Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Imitacinės kelionės į kosmosą
 
 

Imitacinės kelionės į kosmosą

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2019-02-04 12
Rusijos, Baltarusijos ir JAV atstovai, iš kurių vienas galimai turi lietuviškų šaknų, ateinantį mėnesį pradės bendrą eksperimentą, imituojantį keturių mėnesių trukmės skrydį į Mėnulį, pranešė projekto „Sirius 19“ pareigūnas.
(1) 2017-11-09 6
Raudonoji planeta seniai žadina žmonių fantaziją ir pirmajai ekspedicijai į Marsą jau rimtai rengiamasi. Vienas iš pasirengimo etapų – gyvenimo Marse simuliacijos, jas atlieka kelios atskiros mokslininkų grupės. Štai austrai panašią į Marsą aplinką atrado Omano dykumoje. Joje 15 eksperimento dalyvių kitų metų pradžioje mėnesį gyvens atskirti nuo pasaulio.
(1) 2017-09-18 54
Marso kolonijos simuliacija Havajuose, vadinama HI-SEAS, baigėsi po 8 mėnesių izoliacijos. Per šį laiką mokslininkai turėjo galimybę pasijausti lyg gyventų ir dirbtų Raudonojoje planetoje. Problemų kilo įvairių ir jos suteikė naudingos informacijos, kuri pravers ruošiantis tikroms misijoms, tačiau vienos bėdos sprendimui reikės didesnio dėmesio nei manyta anksčiau.
(0) 2016-08-29 29
Šeši žmonės, metus praleidę izoliacijoje Havajuose per eksperimentą, turintį padėti JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijai (NASA) suplanuoti žmonių misiją į Marsą, sekmadienį išėjo iš uždaro kupolo, džiaugdamiesi, kad gali kvėpuoti šviežiu oru ir bendrauti su naujais žmonėmis.
(4) 2014-10-24 37
„Nes taip būtų pigiau“, – trumpai ir aiškiai siūlymą pakomentavo NASA eksperimentinio projekto „Hi-Seas“, skirto astronautų adaptacijai Marse, dalyvė Kate Greene.
(0) 2014-08-08 6
<em>Netgi astronautai kartais apsimeta, kad jie kosmose. Pastarosiomis savaitėmis prie pabaigos priartėjo dvi kelionių simuliacijos. Viena vyko Havajų ugnikalnyje, o kita panėrė giliai į povand
(8) 2014-04-20 0
<em>Šeši žmonės Havajuose tikrina gyvenimo kitoje planetoje psichologinius efektus.</em>
(3) 2013-01-08 0
Nuo išorinio pasaulio izoliuotame bunkeryje praleistos 520 dienų gal ir atrodo kaip neeilinis ir pakankamai smagus nuotykis. Tačiau pirmieji imitacinės skrydžio į Marsą misijos „Mars500“ mokslinių tyrimų rezultatai byloja, kad misijos įgulai tas nuotykis buvo ne toks jau ir saldus.
(1) 2012-05-10 0
Ateities astronautai, kurie dirbs Marso paviršiuje, rizikuoja patirti DNR lygiu vyksiančius bendruosius sveikatos pokyčius. To priežastis – padidėję radiacijos kiekiai, pirmadienį pareiškė žymus Rusijos akademikas, kurį cituoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.
(11) 2012-04-17 5
Kai išnyksta traukos jėga, su smegenimis nutinka keistų dalykų. Kaip galėtume apsaugoti astronautus nuo galvos praradimo, aiškinasi Anilas Ananthaswamy'is.
(0) 2011-11-03 0
Iki vieno iš didžiausių mokslo istorijoje eksperimentų pabaigos liko mažiau nei 24 valandos. Rusijos Biomedicinos mokslų institute (Maskva) 520 dienų trukęs beprecedentis mokslo tyrimų projektas „Mars 500“ bus užbaigtas rytoj, lapkričio 4 d. Pusantrų metų izoliacijoje praleidęs astronautų šešetas pagaliau „atvers liuką“ į laisvę. Mokslininkai entuziastingai laukia paskutiniųjų eksperimentų, o ilgus 17 mėnesių šonas į šoną ankštame, belangiame „erdvėlai...
(2) 2011-09-26 0
Nors nepritekliai skurdina JAV, Rusijos ir kitų šalių kosmines programas, Amerikos nacionalinė aeronautikos agentūra (NASA) ir toliau varžosi su Rusija atlikdama įvairiausius kosmoso tyrimus. Ko gero, tai vienintelė mokslo sritis, kur tokios varžytynės nemažina tempo nuo pat istorinio J. Gagarino skrydžio prieš pusšimtį metų. Dabar jų objektai – Mėnulis, Marsas, Jupiteris…
(8) 2011-08-18 0
Sekmadienį astronautų grupė, neiškėlusi kojos iš Maskvos priemiesčio, pasiekė naują skrydžio į kosmosą rekordą – 438-ių dienų, arba 73-ių kelionių į Mėnulį ir atgal.
(7) 2011-04-02 0
Kas nėra kada nors gyvenime užvertęs galvą į naktinio dangaus platybes ir tyrinėjęs paslaptingą tamsią kosmoso gelmę? Linksmo būdo žmonės mėgsta pajuokauti: dėl gamtinių reikalų atlikimo ypatybių tai dažniau daro vyrai… Šiaip ar taip, dažniausiai mes žvelgiame į Mėnulį, žvaigždynų figūras, rečiau plika akimi įžiūrime kokią planetą.
(6) 2011-02-14 0
Pusantrų metų eksperimente, kuriame imituojama misija į Marsą, dalyvaujantys savanoriai priartėjo prie svarbaus misijos etapo. Trys iš šešių projekto dalyvių šeštadienį „nusileido ant Marso paviršiaus“, o pirmadienį jų laukia pirmasis „pasivaikščiojimas raudonojoje planetoje“. Visa tai vyks Maskvoje įsikūrusiame tyrimų centre.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos