonijos kompanijos "Fuji Heavy Industries" ir "Sumitomo" pristatė tai, kas gali būti laikoma valymo rinkos automatų ateitimi - robotą, kuris ne tik valo nešvarias ofisų grindis, bet ir pats keliauja per pastato aukštus naudodamasis liftais.
(14) 2008-12-06 0
Surenkant įvairias konstrukcijas, pavyzdžiui, baldus, kartkarčiais iškyla problemų dėl per stipriai arba per silpnai užveržtų varžtų. Laimei, protingi inžinieriai tokius nesklandumus sugalvojo "apeiti" naudodami "protingus" varžtus. Naujasis išradimas "SmartBolts" gali būti naudojamas ir pramonėje, ir medicinoje. Šių detalių galvutėse sumontuotas paprastas spalvinis priveržimo jėgos indikatorius.
(17) 2008-12-05 0
Naujausi mechatronikos pasiekimai vis labiau artina virtualių asmeninių padėjėjų erą. Pavyzdžiui, neseniai pristatyta skaitmeninė sekretorė Nicole gali šeimininko nurodymu atlikti nesudėtingus biuro priežiūros darbus. Tačiau tai - dar tik pati pradžia.
(13) 2008-12-02 2
JAV mokslininkai užpatentavo išradimą, kuris galėtų apsaugoti nuo milijardinius nuostolius atnešančių ir daugybę žmonių pražudančių uraganų, skelbia „New Scientist“.
(0) 2008-12-02 0
Ar kada nors kilo klausimas kur dingsta seni metro traukinių vagonai, kai juos prižiūrinti įmonė atnaujina savo arsenalą? Pavyzdžiui, Pekino (Kinija) valdžia nutarė dar prieš Olimpines žaidynes naudotus vagonus transportuoti į Sichuan provinciją, kur jie bus perdaromi į laikinas prieglaudas - jose žiemos metu apsigyvens nukentėję nuo gegužės 12 dieną įvykusio katastrofiško žemės drebėjimo.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos