Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Iniciatyvos ir projektai
 
 

Iniciatyvos ir projektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(55) 2009-11-05 0
Seimo Darbo partijos frakcijos nariai teikia Seimui rezoliuciją, raginančią valstybės įstaigas pereiti prie atvirojo kodo programinės įrangos ir taip nuo kitų metų apie 70 proc. sumažinti valstybės ir savivaldybių biudžeto išlaidas programinei įrangai.
(30) 2009-01-25 -1
Mokslininkai žengė žingsnį arčiau link teleportacijos technologijos sukūrimo. Tiesa, kol kas negalima šokinėti per galaktikas, ar "paprasčiausiai" perkelti žmones iš vienos vietos į kitą, tačiau pirmą kartą istorijoje pavyko teleportuoti informaciją tarp dviejų atomų, nutolusių maždaug vieno metro atstumu vienas nuo kito.
(21) 2009-06-14 0
Fondas „One Laptop Per Child“ dalys nešiojamuosius kompiuterius Australijos aborigenų vaikams, praneša „CrunchGear“. Elko salos, esančios už 1900 km į šiaurės vakarus nuo Sidnėjaus, gyventojams jau išsiųsta du tūkstančiai nešiojamųjų kompiuterių.
(16) 2009-03-13 0
Nuo seniausių laikų sklinda legendos apie šeštą pojūtį. Apie tai kuriame filmai, serialai. Tačiau kas tai? Deja, kol kas tai dar nėra žinoma. Todėl nenuostabu, kad mokslininkai bando daryti įvairius tyrimus šia tema.
(14) 2009-03-24 0
Informacinių technologijų korporacija IBM, kartu su Čibos universiteto (Japonija) mokslininkais, ėmėsi ambicingo projekto – per trumpą laiką atrasti vaistus nuo neuroblastomos, dažniausiai vaikams diagnozuojamos vėžio formos.
(12) 2009-05-09 2
Ekvadoras, viena iš Pietų Amerikos respublikų, nuo seno garsėjo korupcija ir „Transparency International“ sąrašuose visada užimdavo vieną iš paskutinių vietų, visada buvo tarp blogiausiųjų. Pernai po rinkimų atėjus į valdžią naujai vyriausybei padėtis, visų nuostabai, ėmė sparčiai keistis. Ką padarė prezidento Rafaelio Correa vyriausybė?
(11) 2009-12-17 0
Kompiuterių gamintoja „Cherrypal“ pristatė pirmąjį pasaulyje nešiojamąjį kompiuterį, kainuojantį mažiau nei 100 JAV dolerių. „Cherrypal Africa“ pavadintas kompiuteris pirmiausia skirtas besivystančių pasaulio šalių rinkoms, teigiama bendrovės pranešime.
(10) 2009-06-30 -1
Yale Universiteto mokslininkų vadovaujama komanda sukūrė pirmą elementarų kietosios būsenos (angl. solid-state) kvantinį procesorių. Tai - esminis pasiekimas kuriant kvantinius kompiuterius.
(10) 2009-07-05 1
Nors kompiuterių greičiai nuolat didėja, inžinieriai susiduria su vis sunkiau išsprendžiamomis procesorių ir kitų elektroninių dalių aušinimo problemomis – pavyzdžiui, milijonai centrinio procesoriaus tranzistorių intensyviai dirbdami gali iš kvadratinio centimetre paviršiaus ploto išskirti iki 125 vatų šilumos, o tai net dešimt kartų daugiau, nei išskiria elektrinės viryklės kaitlentė.
(7) 2009-06-07 0
Kartą viename seminare aptariant Informacinių technologijų Nacionalinės kompleksinės programos projektą, profesorius N. pagrįstai paklausė programos rengėjų: „Jūsų programoje trūksta fundamentaliųjų tyrimų – ar netikslinga būtų įtraukti į ją kvantinių kompiuterių tyrimų kryptį?“
(7) 2009-12-07 0
JAV Gynybos departamentas skyrė 40 tūkstančių dolerių prizą informacijos sklaidos šiuolaikinėje visuomenėje eksperimente geriausiai pasirodžiusiai komandai.
(5) 2009-02-18 0
Australijoje sukurta nauja radijo ryšio sistema leidžia automobilius paversti tarpusavyje informacija besikeičiančiais tinklo mazgais, informuojančiais apie eismo kliūtis ir avarijas, praneša „Vnunet.com“.
(4) 2009-06-21 0
"Intel" mokslinių tyrimų padalinys šiuo metu tobulina savo naują produktą - "Platform Power Management" (liet. platformos galios valdymo) sistemą. Iš esmės inžinieriai pritaiko centriniuose mikroprocesoriuose (CPU) naudojamas aparatines energijos taupymo technologijas daugelyje kitų kompiuterio dalių.
(2) 2009-05-27 0
Kompanijos „Microsoft“ paslauga „Vine“ primena neįprastą socialinį eksperimentą. Ši paslauga buvo sukurta tam, kad jos vartotojai galėtų siųsti kitiems žmonėms greitus pranešimus.
(0) 2009-03-09 0
Sausio mėnesį pradėjo veikti „American Well“ korporacijos internetinė paslauga, leidžianti pacientams bendrauti su gydytojais, pasitelkiant interneto kameras, tekstinius pokalbius arba telefoną. Gydytojai internete gali ne tik matyti paciento sveikatos istoriją, naudodami „Microsoft“ produktą „HealthVault“, bet ir išrašyti receptus vaistams. Šiuo metu paslauga teikiama tik Havajuose. Apsidraudę pacientai moka 10 JAV dolerių už 10 minučių konsultaciją, neapsidraud...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos