Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Infekcinės ir parazitinės ligos
 
 

Infekcinės ir parazitinės ligos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(12) 2009-12-14 0
Skiepai laikomi vienu didžiausių medicinos atradimų, padėjusių suvaldyti mažiausiai 10 pavojingų ligų, kurios kasmet nusinešdavo tūkstančius gyvybių. Tačiau šis atradimas iki šiol sulaukia ir bene daugiausiai priešininkų. Antivakcininių judėjimų šalininkai pateikia savo argumentus, kodėl nuo pavojingų ligų nereikia skiepytis. Šios nuotaikos pastaraisiais metais vis labiau plinta ir Lietuvoje.
(23) 2009-12-13 0
Iš Olandijos ateina nerimą kelianti žinia apie naują gripą – po paukščių ir kiaulių gripo gali išplisti ir ožkų gripas. Nors Olandijoje nuo šio gripo, kaip įtariama, mirė šeši žmonės, šios šalies Vyriausybės atstovai teigia padarysiantys viską, kad gripas neišplistų, o specialistai ramina, jog rizika užsikrėsti ožkų gripu yra palyginti maža.
(8) 2009-12-11 44
Nepriklausomi ekspertai tvirtina, kad esama nedaug įrodymų, jog priešvirusinis vaistas „Tamiflu“ apsaugo gripu susirgusius žmones nuo komplikacijų.
(8) 2009-11-29 0
Dar visai neseniai farmacijos kampanijos vakcinų (arba kitaip tariant - skiepų), skirtų kovoti su įvairiausiomis ligomis, gamybą vadino žemo pelno ir didelės rizikos sritimi. Tačiau dabar pasaulį užklupęs kiaulių gripas viską pakeitė ir tokios kompanijos kaip „Novartis“ ir kitos siekia iš to uždirbti milžiniškus pinigus, rašo „Spiegel Online“.
(2) 2009-11-25 0
UAB „Hnit-Baltic“ (HB) kartu su Valstybine visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) parengė gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) paplitimo Lietuvoje dinaminį žemėlapį.
(8) 2009-11-25 1
Kanadoje užfiksuota neįprastai daug stiprios alergijos į kiaulių gripo skiepus atvejų ir atšaukta viena farmacijos kompanijos „GlaxoSmithKline“ vakcinų partija, antradienį paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO).
(11) 2009-11-23 0
Lietuvoje sparčiai plintanti gripo epidemija sukėlė daug rūpesčių medikams, kurie ramindami gyventojus tvirtina, jog panikuoti neverta, tačiau atsainiai numoti ranka į kartu su paprastu gripu plintančio H1N1 viruso sukeliamų komplikacijų pavojų irgi nereiktų.
(13) 2009-11-23 0
Pietų Korėjos mokslininkai nustatė, jog paprastas gėlas vanduo, sumaišytas su nedideliu druskos rūgšties ir ozono dujų kiekiu, gali labai greitai neutralizuoti virusą H1N1 – tyrimu metu paaiškėjo, jog tai įvyksta vos per penkias minutes, rašo physorg.com.
(10) 2009-11-21 0
Straipsnyje „Politikos žaidimai su pandemija“ dienraščio „Washington Post“ žurnalistė Anne Applebaum rašo, kad pasaulyje dėl kiaulių gripo nesant bendro sutarimo, į ligos protrūkius reaguojama labai įvairiai.
(14) 2009-11-19 0
Beveik pusšimtį Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų uždarius dėl gripo epidemijos, didieji sostinės universitetai kol kas to neplanuoja ir ragina susirgusius studentus eiti pas gydytoją, o ne į universitetą.
(7) 2009-11-19 0
Ukrainoje sparčiai plintančią naujojo gripo epidemiją sukėlęs A (H1N1) virusas nėra mutavęs, remdamiesi pirminiais viruso mėginių genetiniais tyrimais, pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai.
(19) 2009-11-17 0
Susirgusiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis daugumoje šalies regionų dar praėjusią savaitę padaugėjo dvigubai. Vilniuje ir Marijampolėje jau pasiūlyta skelbti epidemiją. Medikai pripažįsta, kad šios sezoninės ligos Lietuvą užklupo per anksti, tad neatmetama galimybė, jog nemažai žmonių užsikrėtė vadinamuoju kiaulių gripu.
(23) 2009-11-16 0
Didžiosios Britanijos mokslininkai, siekdami išsiaiškinti, ar virusas mutavo, tiria kiaulių gripo atmainą, kuria Ukrainoje užsikrėtė daugiau kaip 1 mln. žmonių, o 189 žmonės mirė, praneša dailymail.co.uk. Kai kurie gydytojai susiejo Ukrainoje siaučiančio gripo simptomus su tais, kurie pasireiškė po Pirmojo pasaulinio karo Ispanijoje siautusio, milijonus gyvybių nusinešusio Ispanijos gripo aukoms.
(10) 2009-11-11 0
Kiaulių gripui ir toliau plintant po Balkanų ir buvusias sovietines respublikas, kai kurių vyriausybių priemonės, kuriomis siekiama užkirsti kelią ligos plitimui, atrodo itin keistos, o dalis apskritai tėra politinai žaidimai.
(9) 2009-11-09 0
Didžiosios Britanijos šeimos gydytojams liepta nustoti skirti antibiotikus peršalusiems ir kosėjantiems pacientams. Kaip praneša britų „The Telegraph“, antibiotikai šiuo atveju tik prisideda prie viruso plitimo, be to, grasina gyvybiškai svarbiems vitaminams.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos