Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Iniciatyvos ir projektai
 
 

Iniciatyvos ir projektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2014-04-22 17
Įsivaizduokite išradimą, kuris leistų tobulai nuspėti orus, sukurti mąstančias mašinas ar net atrasti nežemišką civilizaciją. Tokių svajonių būta daug, apie tai kalbama ir to siekiama. Tačiau kanadiečių mokslininkai skelbia, kad visa tai ir dar daugiau žmonija galės padaryti jau labai greitai, o tas ilgai lauktas išradimas – kvantinis kompiuteris.
(17) 2017-10-05 8
Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad mokslininkams pagaliau pavyko įrodyti, kad hipotezė, kuria tiki ir Elonas Muskas, apie tai, kad mes visi gyvename kompiuterinėje simuliacijoje, nėra teisinga. Tačiau kaip galima įrodyti ar paneigti tokią keistą idėją? Ar tikrai paslaptis pagaliau atskleista?
(17) 2014-05-15 22
Danijos pareigūnai nurodė atšaukti prieštaringai vertinamo animacinio klipo, agituojančio žmones balsuoti artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose, transliavimą.
(16) 2013-05-11 1
Kvantinių skaičiavimų realizacija žmonijai leis pasiekti tokį darbo stočių produktyvumo lygį, kuris nesisapnuoja net superkompiuterių gamintojams. Fizikos ir elektronikos profesorius Weimin Chen kvantinių sistemų spartą lygina su mintimis: šiuolaikiniai kompiuteriai sugeba „galvoti“ tik apie vieną užduotį, tuo tarpu kvantinės sistemos galės spręsti kelias užduotis vienu metu. Tai susiję su tuo, jog tradiciniai kompiuteriai dirba su dvejomis bitų reikšmėmis – „0“ arba „1“, tuo tarpu kvantinė architektūra manipuliuoja kubitais, kurie šiame diapazone siūlo daugybę reikšmių.
(16) 2009-03-13 0
Nuo seniausių laikų sklinda legendos apie šeštą pojūtį. Apie tai kuriame filmai, serialai. Tačiau kas tai? Deja, kol kas tai dar nėra žinoma. Todėl nenuostabu, kad mokslininkai bando daryti įvairius tyrimus šia tema.
(15) 2010-08-10 0
Ateityje tatuiruotės gali tapti ne tik kūno papuošalu. Jos gali virsti informacijos perdavimo būdu. Ir ne grafinės, o skaitmeninės. To įrodymas – „Dattoo“ tatuiruotė.
(15) 2012-10-05 2
Kalbant apie balsavimą naudojantis informacinėmis technologijomis, reikėtų paminėti, jog toks balsavimo būdas neapsiriboja vien internetu. E-balsavimo sąvoka galbūt daugeliui yra įsirėžusi kaip būtent balsavimas internetu, tačiau tai ne vienintelė e-balsavimo forma.
(15) 2014-09-10 1
Sutuoktinių dėmesį prarandančios namų šeimininkės, moterys, kurių seksualiniame gyvenime įsivyravo štilis, ir dar tik miegamojo paslapčių besimokančios merginos – visos jos tapo naujo verslo taikiniu. Drovumo kaukę lietuvės raginamos nusimesti rugsėjo 26-ąją. Tądien Vilniuje pirmąkart vyks neįprastas renginys – ne paskaita ar seminaras, o praktiniai užsiėmimai: vadovaujant dėstytojai moterys tobulins seksualinių žaidimų įgūdžius.
(15) 2010-12-02 0
Praėjus keletui metų tyrimų, IBM su pasididžiavimu pristato naują technologiją, kurios dėka ant vienos silicio plokštės bus galima montuoti ir elektroninius, ir optinius įrenginius. Šios naujos technologijos dėka gali atsirasti nauji lustai, kurie informaciją perduos šviesos impulsų pagalba.
(14) 2010-04-19 0
Dirbtinius neuronus primenančios loginės grandinės, veikiančios panašiai, kaip katės smegenų ląstelės, netrukus gali leisti sukurti kompiuterį, informaciją įsimenantį ir atpažįstantį kaip žmonės.
(14) 2009-03-24 0
Informacinių technologijų korporacija IBM, kartu su Čibos universiteto (Japonija) mokslininkais, ėmėsi ambicingo projekto – per trumpą laiką atrasti vaistus nuo neuroblastomos, dažniausiai vaikams diagnozuojamos vėžio formos.
(13) 2014-10-22 20
<em>Estija <a target="_blank" href="http://e-estonia.com/e-residents/become-e-resident/">pakvietė žmones tapti e.gyventojais</a> – žingsnis link pasaulio, kur asmens internetinė tapatybė tokia
(13) 2011-01-24 0
Nuo šiol, žvelgdami pro savo namų langus, žmonės galės mėgautis bet kurios kada nors nufotografuotos ar nufilmuotos geografinės vietos vaizdais. Tokį dalyką įmanomu pavertė Kalifornijos Silicio slėnyje (JAV) įsikūrusi nedidelė bendrovė “Winscape”. Virtualūs šios bendrovės gaminami langai yra sukurti taip, kad, projektuodami tokių vietų, kaip Didysis kanjonas ar Tadžmahalas vaizdus, namų savininkams leistų pasijusti tarsi gyvenant pro virtualiuosius langus regimos...
(12) 2008-07-25 0
Pagaliau priimtas lyg ir visiems priimtinas sprendimas, jog pradėjęs veikti didysis priešpriešinių srautų hadronų greitintuvas (LHC) bus nepavojingas ir panašu, jog atsitiktinai nesukurs pasaulį prarysiančios juodosios skylės. Tačiau kartais visai įdomu įsivaizduoti, jog tai gali įvykti. Tikriausiai siekdama patenkinti natūralų žmonių smalsumą, CERN pristatė LHC aušinimo temperatūrai stebėti skirtą interneto svetainę. Joje galima sekti superlaidžių greitintuvo magn...
(12) 2017-11-17 8
Daug pacientų, lapkritį bandę šalies vaistinėse įsigyti jiems reikalingų vaistų, nemaloniai nustebo: vaistininkai juos informavo, kad jų norimą vaistą įsigyti galima tik su receptu. Kai kuriems pirkėjams dar „pasisekė“: vaistininkai vaistą jiems pardavė, bet liepė kitąkart būtinai turėti receptą. Kitiems vaistai apskritai nebuvo parduoti. 15min domėjosi, kokius vaistus, kuriuos pacientai buvo įpratę įsigyti be recepto, iš tikrųjų galima įsigyti tik su receptu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos