Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Idėjos ir išradimai
 
 

Idėjos ir išradimai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2012-12-14 13
Martin Riddiford ir Jim Reeves iš Londono sugalvojo pradėti gaminti šviestuvus, kurių energijos šaltiniu galėtų būti bet kas, kas turi pakankamai svorio. Jie bus skirti trečiojo pasaulio šalims, kuriose elektros energija yra prabanga. Gaminant masiškai vieno tokio šviestuvo kaina būtų tik 5 JAV doleriai.
(0) 2012-12-11 11
Technologijos mažėja. Mūsų kasdien naudojami įrenginiai – išmanieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, tampa vis mažesni ir plonesni. Dabar fizikai įsigudrino „sumažinti“ ir šviesos spindulį. Kalifornijos technologijų instituto inžinieriai sukūrė įrenginį, galintį sufokusuoti šviesos spindulį į kelių nanometrų dydžio tašką.
(0) 2012-12-10 6
Naudodami savo pačių sukurtą įrenginį Brukheiveno laboratorijos (Brookhaven Lab) fizikas Ray Conley su grupe gamina lęšius, galinčius sufokusuoti šviesos spindulį į vieną nanometrą.
(0) 2012-12-10 6
Panašu į magiją, bet tai tik technologija. Australijos programuotojas, padirbėjęs laisvalaikio valandomis, savo kompiuterį pavertė bekontakte arfa, kurią pavadino AirHarp.
(0) 2012-11-30 25
Vakar Vilniuje, tarptautinės kosmoso konferencijos SEMWO2012 metu, buvo paskelbtas Europos palydovinės navigacijos konkurso Lietuvos regiono laimėtojas. Juo tapo Lukas Narutis, pateikęs pasiūlymą dėl naujos „HeroHelp“ sistemos sukūrimo. Ši sistema padėtų išgelbėti į nelaimę patekusius žmones, kai nežinoma jų buvimo vieta ar nėra galimybių išsikviesti pagalbos bendruoju telefono numeriu 112.
(5) 2012-11-28 25
Galbūt jums teko girdėti terminą „Rube‘o Goldbergo mašina“? Juo apibrėžiami sudėtingi mechanizmai, atliekantys gana paprastus veiksmus, dažniausiai – grandininės reakcijos principu. Dažnai jie neturi ypatingos praktinės paskirties. Kaip ir šis „Lego“ konstruktorius, užimantis visą kambarį.
(0) 2012-11-26 21
1945 metais Vannevaras Bushas, tuometinis JAV Mokslinių tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas, parašė svarbią ir šiandien jau pranašišką esė – „Kaip galime mąstyti“, rašo BBC.
(7) 2012-11-20 27
Nors lazerio pavadinimas skamba galbūt net kiek grėsmingai, šiuos įrenginius naudojame dažnas kartais net nežinodami. Pavyzdžiui, tokiu principu sufokusuotą spindulį naudoja šiuolaikiniai optinių diskų skaitymo ir rašymo įrenginiai. Na o ar žinojote, jog įprastinis DVD įrenginys gali virsti savadarbiu nedidelės galios lazeriu?
(2) 2012-11-20 14
Menininko Berndnaut Smilde`o kambarinis debesis – ne kompiuterinis triukas. Tam, kad viduryje kambario atsirastų nuostabus baltas debesėlis, reikalingas kruopštus pasirengimas, rašo žurnalas „Time“, kuris šį kūrinį pripažino vienu iš geriausių metų išradimų.
(5) 2012-11-14 16
Penki Harvardo universiteto studentai įvykdė „Operaciją „Skyfall“ – jie į 30,5 kilometrų aukštį pasiuntė mėsainį, o jo nuotykius beveik kosmose nufilmavo.
(0) 2012-11-07 0
Jie Qi iš Masačiusetso technologijų instituto (MIT, JAV) media laboratorijos sukūrė interaktyvų paveikslą, kuris vaizduoja pienių lauką. Papūskite – ir „parašiutai“ pakils, vėliau nusileis ir suteiks gyvybę naujiems augalams.
(9) 2012-11-07 2
Edinburgo universiteto (Jungtinė Karalystė) dizaino inžinerijos profesorius Stivenas Salteris (Stephen Salter) pasiūlė būdą, kaip genealiai paprastu sprendimu ateityje būtų galima išvengti tokių superuraganų kaip Šiaurės Ameriką ką tik nuniokojusi Sandy. Viskas ko reikia – tūkstančių senų automobilinių padangų. Jo idėją jau finansiškai parėmė milijardierius „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas (Bill Gates) ir Natano Mairvoldo (Nathan Myhrvold) kompanija „In...
(1) 2012-11-01 0
Iš visos galybės klasika tapusių vadinamųjų arkadinių žaidimų, su kuriais užauga visa karta žmonių, Tetris matyt yra pats populiariausias. Šis žaidimas reikalauja tam tikro meistriškumo, o taip pat sugebėjimo greitai priimti sprendimus. Helovino išvakarėse vienas žmogus nusprendė „perkelti“ populiarų žaisliuką į tikrą moliūgą ir pavadino savo kūrinį Pumpktris.
(2) 2012-10-31 0
XXI amžiuje kuriami ne tik nauji kompiuteriai ir kitokie daugiafunkciniai elektronikos įrenginiai: išradėjai ir dizaineriai gali net visiškai tarpusavyje nederančius elementus paversti stulbinančiu meno kūriniu. Pavyzdys - Pietų Korėjos „HongIk“ universiteto studentų sukurta „Lovely Rita“ suknelė.
(0) 2012-10-29 0
Jei kosmose pasirodytų asteroidas, skriejantis trajektorija į Žemės orbitą, bent viena gera žinia būtų, kad jis yra šviesus. Tuomet jo paviršius geriau atspindėtų Saulės šviesą, o atspindimi fotonai sukurtų jėgą, kuri per ilgesnį laiką nustumtų asteroidą iš pražūtingo Žemei kurso. Remiantis šia idėja, Masačiusetso technologijos instituto studentas Sung Wook Paekas pasiūlė būdą, kaip tokią jėgą sukelti dirbtiniu būdu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos