Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Infekcinės ir parazitinės ligos
 
 

Infekcinės ir parazitinės ligos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2009-11-23 0
Lietuvoje sparčiai plintanti gripo epidemija sukėlė daug rūpesčių medikams, kurie ramindami gyventojus tvirtina, jog panikuoti neverta, tačiau atsainiai numoti ranka į kartu su paprastu gripu plintančio H1N1 viruso sukeliamų komplikacijų pavojų irgi nereiktų.
(13) 2009-11-23 0
Pietų Korėjos mokslininkai nustatė, jog paprastas gėlas vanduo, sumaišytas su nedideliu druskos rūgšties ir ozono dujų kiekiu, gali labai greitai neutralizuoti virusą H1N1 – tyrimu metu paaiškėjo, jog tai įvyksta vos per penkias minutes, rašo physorg.com.
(10) 2009-11-21 0
Straipsnyje „Politikos žaidimai su pandemija“ dienraščio „Washington Post“ žurnalistė Anne Applebaum rašo, kad pasaulyje dėl kiaulių gripo nesant bendro sutarimo, į ligos protrūkius reaguojama labai įvairiai.
(14) 2009-11-19 0
Beveik pusšimtį Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų uždarius dėl gripo epidemijos, didieji sostinės universitetai kol kas to neplanuoja ir ragina susirgusius studentus eiti pas gydytoją, o ne į universitetą.
(7) 2009-11-19 0
Ukrainoje sparčiai plintančią naujojo gripo epidemiją sukėlęs A (H1N1) virusas nėra mutavęs, remdamiesi pirminiais viruso mėginių genetiniais tyrimais, pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai.
(19) 2009-11-17 0
Susirgusiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis daugumoje šalies regionų dar praėjusią savaitę padaugėjo dvigubai. Vilniuje ir Marijampolėje jau pasiūlyta skelbti epidemiją. Medikai pripažįsta, kad šios sezoninės ligos Lietuvą užklupo per anksti, tad neatmetama galimybė, jog nemažai žmonių užsikrėtė vadinamuoju kiaulių gripu.
(23) 2009-11-16 0
Didžiosios Britanijos mokslininkai, siekdami išsiaiškinti, ar virusas mutavo, tiria kiaulių gripo atmainą, kuria Ukrainoje užsikrėtė daugiau kaip 1 mln. žmonių, o 189 žmonės mirė, praneša dailymail.co.uk. Kai kurie gydytojai susiejo Ukrainoje siaučiančio gripo simptomus su tais, kurie pasireiškė po Pirmojo pasaulinio karo Ispanijoje siautusio, milijonus gyvybių nusinešusio Ispanijos gripo aukoms.
(10) 2009-11-11 0
Kiaulių gripui ir toliau plintant po Balkanų ir buvusias sovietines respublikas, kai kurių vyriausybių priemonės, kuriomis siekiama užkirsti kelią ligos plitimui, atrodo itin keistos, o dalis apskritai tėra politinai žaidimai.
(9) 2009-11-09 0
Didžiosios Britanijos šeimos gydytojams liepta nustoti skirti antibiotikus peršalusiems ir kosėjantiems pacientams. Kaip praneša britų „The Telegraph“, antibiotikai šiuo atveju tik prisideda prie viruso plitimo, be to, grasina gyvybiškai svarbiems vitaminams.
(17) 2009-10-31 0
Globalių pandemijų problema mums kol kas atrodo miglota, tačiau istorijoje tokių atvejų, kai visiems sergantiems gydyti paprasčiausiai nebeužtekdavo vaistų, yra buvę. Šiandien potencialioms epidemijoms įveikti kuriami specialūs ligonių "rūšiavimo" planai. Tiesa, jų etiškumo klausimas greičiausiai niekada nebus išspręstas.
(8) 2009-10-30 0
Meksikos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per pastarąsias 72 valandas šalyje kiaulių gripu susirgo 864 žmonės, 14 jau mirė.
(6) 2009-10-27 1
Prieš 32 metus, spalio 26 dieną somaliečiui Ali Maow Maalin, dirbusiam vietinėje ligoninėje virėju, buvo diagnozuoti raupai. Ši data įsimintina tuo, jog nuo to laiko daugiau nediagnozuota nei vienos natūraliomis sąlygomis pasireiškiančios raupų infekcijos.
(8) 2009-10-16 0
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo oficialų pranešimą iš Europos Komisijos, kad Ispanijoje, Kastilijos – La Mančo regione, Guadalajaros rajone esančioje paukščių fermoje nustatytas didelio patogeniškumo H7 paukščių gripo viruso potipis. Tai pirmas paukščių gripo atvejis šiais metais Ispanijoje.
(0) 2009-10-05 1
Šiemet dvigubai daugiau šalies gyventojų susirgo erkiniu encefalitu ir Laimo liga. Suagresyvėjusios erkės aukų tyko ne tik miškuose, parkuose ar soduose, bet ir daugiabučių kiemuose. Gydytojai dėl to nesistebi, nes erkes platina graužikai, paukščiai, naminiai gyvūnai. Erkių į namus galima parsinešti ir nusipirkus grybų ar lauko gėlių.
(31) 2009-10-03 0
Sensacingi ir netgi šokiruojantys JAV sveikatos apsaugos ir produktų eksperto Leonardo Gorovico (Leonard Horowitz) teiginiai netruko paplisti po internetą, tiesa, išvengiant pagrindinių naujienų portalų. Kiek šiuose žodžiuose tiesos, kiek eilinės sąmokslo teorijos, nesiimame spręsti, tiesiog toliau pateiksime internetu prieinamą informaciją apie mokslininko Leonardo Gorovico po priesaikos pasakytą kalbą FTB juristams.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos