Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Idėjos ir išradimai
 
 

Idėjos ir išradimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2009-12-30 0
Didžiosios Britanijos Nacionalinės fizikos laboratorijos Kvantų detektavimo padalinyje dirbantis mokslininkas David‘as Cox‘as sukonstravo mažiausią "senį besmegenį". Tiesa, jis padarytas ne iš sniego - galvą ir kūną sudaro du mažyčiai karoliukai, vienas su kitu suvirinti kruopele platinos.
(12) 2009-12-23 0
Implantavę specialius elektrodus į "uždaryto viduje sindromo" (angl. locked-in syndrome) paveikto žmogaus smegenis, mokslininkai pademonstravo sistemą neuronų signalams perduoti belaidžiu būdu į kalbos sintezatorių. Minties konvertavimo į kalbą procesas trunka apie 50 milisekundžių - tiek pat laiko savo mintis reikšdamas žodžiais užtrunka ir neparalyžiuotas neurologiškai sveikas žmogus.
(3) 2009-12-17 0
Kompiuterinių žaidimų mėgėjams 100 litų kaina už papildomą kompiuteriui "Wii" skirtą nuotolinį valdiklį gali būti didelė, tačiau mokslininkams "nulaužtas" 'Wiimote' yra neprilygstamas įrankis, palyginti su itin brangiais mokslinės paskirties jutikliais.
(13) 2009-12-15 1
Visi šie triukai-moksliniai eksperimentai yra palyginti paprasti, daugelis jų gali būti jums jau žinomi, tačiau stebint juos vienoje vietoje kiekvienas galbūt ras sau kažką naujo ir pralinksmins ne tik naujametinio, bet ir bet kurio kito vakarėlio dalyvius. Daugiau apie tai žiūrėkite video.
(8) 2009-12-11 1
Europos mokslinių tyrimų organizacijos IMEC, Holst Centre ir TNO paskelbė sukūrusios kol kas patį efektyviausią mikroelektromechaninį vibracijos konverterį (angl. harvester), aplinkos vibracijų energiją paverčiantį elektros energija.
(8) 2009-12-06 0
Doktorantas Johanas Marius Veselinkas (Johan Marius Wesselink) iš Nyderlandų Tvento universiteto (University of Twente) sukūrė sistemą, kuri slopina triukšmą ir vibracijas, generuodama priešingos fazės garso bangų „užuolaidą“.
(8) 2009-12-03 0
Vroclavo technikos universiteto (Lenkija) studentai savo fakulteto pastato išorę papuošė gigantišku šviesos diodų laikrodžiu, kuris laiką rodo dvejetainiu formatu. Laikui žymėti iš viso panaudota 18 apvalių langų: rodant valandas langai apšviečiami žalia spalva, minutes - mėlyna, o sekundes - raudona. Kaip tai atrodo žiūrėkite video.
(9) 2009-11-25 2
Šis video puikiai demonstruoja faktą, jog mūsų smegenys apie spalvas daugiau sprendžia palygindamos objektą (sritį) su kitais objektais, vietoj to, kad įvertintų spalvas tiesiogiai. Kaip tai atrodo žiūrėkite video.
(24) 2009-11-22 0
Kai rašome apie mokslo ar technologijų pasiekimus, dažniausiai tai būna naujienos iš užsienio – JAV, Japonijos, D. Britanijos ar kitų valstybių garsiųjų universitetų arba kitų institutų mokslo darbuotojų tyrimų rezultatai arba pasaulinių įmonių inžinieriniai projektai. Na, galbūt dar labai nestebina ir pirmaujančių mokslo įstaigų studentų pasiekimai arba jų originalūs projektai. Tačiau gabių ir svarbiausia, iniciatyvių jaunų žmonių yra ne tik kažkur „už ...
(0) 2009-11-22 0
Mokslininkams pavyko sukurti molekulinį "jungiklį", kuriuo galima paralyžiuoti gyvūnus juos paprasčiausiai apšvitinus ultravioletine šviesa. Kol kas eksperimentai atlikti tik su mikroskopiniais nematodais - šie išlikdavo sustingę net nutraukus švitinimą, o normalią būseną atgaudavo juos apšvietus paprasta šviesa.
(7) 2009-11-21 0
Populiaraus fantasto Ray Bradbury knygos "Iliustruotas žmogus" pagrindinio herojaus kūnas padengtas judančiomis ir formą keičiančiomis tatuiruotėmis, į kurias pažvelgus galima sužinoti ištisą istoriją. Netrukus tai realybe gali paversti Pensilvanijos universiteto kuriamos šviesos diodų (LED) tatuiruotės.
(1) 2009-11-21 2
Tai, kad jūs užuodžiate senų knygų kvapą, gali būti jų lėto irimo proceso požymis. Didžiosios Britanijos mokslininkai, pastebėję, jog senų knygų restauratoriai, įvertindami knygų būklę, pasikliauja savo uosle, susidarančioms cheminėms medžiagoms ištirti panaudojo dujų chromatografijos ir masės spektrometrijos technologijas.
(14) 2009-11-10 1
Balta ir juoda spalvos moralinę prasmę įgijo gerokai anksčiau, nei žmoniją paveikė šiuolaikinė holivudinė kultūra. Išties, kai kurie mokslininkai mano, jog šiandieninis pasąmoninis tamsių ir nuodėmingų polinkių suvokimas savo šaknimis siejasi su iš praeities atkeliavusia nešvaros ir infekcijų baime.
(1) 2009-11-10 0
Gineso pasaulio rekordų knygos duomenimis, autoriaus Malcolm'o Douglas'o Chaplin'o knyga "Teeny Ted from Turnip Town" yra pati mažiausia pasaulyje. Jos puslapių plotis yra apie 11, aukštis - apie 15 mikronų, o norintiems ją perskaityti paprastas optinis mikroskopas būtų per silpnas.
(5) 2009-11-07 1
Jei atidžiai įsižiūrėtumėte į šio objekto konstrukciją, greitai taptų aišku, jog su juo... tiesiog kažkas ne taip. Šis iš pradžių gluminantis video aiškiai pademonstruoja, jog žmogaus vizualinė sistema gali pasąmoningai interpretuoti ir aiškiai "matyti" trimatį objektą, net jei tokiam objektui realybėje neįmanoma egzistuoti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos