Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Idėjos ir išradimai
 
 

Idėjos ir išradimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2010-12-28 0
Daugiau kaip šimtą metų eskalatorius tradiciškai judėjo į viršų arba žemyn ir tik tiesiai. Tačiau naujo dizaino eskalatorius žada visa tai pakeisti.
(23) 2010-12-17 1
Pasirodo, jog šviesa gali sukurti panašias keliamąsias jėgas, kaip ir oro srovės, priverčiančios į dangų pakilti sparnuotus orlaivius. Eksperimentų metu, panaudojus tolygų šviesos srautą, mokslininkams pavyko pastumti nanometrų eilės dydžio objektus.
(2) 2010-12-17 0
Technologijų bendrovė RavenBrick sukūrė plėvelę, kuri gyvenamųjų namų savininkams suteiks galimybę sumažinti sunaudojamos energijos kiekį, kontroliuojant į namus patenkančios saulės šviesos kiekį ir šilumą.
(2) 2010-12-16 0
JAV Arizonos valstijos mokslininkai kuria specialią medžiagą, kuri gali aptikti savo struktūros pažeidimus ir automatiškai regeneruotis.
(37) 2010-12-14 15
Intriga paprastai kuriama dėl jos mįslingos šypsenos. Tačiau Mona Liza praėjusią savaitę dėmesio centre atsidūrė po to, kai meno detektyvai iš naujo atidžiai pažvelgė į šedevrą ir kai ką pastebėjo jos akyse, praneša „Daily Mail“.
(23) 2010-12-12 0
Didžiosios Britanijos mokslininkai teigia, jog daugeliui meistrų įprastus įrankius - atsuktuvus - galėtų pakeisti ultragarsiniai analogai, kurie varžtus suktu naudodami aukšto dažnio garso bangas.
(0) 2010-12-10 0
Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė naują mikroskopinių vaizdų registravimo metodą, kuriuo remiantis galima užfiksuoti ląstelės viduje vykstančių procesų video įrašus.
(24) 2010-12-10 0
IBM Japonijos mieste Čiboje vykusioje konferencijoje pristatė savo sukurtą nanofotoninių mikroschemų technologiją CISN. Gamintojas taip pat užsiminė, jog pirmieji lustai, komunikuojantys ne elektriniais, o šviesos signalais, komercinėje rinkoje pasirodys jau kitais metais.
(4) 2010-12-10 0
Kalėdinės karštinės metu labai lengva pamiršti, kiek pinigų išleidžiame. Pinigėliai tirpte tirpsta, o tai pajusti šiais „skaitmeniniais laikais“ ne taip jau ir paprasta. Tačiau išradingumo nestokojantys inžinieriai pasistengė surasti sprendimą ir šiai problemai. Masačiusetso technologijų laboratorijos instituto inžinierius Johnas Kostneris su kolegomis sukūrė „išmaniąsias“ pinigines, kurios savo savininką įvairiausiais būdais įspėja, kai joje ima mažėti p...
(8) 2010-12-07 0
Kiekvienoje virtuvėje randamas "kuklus" prieskonis - cinamonas - gali būti panaudojamas aukso nanodalelėms kurti. Mokslininkų teigimu, naujasis gamybos būdas būtų ir saugesnis, ir paprastesnis, o pagamintas nanodaleles būtų galima panaudoti netgi kovai su onkologiniais susirgimais.
(15) 2010-12-06 19
Egzistuoja du būdai šiam klausimui patikrinti, tačiau nei vienas jų nėra praktiškas. Pirmasis pareikalautų keliasdešimties LHC energijos, o antrasis, ko gero, baigtųsi liepsnojančiu plutoniu.
(5) 2010-12-04 0
Mokslinėje fantastikoje dažnai naudojamasi idėja, jog robotai kažkada ateityje galiausiai sukils prieš žmoniją. Vienintelė tam reikalinga techninė sąlyga - robotų gebėjimas gaminti savo pačių kopijas be žmogaus pagalbos. Kaip tik panašią mašiną pavyko sukurti Fraunhofer instituto mokslininkams.
(2) 2010-12-01 0
Aktyvintosios anglies audeklas, sukurtas dar 1980-aisiais, siekiant apsaugoti britų kareivius nuo cheminių atakų, šiandien išgyvena renesansą: atrandama vis naujų audinio panaudojimo būdų. Abertay Dundee universiteto mokslininkai pastebėjo, kad toks audinys ypač veiksmingas šalinant teršalus iš oro ir skysčių.
(21) 2010-11-28 2
Bonos universiteto (Vokietija) mokslininkai sugebėjo sukurti visiškai naują šviesos šaltinį. Specialistai fotonus atvėsino iki tokio taško, kuriame jie kondensuojasi į "superfotoną". Iki šiol buvo manoma, jog toks iš fotonų sudarytas vadinamasis Bose-Einšteino kondensatas realybėje yra neįmanomas.
(1) 2010-11-26 0
Las Vegase vykusios reabilitacijai skirtos konferencijos metu Ithaca koledžo (JAV) mokslininkai pristatė robotizuotą vežimėlį, kurio padedami gali važinėti judėjimo negalią turintys kūdikiai. Toks "vaikų transporteris" užtikrina vaikų pasitikėjimą savimi, nepriklausomumo pojūtį ir tinkamą pažintinių gebėjimų raidą, teigia specialistai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos