Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Inovacijų verslo tendencijos Lietuvoje
 
 

Inovacijų verslo tendencijos Lietuvoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-08-20 7
Lietuvos verslo padangėje vis dažniau minimi start-up‘ai arba lietuviškai startuoliai. Kas slepiasi už šio madingo termino? Kuo pradedančios technologinės įmonės skiriasi nuo tradicinio verslo? Ar lietuviai turi daug inovatyvių idėjų? Į šiuos klausimus atsako Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) Verslininkystės ir verslumo ugdymo skyriaus KTU „Startup Space“ vadovas Liutauras Palaitis.
(0) 2014-08-13 -1
Geriau žinoti nei nežinoti, pasakė nežinomas autorius ir pridūrė, kad tik žinodami galime atskirti kas yra tiesa, o kas - tik fikcija. Šis posakis labai prasmingas, kai kalbama apie sveikatos apsaugą ir ypač elektroninę sveikatą, dar kitaip vadinamą e.sveikata. Kol valdžios vyrai postringauja apie e.receptą ir kitus elektroninio proveržio sveikatos apsaugos srityje ypatumus, pacientai ir gydytojai tik kraipo galvas, nes tai, kas viešai deklaruojama, toli gražu nesutampa su realybe. Tad kas tik mitai ir kokia tikrovė e.sveikatos sistemoje?
(0) 2014-08-10 7
Lietuvos aukštųjų technologijų įmonė „Ekspla“, gaminanti pažangius lazerius, lazerines sistemas ir komponentus, gali džiaugtis sėkmingai užpildžiusi dar vieną segmentą tarptautinėje rinkoje. Įmonė pirmoji pasaulyje pradėjo pardavinėti naujos kartos femtosekundinius skaidulinius lazerius.
(0) 2014-08-07 105
Rudenį Lietuvos startuolių ekosistemoje gali sužibėti naujų žvaigždžių. VšĮ „Versli Lietuva“ šiemet tęsia pernai pradėtą sėkmingą projektą „Startup Lithuania Roadshow“, kurio metu perspektyviausi šalies startuoliai rudenį keliaus ieškoti investicijų į San Franciską, Tel Avivą, Londoną, Dubliną ir Helsinkį.
(1) 2014-08-06 2
Per artimiausius 10 metų Vilniuje planuojama įdiegti ir išplėsti kompleksinio parkavimo aikštelių bei dalijimosi elektromobiliais (car sharing) sistemą. Naujose aikštelėse galima bus palikti savo automobilį ir kelionę tęsti elektromobiliu, paprastu ar elektriniu dviračiu, ar viešuoju transportu. Taip pat išsinuomavus elektromobilį vienoje aikštelėje ir pasiekus kelionės tikslą, jį galima bus palikti kitoje kompleksinio parkavimo aikštelėje.
(29) 2014-07-26 14
Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo metro įstatymą ir grąžino Seimui jį iš naujo svarstyti. Prezidentės teigimu, įstatymas prieštarauja Koncesijų įstatymui, pagal kurį įgyvendinami viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektai, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.
(0) 2014-07-21 8
Elektros skirstymo bendrovė LESTO kartu su partneriais plečia elektromobilių infrastruktūrą - Vilniuje, J. Lelevelio g. 6 atidaryta pirmoji šalyje elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė.
(2) 2014-07-15 -1
„Aš žiūriu į šalies ateitį, jauną kartą su idėjomis, talentingais žmonėmis“, – savo kalbą Prienų rajone esančiame Harmonizacijos parke pradėjo vyras. O jis – tikras „amerikietiškos svajonės“ pavyzdys. Čia, jau trečią dieną vykstančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime, verslininkas Andy Khawaja savo gyvenimo istorija įkvėpė jaunus žmones siekti gyvenimo tikslų ir niekada nenustoti tikėti.
(0) 2014-07-14 7
Kaip panaudoti žmonių išmintį ir kūrybiškumą, valstybei ieškant geriausių sprendimų? Kolektyvinės išminties sistema gali pranokti net ekspertų pasiūlymus.
(0) 2014-07-14 12
Daugelis nesupranta, kuo skiriasi mokslinių problemų sprendimo pastangos nuo inžinerinių sprendimų, kas yra naujovė ir kas – inovacija, sako profesorius Arminas Ragauskas. Iškreiptas mokslo galimybių suvokimas verslininkus dažnai nuvilia ar net priveda prie bankroto. Pasak jo, yra būdas sukurti klestintį verslą, kuriuo galima pasiekti milžinišką komercinę sėkmę, ir šis būdas – visiškai nerizikingas. Tai – radikalūs inovaciniai sprendimai.
(0) 2014-07-10 5
Rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ investavo į startuolį „Toyze”. Pirmąjame etape investicija į startuolį yra iki 1 mln. litų. „Toyze” – tai pirmasis virtualusis įrankis, kuris leidžia vartotojui savo išmaniajame telefone arba planšetėje pačiam susimodeliuoti savo mėgstamą žaidimo herojų.
(1) 2014-07-03 6
Nors elektroninio parašo statistika Lietuvoje ir Estijoje šiuo metu gerokai skiriasi, kelio pradžia buvo labai panaši. Tik valstybei pradėjus perkėlinėti visas paslaugas į elektroninę erdvę ir pakeitus įprastinių operacijų atlikimo procesą, el. parašo populiarumas ėmė sparčiai augti. Šiandien Estija asmens tapatybės korteles yra išdavusi kiek daugiau nei 1,56 mln. vartotojų. Iki šiol Estijoje buvo suteikta virš 164 mln. elektroninių parašų – 96 proc. su nacionaline asmens tapatybės kortele, 3 proc. su mobiliąja, 0,8 proc. su elektronine asmens tapatybės kortele.
(0) 2014-06-24 21
Praėjusią savaitę Kaune pristatytas pirmasis elektra ir dujomis varomas hibridinis autobusas. Šis ir dar 14 tik suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų artimiausiomis savaitėmis miesto gatvėse pakeis seniausius šiuo metu naudojamus autobusus.
(33) 2014-06-19 6
Seimo Ekonomikos komitetas pritarė metro statybos Vilniuje idėjai, tačiau su sąlyga, kad jis būtų tiesiamas tik privačių investuotojų lėšomis.
(26) 2014-06-19 148
Klaipėdoje, S.Daukanto gatvėje, stūksančiame pastate gimsta „kūdikis“, kuris dienos šviesą turėtų išvysti po dviejų trijų savaičių. Įmonės „Vėjo projektai“ komanda baigia konstruoti modernų troleibusą-laboratoriją. Tačiau tai – tik pirmas laiptelis. Pagrindinis įmonės tikslas – sukurti inovatyvų ir ypač lengvą elektra varomą miesto autobusą, kurio geistų viso pasaulio viešojo transporto bendrovės.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos