Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Ignalinos atominė elektrinė
 
 

Ignalinos atominė elektrinė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(24) 2012-01-10 0
Europos Komisijai nutarus Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymui skirti gerokai mažiau pinigų, nei žadėta, Lietuva galėtų vėl paleisti savo atominį reaktorių, sekmadienį pranešė TV3 laida „Savaitės komentarai“. Pareigūnai pripažįsta, kad antrasis jėgainės blokas gali atnaujinti darbą, tačiau tai esą kainuotų šimtus milijonų litų ir sugadintų santykius su Briuseliu.
(2) 2011-12-15 0
Lietuvos Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūra (RATA) teigia, kad švedų suprojektuotas giluminis kapinynas – geriausias iki šiol pasiūlytas sprendimas. Bet Švedijoje dėl jo vyksta diskusijos. Lietuvos radijo kalbinto geologo teigimu, regione statomų branduolinių atliekų kapinynų iniciatoriai remiasi klaidinga prielaida, kad kapinynas bus žemo seisminio aktyvumo vietoje, o geologinė situacija nesikeis ateinančius 100 tūkst. metų.
(3) 2011-11-08 0
Lietuva šiuo metu aktyviai sprendžia Ignalinos atominės elektrinės uždarymo klausimus. Laukiama finansinio sprendimo iš Europos Komisijos – kiek lėšų bus skirta nebeveikiančios IAE uždarymo darbams pabaigti.
(3) 2011-06-16 0
Po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo 2009 m. pabaigoje, Lietuvos priklausomybė nuo importuojamo kuro padidėjo 30,6 procento ir bendras importuojamo kuro lygis pasiekė rekordinę 79,4% ribą, praneša Lietuvos Statistikos departamentas. Toks vidurkis, anot pranešimo, „gerokai viršijo ES vidurkį“.
(0) 2011-05-31 0
Kovo 25 d. Europos Vadovų Taryba, reaguodama į įvykius Fukušima Daiči atominėje elektrinėje (AE), nusprendė, kad turi būti peržiūrėta visų Europos Sąjungoje esančių atominių elektrinių sauga bei atlikti vadinamieji „streso testai“.
(0) 2011-05-05 0
Gegužės 7 d. įsigalioja Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) Valstybės įmonei „Ignalinos atominė elektrinė“ (Ignalinos AE) išduota licencija, pagal kurią leidžiama statyti kietųjų radioaktyviųjų atliekų išėmimo ir pradinio apdorojimo įrenginius.
(8) 2011-04-06 -2
Nepaisant to, kad Lietuva geologiškai yra vienoje iš seismiškai stabiliausių sričių pasaulyje, prieš porą savaičių Japoniją sukrėtęs žemės drebėjimas, penktas stipriausių užregistruotų visame pasaulyje, paskatino kalbas apie galimus panašius įvykius ir Lietuvoje.
(19) 2010-12-20 0
Kalbos apie atominę energetiką apskritai Lietuvoje ne tokios aktyvios, kaip kalbos apie planuojamą statyti naująją atominę elektrinę. Pateikiame šalies ir užsienio žaliųjų organizacijų aktyvistų nuomones bei pasvarstymus, kurie skamba kaip alternatyva vyraujančiai pozicijai.
(25) 2009-11-17 0
Devintojo Lietuvos elektrinės bloko statybos darbai įsibėgėjo – statybų aikštelėje įgręžti pirmieji pamatų poliai, teigiama išplatintame pranešime spaudai.
(6) 2009-10-07 0
Kaliningradą domina atominės energetikos specialistai, kurie neteks darbo šių metų pabaigoje uždarius Ignalinos atominę elektrinę (IAE) Lietuvoje. Tai antradienį per susitikimą su Lietuvos Seimo komitetų vadovais pareiškė Kaliningrado srities Dūmos pirmininkas Sergejus Bulyčiovas.
(0) 2009-06-25 0
Ignalinos atominė elektrinė (IAE) ir „Energiewerke Nord GmbH“ (EWN) pasirašė paslaugų sutartį, pagal kurią EWN suteiks IAE techninę pagalbą, susijusią su apskaičiavimo metodikos parengimu, uždarant 2-ąjį IAE bloką. Metodika apims žmogiškųjų bei finansinių išteklių, radiacijos dozių ir kitus skaičiavimus, reikalingus saugiai ir efektyviai pasirengiant bloko sustabdymo darbams.
(28) 2009-02-15 0
Taip tvirtina Kaune įsikūrusios ekologinės bendrijos "Atgaja" pirmininkas, energetikas ir žaliasis Saulius Pikšrys. Jis būgštauja, kad nacionalinio investuotojo bendrovės "Leo LT" peršama nauja atominė elektrinė ne padės Lietuvai išsikapstyti iš energetinės ir ekonominės krizės, o gali jas net padidinti.
(0) 2009-01-26 0
Darbą Lietuvoje pradeda TATENA ekspertų komisija, tirsianti naujos atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos