Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Iniciatyvos ir projektai
 
 

Iniciatyvos ir projektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2013-12-12 0
Informacinės paieškos milžinė "Google" neretai ketvirčiuojama už privatumo ignoravimą ir mėginimus sužinoti apie mus absoliučiai viską. O dabar ši IT gigantė planuoja invaziją į privačią erdvę tiesiogine prasme. "Google" inžinerijos direktorius Skotas Hafmanas (Scott Huffman) leidiniui "The Independent" papasakojo apie viziją, kurioje ateities "Google" naudotojai savo namuose būtų įsirengę mikrofonų sistemas.
(0) 2013-11-22 0
Nors kvantinių kompiuterių prekyboje neatsiras nei šiemet, nei kitąmet, nei po penkerių metų, mokslininkai lėtai, bet užtikrintai atlieka tyrimus šioje srityje. Neseniai buvo paskelbta apie dar vieną tyrimą, kurio tikslas – išmokti išsaugoti kvantinius duomenis.
(0) 2013-11-12 0
Ekrane mažas vaikas renka obuolius. Šį vaiką virtualiu būdu judinate jūs, keldamas ranką. Kai ranką pakeliate jūs, ją pakelia ir vaikas, kai paeinate į šoną, pajuda ir jis. Bet tai – ne kompiuterinis žaidimas, o „DevMotion“ kompanijos sukurta, fiziškai tobulėti padedanti virtualios reabilitacijos programa, skirta negalią turintiems ar traumą patyrusiems 5–15 metų amžiaus vaikams.
(3) 2013-10-14 0
Kompanija Qualcomm nori sukurti iš tikrųjų mąstantį procesorių, kuris funkcionuos panašiai, kaip ir žmogaus smegenys. Tokiai architektūrai nereikės kodo, ji galės suprasti komandas be būtinybės rašyti programas.
(0) 2013-10-12 0
Gegužės mėnesį skelbėme, jog „Google“ įsteigė Kvantinio dirbtinio intelekto laboratoriją, kurioje panaudota Kanados kvantinius kompiuterius kuriančios bendrovės „D-Wave“ techninė įranga. Ir visa tai buvo daroma su NASA technikos ekspertų pagalba. Tai yra ambicingas atviras mokslinių tyrimų projektas, kurio tikslas – patyrinėti kvantinių kompiuterių architektūros galimybes bei kosminių tyrimų paslaptis. Tiesa, nuo gegužės jokių pranešimų apie laboratorijos veiklą ir nebepasirodė.
(4) 2013-10-10 0
Šveicarijoje paskelbta dešimtmetį truksiančio projekto „The Human Brain Project“ (HBP) pradžia, kurio tikslas – išsiaiškinti, kaip veikia žmogaus smegenys, bei sukurti tokiu modeliu veikiantį superkompiuterį. Projekte, kuris kainuos per 1,6 mlrd. dolerių, dalyvauja 135 mokslo institucijos iš viso pasaulio, skelbia BBC.
(1) 2013-08-31 0
Ohajo universiteto Beksnerio medicinos centro chirurgas neseniai atliko operaciją, kurios metu naudojo papildytos realybės akinius Google Glass. Jie leido daktarui Christopher Kaeding transliuoti visą operacijos procesą studentų grupei, esančiai kitame mieste.
(0) 2013-07-10 0
Bioinžinerijos pažangai lekiant septynmyliais žingsniais mokslininkai savo laboratorijose kartkartėmis bando patikrinti kur yra to, kas įmanoma ribos. O jų vaizduotę nusprendė paskatinti dizainerė Agatha Haines, sukūrusi konceptualių vaizdo įrašų apie modifikuotus organus su išskirtinėmis galimybėmis seriją – gali būti, kad ateityje tokia idėja iš tiesų bus realizuota, o žmonės bus patobulinti taip, kad nereikės širdies stimuliatorių ar kraujo krešumą mažinančių vaistų.
(0) 2013-07-05 1
Bendrovė „Adapteva“, lygiagrečių skaičiavimų techninės platformos „Parallella“ kūrėja, skelbia artimiausiu metu jau pateiksianti ją rinkai. „Parallella“ plokštės leidžia bendrovėms ir net pavieniams asmenims susimontuoti našiems skaičiavimams skirtas sistemas, kurios savo galimybėmis gali prilygti net ir superkompiuteriams.
(9) 2013-07-01 0
Fizikas Yok Khin Yap iš Mičigano technologinio universiteto (JAV) pasiūlė savo alternatyvą silicio tranzistoriui, praneša puslapis Daily tech. Jam kilo idėja išdėstyti kvantinius taškus ant izoliuoto pagrindo, o elektros srovė, jei tik pakankama įtampa, turėtų judėti tarp taškų dėl tuneliavimo efekto.
(7) 2013-06-18 0
Antradienį buvo pristatyta nacionalinė elektroninė sistema – el. pristatymas. Naudojantis el. pristatymo sistema registruotąją valstybinių institucijų korespondenciją nuo šiol galima gauti ir siųsti internetu. Prie sistemos galima prisijungti interneto adresu www.epristatymas.lt.
(0) 2013-06-07 0
Nustatyti tikslią žmogaus psichinę būseną nelengva. Žinoma, jei šiuo reikalu užsiima kitas žmogus. Kompiuteris su tuo susidorotų daug lengviau, jei jame būtų patalpintas reikiamas algoritmas.
(0) 2013-06-07 0
Birželio 12 d. Vilniuje įvyks netradicinis renginys – „TEDxVilniusLive“. Jo metu bus rodoma tiesioginė transliacija iš „TEDGlobal“ konferencijos, pristatomos lietuvių sukurtos 3D spausdinimo technologijos ir prietaisai padedantys filmuoti vaizdus iš paukščio skrydžio. Be to, vyks „YouShare“ sesija, kuriai pranešimus ruošia gausus būrys įdomių ir talentingų žmonių, sakoma pranešime spaudai.
(0) 2013-05-29 0
Izraelio technologinio instituto chemijos fakulteto mokslininkai, bendradarbiaudami su Skripso molekulinės biologijos instituto (Kalifornija, JAV) specialistais ir Pietų Floridos universiteto (JAV) matematikais pristatė biologinio kompiuterio konceptą. Jo potencialas atskleidžiamas sprendžiant užduotis, kurių skaičiavimai šiuolaikiniams kompiuteriams yra laikomi per sudėtingais.
(3) 2013-05-19 0
Kompanija Google ir JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) pranešė, jog agentūra ir paieškos gigantas ketina bendradarbiauti, kurdamos dirbtinį intelektą. Tam reikalui bus pasitelkti ne tik didžiuliai abiejų pusių žmogiškieji resursai, tačiau ir kvantiniai kompiuteriai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos