Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Iniciatyvos ir projektai
 
 

Iniciatyvos ir projektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(12) 2013-02-18 0
Iš chaoso kyla tvarka. Kompiuteris, mėgdžiojantis gamtos atsitiktinumus, gali iškart pasitaisyti, atkurdamas sugadintus duomenis.
(12) 2009-05-09 2
Ekvadoras, viena iš Pietų Amerikos respublikų, nuo seno garsėjo korupcija ir „Transparency International“ sąrašuose visada užimdavo vieną iš paskutinių vietų, visada buvo tarp blogiausiųjų. Pernai po rinkimų atėjus į valdžią naujai vyriausybei padėtis, visų nuostabai, ėmė sparčiai keistis. Ką padarė prezidento Rafaelio Correa vyriausybė?
(12) 2012-04-02 0
Tarptautinė gyvūnų apsaugos federacija (WFPA) kreipėsi Strasbūro teismą su reikalavimu uždrausti kvantinių kompiuterių kūrimą. Toks reikalavimas aiškinamas tuo, jog vienas iš šio revoliucinio kompiuterio kūrime dalyvavusių mokslininkų, austrų fizikas Ervinas Šriodingeris (Erwin Schrödinger), „atliko" žiaurius bandymus su savo… katinu. Tiesa, tai buvo tik balandžio 1d. pokštas.
(12) 2008-03-02 0
Operacinės sistemos Ubuntu Linux kūrėjai nusiteikę šią sistemą padaryti dar priimtinesnę ir draugiškesnę paprastam vartotojui. O kaip tai padaryti, jei nebus žinomi sistemos gerbėjų pasiūlymai ir pageidavimai. Štai šiems pageidavimams ir „šviežioms“ mintims surinkti ir buvo paleistas specialus projektas, pavadintas Ubuntu Brainstorm.
(12) 2008-07-25 0
Pagaliau priimtas lyg ir visiems priimtinas sprendimas, jog pradėjęs veikti didysis priešpriešinių srautų hadronų greitintuvas (LHC) bus nepavojingas ir panašu, jog atsitiktinai nesukurs pasaulį prarysiančios juodosios skylės. Tačiau kartais visai įdomu įsivaizduoti, jog tai gali įvykti. Tikriausiai siekdama patenkinti natūralų žmonių smalsumą, CERN pristatė LHC aušinimo temperatūrai stebėti skirtą interneto svetainę. Joje galima sekti superlaidžių greitintuvo magn...
(11) 2009-12-17 0
Kompiuterių gamintoja „Cherrypal“ pristatė pirmąjį pasaulyje nešiojamąjį kompiuterį, kainuojantį mažiau nei 100 JAV dolerių. „Cherrypal Africa“ pavadintas kompiuteris pirmiausia skirtas besivystančių pasaulio šalių rinkoms, teigiama bendrovės pranešime.
(11) 2014-07-07 1

Religija – 1, mokslas – 0. JAV Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad verčiant mažus šeimos verslus aprūpinti moteriškos lyties darbuotojas nemokamomis kontraceptinėmis priemonėmis, gali būti pažeista verslininkų asmeninė religinė laisvė.

(11) 2008-04-24 0
Kompanija "Festo" sukūrė robotą, kuriam idėją davė jūros gyvūnas medūza. Iš tikrųjų pagamintos net dvi tokio įrenginio versijos - "AquaJelly" ir "AirJelly". Kompanijos atstovų teigimu, "AquaJelly" yra dirbtinė autonominė vandenyje plaukiojanti medūza, turinti elektrinį variklį ir intelektualią adaptyvinę mechaninę sistemą. "AirJelly" skiriasi tuo, jog šis nuotoliniu būdu valdomas įrenginys gali sklandyti ore naudodamasis helio pripildytu balionu. Daugiau nuotraukų i...
(11) 2008-02-24 0
Kai kurios technologijų koncepcijos įgauna prasmę vos tik jas pamačius. Šią nešiojamo planšetinio kompiuterio koncepciją sukūrė Tokijuje (Japonija) gyvenantis Mac Funamizu. Nors idėjai kol kas dar nesuteiktas joks pavadinimas, veikimo principas ir paskirtis yra daugiau nei aiškūs. Kompiuteryje sumontuota vaizdo kamera-skeneris, lietimui jautrus displėjus, GPS imtuvas bei interneto ryšio įranga. Tiesiog nukreipkite permatomą įrenginio ekraną į norimą objektą - pastatą, ...
(11) 2010-03-21 0
Turbūt sutiksite, jog technologijų progresas pastaraisiais dešimtmečiais yra tiesiog stebinantis – vien jau kompiuteriai ir internetas pakeitė mūsų pasaulį neatpažįstamai. Ir šiems pokyčiams nematyti pabaigos – į elektroninę erdvę dar tik pradeda persikelti bendravimas, pilnaverčiai informacijos ir duomenų mainai, kuriasi įvairiausi virtualūs socialiniai tinklai.
(11) 2011-01-10 0
Britų valdžia demonstruoja susirūpinimą savo piliečių sveikata. Nuo naujųjų metų rūkaliams, ketinantiems atsikratyti žalingo įpročio, siūlomi nemokami nikotino pleistrai. Be to, startuoja valdžios sumanyta sveikatingumo programa „Great Swapathon“, kurios metu šeimoms bus išdalinta talonų už 250 milijonus svarų, taip tikintis paskatinti žmones maitintis sveikai ir mankštintis, skelbia BBC.
(11) 2008-07-15 0
Internete vakar pasirodė muzikos grupės "Radiohead" videoklipas dainai "House of Cards", kuris buvo nufilmuotas nenaudojant jokių vaizdo kamerų ar apšvietimo įrangos. Kaip pastebi kūrybinės komandos nariai, aikštelėje sukosi tik muzikantai ir krūvelė inžinierių su specialiais lazeriniais skeneriais. Kaip ir buvo žadėta, kūrinys atrodo išties neįprastai ir originaliai. Toliau pateikiame šį unikalų klipą bei trumpą reportažą anglų kalba apie tai, kaip viskas buvo daro...
(11) 2007-12-22 -1
Vytauto Didžiojo universitetas kartu su partneriais sukūrė internetinę teksto vertimo programą, kuri gali versti ne tik pavienius žodžius kaip paprastas žodynas, bet ir sakinius. Kol kas ši sistema verčia iš anglų į lietuvių kalbą, gali išversti ir tiesiog į naršyklės langą įkeltus tekstus, ir visus interneto tinklalapius – tereikia nurodyti jų adresą.
(10) 2009-07-05 0
Nors kompiuterių greičiai nuolat didėja, inžinieriai susiduria su vis sunkiau išsprendžiamomis procesorių ir kitų elektroninių dalių aušinimo problemomis – pavyzdžiui, milijonai centrinio procesoriaus tranzistorių intensyviai dirbdami gali iš kvadratinio centimetre paviršiaus ploto išskirti iki 125 vatų šilumos, o tai net dešimt kartų daugiau, nei išskiria elektrinės viryklės kaitlentė.
(10) 2009-06-30 -1
Yale Universiteto mokslininkų vadovaujama komanda sukūrė pirmą elementarų kietosios būsenos (angl. solid-state) kvantinį procesorių. Tai - esminis pasiekimas kuriant kvantinius kompiuterius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos