Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Inovacijų verslo tendencijos Lietuvoje
 
 

Inovacijų verslo tendencijos Lietuvoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2014-03-19 0
2014 m. kovo 13 dieną Lietuvos mokslo taryba (LMT) paskelbė kvietimą teikti paraiškas paramai mokslinėms išvykoms. Anot LMT, paraiškas finansavimui gauti gali teikti tik mokslo ir studijų institucijose dirbantys mokslininkai ir kiti tyrėjai, o verslo sektoriuje dirbantiems mokslininkams bei tyrėjams tokia galimybė nėra suteikiama.
(0) 2014-03-17 0
Lietuvos mokslininkų inovacijos pripažįstamos pačiu aukščiausiu lygiu. JAV Kongresui ir NASA vadovui generolui, buvusiam astronautui Charlesui Boldenui buvo pristatyta Kauno technologijos universiteto (KTU) Telematikos mokslo centro mokslininkų sukurta intrakranijinio slėgio (galvospūdžio) neinvazinių matavimų technologija.
(0) 2014-03-10 0
„Pirmasis medžiagotyros dėsnis sako, kad sudaužyti galima viską. Esame mokslo įmonė, kurią šis dėsnis įkvėpė“, – šypteli doc. dr. Andrius Melninkaitis, „pumpurinės“ (angl. spin-off) Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centro aukštųjų technologijų įmonės „Lidaris“ direktorius.
(0) 2014-03-10 2
Kuris variklis geresnis? Elektros ar vidaus degimo? Degalinėje laimingi įsipilame 20 litrų dyzelino. Daugiau nei 10 litrų kuro bus iššvaistyta kaip karštis! Po automobilio kapotu galime ką nors išsikepti. Mokslininkai skaičiuoja, kad elektromobiliai sunaudoja maždaug tris kartus mažiau energijos nei vidaus degimo automobiliai.
(2) 2014-03-07 3
Lietuvių kilmės Jeilio universiteto profesiorius ir Nobelio premijos laureatas Robertas Shilleris šiandien „New York Times“ paskelbtu straipsniu „Stabilios elektroninės valiutos paieškose“ dar kartą įrodo, jog yra vienas stipriausių mūsų laikų ekonomikos mąstytojų, rašo portalas businessinsider.com.
(0) 2014-03-06 0
Lietuva turi pirmąjį iš Žemės valdomą dirbtinį palydovą. Antradienį 15:30:26 val. vietos laiku Kauno technologijos universiteto (KTU) palydovinio ryšio stotis užmezgė pirmąjį dvipusį ryšį su penktadienį į orbitą paleistu „LitSat-1” palydovu. Pagal išsiųstą komandą palydove įsijungė GPS imtuvas.
(0) 2014-03-03 1
„Lituanica Sat-1” vadovas Vytenis Buzas „Žinių radijo” laidoje „Ryto ekspreso” sakė, kad šiek tiek jaudinasi prieš mėginimą užmegzti ryšį su palydovu. Pašnekovo teigimu, toliau bus stengiamasi išgirsti radijo švyturėlį, kuris pypsi FM Morzės abėcėlės kodu, informuodamas apie esamą situaciją palydove. Kitais žodžiais tariant, jis veikia kaip klasikinis telegrafas.
(1) 2014-02-28 3
Japonai siūlo Neringos savivaldybei drauge įgyvendinti projektą, pagal kurį po UNESCO saugomą teritoriją būtų važinėjama elektromobiliais.
(1) 2014-02-24 1
Jei įsivaizduojate, kad tekstilės pramonė užsiima užuolaidų ir patalynės siuvimu, – įstrigote praeitame amžiuje arba gyvenate kažkur prie Vietnamo. Šiuolaikine tekstile yra dengtas Miuncheno oro uosto stogas, ji naudojama statant namus, iš tekstilės gaminami automobilių variklių gaubtai ir ortopediniai įtvarai. O ir audiniams naudojamas pluoštas dažnai siuvėjėlei nė nesisapnavo – viena Lietuvos įmonė jau mezga kojines iš durpių, kita iš pieno baltymų gamina drabužėlius kūdikiams.
(4) 2014-02-21 1
Verslininkas Ilja Laursas teigia, kad Lietuva vis dar smarkiai atsilieka nuo Europos Sąjungos šalių pagal aukštųjų technologijų verslų finansavimą. Tuo pačiu jis pastebi, kad Lietuvoje investicijos į rizikos kapitalą tampa vis prieinamesnės, tačiau jas suteikiančios kompanijos susiduria su problema: dažnai pinigų nėra kam duoti.
(0) 2014-02-20 0
Nė vienai Europos valstybei ir toliau nepavyksta pralenkti Lietuvos šviesolaidžių plėtros srityje. Jau penktus metus iš eilės mūsų šalis išlieka Europos lyderė pagal šviesolaidinio interneto ryšio į namus skverbtį, rašo portalas vz.lt.
(4) 2014-02-18 0
Nuo 2013-ųjų sausio pirmosios Talino viešasis transportas tapo nemokamas taliniečiams. Tai – vienintelis tokio dydžio miestas (430 tūkst. gyventojų), kur įgyvendintas panašus eksperimentas.
(1) 2014-02-17 0
Mokslininkai jau ne vieneri metai tiria mobiliųjų telefonų poveikį žmogui. Tyrėjų bendruomenė pasidalijusi į dvi grupes: vieni teigia, kad mobilieji telefonai nedaro žalos žmogaus sveikatai, kiti tikina radę įrodymų, kad mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės bangos netgi keičia vaikų elgseną. Norėdami užbėgti įvykiams už akių, Lietuvos mokslininkai išrado telefono dėklą, apsaugantį nuo elektromagnetinių bangų spinduliuotės.
(1) 2014-02-14 1
Lietuvos inžinerinių sprendimų įmonės „Aedilis“ įrenginys „The Vinci“ buvo apdovanotas prestižiniuose pramoninių produktų dizaino apdovanojimuose „iF product design award 2014“. Šiam unikaliam, analogo Lietuvoje neturinčiam, produktui dizainą kūrė studentas Denis Orlenok.
(0) 2014-02-11 0
Siekiant užtikrinti saugumą Kauno miesto gatvėse, Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) automobiliuose įdiegti video registratoriai. Naujieji įrenginiai padeda fiksuoti nedrausmingų vairuotojų nusižengimus, kurie perduodami policijai, o prasižengę asmenys nubaudžiami.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos