Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Idėjos ir išradimai
 
 

Idėjos ir išradimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(27) 2011-12-31 2
Žmonės visada skaičiavo laiką naudodamiesi Saulės ciklu, bet metas pagaliau nutraukti šį saitą, sako Felicitas Arias, dalyvausianti kitą mėnesį vyksiančiame balsavime dėl pasaulinio laiko pakeitimo Tarptautinių telekomunikacijų sąjungos pasaulinėje radijo konferencijoje Ženevoje, Šveicarijoje.
(1) 2011-12-27 1
Ilinojaus universiteto inžinieriai pasiūlė elektronikos įrenginių automatinio susitaisymo idėją. Ši technologija jau po kelių mikrosekundžių nuo tipinio gedimo leidžia įrenginiui funkcionuoti vėl.
(4) 2011-12-11 0
Tikriausiai ankščiau ar vėliau žmonės turėjo kažką panašaus padaryti. Vienas išradingas, pseudonimu morskoiboy besivadinantis rusų tinklaraštininkas, sukonstravo aparato prototipą, kurio pagalba galima sąlyginai pajusti žodžių skonį. Ir tai ne poetinė metafora.
(0) 2011-12-06 0
Jei vieną gražią dieną jūsų spausdintuvas imtų ir užgrotų? Kad ir „Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai…“? Beje, šis Maironio „Trakų pilies“ tekstas idealiai tiko grupės „The Animals“ hitui „House of The Rising Sun“. Bet kad šią dainą įstabiai sugroti gali pasenusios „biuro technikos“ ansamblis – neįtikėtina, tačiau realu. Ir ne tik šią dainą.
(4) 2011-12-05 0
Šis eksperimentas, kurio metu demonstruojama paprasčiausia cheminė degimo reakcija, atrodo išties įspūdingai ir netgi kiek mistiškai. Padegus ant metalinio padėklo surikiuotus amorfiškus akmenėlius, iš jų pradeda rangytis mitinį požemių gyvatyną primenanti substancija. Žvelgiant iš šalies, susidaro įspūdis, jog liepsnojantys „aštuonkojo“ čiuptuvai realybėn lenda iš niekur. Tačiau nieko antgamtiško tame tikrai nėra. Maža to, panašūs procesai vyksta degant fej...
(4) 2011-11-30 0
Paprastai lustų sušlapinimas nėra gera mintis ir to visais būdais vengiama. Bet tik ne naujųjų lustų atveju – per juos tekantis skystis lustus ne tik aušintų, bet ir maitintų ir ateityje tokia technologija galėtų būti paremta kompiuterių, išmaniųjų telefonų, planšečių gamyba.
(64) 2011-11-27 0
Pokerio žaidime nemažai ką lemia atsitiktinumas ir realiu laiku kintančios žaidėjų aplinkybės. Tačiau net tokią sunkiai prognozei pasiduodančią intelektinę rungtį pradeda okupuoti robotai. Tiesa, kol kas tik internete.
(0) 2011-11-22 1
Atominiai laikrodžiai yra GPS įrenginių pagrindas, nustatantis oficialią sekundės trukmę ir neseniai jie atliko svarbų vaidmenį sekant subatomines daleles, įtartas skriejant greičiau už šviesą. Dabar šis laiko sargas turi varžovą: naujas branduolinio laikrodžio metodas leis laiką skaičiuoti dar 60 kartų tiksliau.
(2) 2011-11-21 1
Dvi tarptautinės mokslininkų grupės konkuruoja, kuri iš jų pirmesnė susintetins sunkiausią cheminį elementą visatoje. Supersunkieji elementai yra Mendelejevo periodinės lentelės apačioje, o jų atominis skaičius (nurodantis protonų skaičių) prasideda 104. Sunkiausias iki šiol cheminis elementas, kuris laikinai vadinamas „ununoctium“, buvo „atrastas“ 2002-aisiais. Besivaržančios mokslininkų komandos mėgina susintetinti elementus, kurių atominis skaičius – 119 i...
(8) 2011-11-16 2
Du Makso Planko instituto (Vokietija) mokslininkai įsigudrino vandenilį paversti metalu. Išmanantiems chemija galbūt iš pirmo žvilgsnio pasirodys – anoks čia stebuklas! Juk iš esmės vandenilis, kuris priskiriamas šarminių metalų grupei, tam tikromis sąlygomis turėtų pasižymėti metalo savybėmis. Tiesa, to pademonstruoti su cheminiu elementu, kurio visatoje yra daugiausiai, kol kas dar niekam nėra pavykę.
(10) 2011-11-15 3
Harvardo universiteto mokslininkės Džoanos Aizenberg (Joanna Aizenberg) vadovaujama mokslininkų grupė susintetino nepaprastai slidaus paviršiaus dirbtinę medžiagą, kuri pasižymi dar ir tuo, jog jos neįmanoma išpurvinti, ištepti. Priežastis – labai akivaizdi: prie jos niekas „nelimpa“.
(7) 2011-11-14 0
Ne, tai – ne iliuzija. Olandų fortą juosiantį vandens telkinį iš tiesų skiria sausumos koridorius. Unikalus „povandeninis“ tiltas pastatytas Olandijoje: XVII a. olandų fortą nusprendę apžiūrėti lankytojai į jį nužingsniuoti galės tarp dviejų praskirtų vandens sienų – „Mozės tiltu“.
(10) 2011-11-08 0
Pasakėlės iš rūsio? Tai kad ne – tik fizika. Kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, iš akvariumo su vandeniu į kolbą su skystu azotu panardinta ir akimoju apledėjusi auksinė žuvelė panardinta atgal į akvariumą per keletą akimirkų atsigauna ir gyvenimą tęsia toliau. Maža to, visa tai – nufilmuota.
(15) 2011-11-07 1
Galbūt jau netrukus mums nebereikės eiti į parduotuvę – tereikės parsisiųsti daikto brėžinius iš interneto ir išsispausdinti jį 3D spausdintuvu.
(8) 2011-11-02 1
Ore be jokių regimų prietaisų sklendžiantys objektai visada atrodo žaviai, įspūdingai ir mįslingai. Be to, tai vienas iš patogiausių būdų paprastam mirtingajam susipažinti su kvantine fizika. O ir fizikai įsigudrina įvaldyti vis sudėtingesnius levitacijos triukus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos