Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Intelektas ir psichologija
 
 

Intelektas ir psichologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-12-23 18
Mokslininkai pirmą kartą identifikavo grupes genų smegenyse, kurios, manoma, susijusios su žmogaus intelektu.
(18) 2015-12-07 24
<i>Kepuraites iš fo­li­jos su­gal­vo­jo Ju­lian­as Huxley'is – bio­lo­gas, bū­simas pir­ma­sis UNESCO va­do­vas, ter­mi­no „trans­hu­ma­niz­mas“ au­to­rius ir Aldou­so H
(1) 2015-12-04 6
Vaiko, kaip, beje, ir kiekvieno suaugusiojo, emociniam intelektui įtaką daro visa ji supanti aplinka – namai, darželis, mokykla ir, aišku, pati visuomenė. Pastaroji, pasak Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorės dr. Daivos Šukytės, iš tiesų yra palyginti žemo emocinio intelekto, todėl šiais laikais išauginti emociškai stabilų vaiką – tikrai nelengva. Tačiau nėra neįmanoma, tikino specialistė, svarbiausia – bendrauti su vaikais, stebėti jų emocijas, aplinką ir apie viską kalbėtis.
(14) 2015-12-03 32
Vaterlo universiteto (Kanada) mokslininkas Gordonas Pennycookas kartu su kolegomis tikriausiai pirmąkart pasaulyje moksliškai įvertino žmonių jautrumą pseudo-reikšmingoms nesąmonėms. Išvada paprasta: kuo žmogus lengviau apmulkinamas pseudo-reikšmingais paistalais, tuo lengviau patiki „konspiracinėmis idėjomis“, tuo labiau pritaria „komplementarios ir alternatyvios medicinos“ taikymui ir tuo menkesni jo verbalinio bei kintamojo intelekto įvertinimai.
(5) 2015-09-23 29
Planšetinio kompiuterio davimas mažamečiui vaikui yra tolygus išnaudojimui, nes tai yra „rusiškos ruletės“ žaidimas su jo formavimusi ir vystymu, mano psichologas Richardas House'as.
(3) 2015-09-07 10
Viena 12 metų moksleivė per „Mensa“ intelekto koeficiento testą surinko maksimalų balų skaičių. Tokį rezultatą pasiekia tik 1 proc. žmonių, sprendžiančių įstojimo į šią organizaciją testą.
(5) 2015-08-26 4
Kas sakė, kad minia – primityvių instinktų vedinas žvėris? Nebūtinai taip. Netgi priešingai – kolektyvinis protas gali būti efektyvesnis už individualų. Vyrukai iš Rygos nusprendė patikrinti tai matematiniu metodu, 100 praeivių gatvėje uždavę tą patį klausimą – kiek stiklainyje guminių meškiukų?
(0) 2015-08-26 33
„Nuolat perkraudami trumpalaikę atmintį ir nenaudodami ilgalaikės, naikiname smegenų gebėjimą apdoroti ir įsiminti informaciją“, – teigia KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė dr. Vilija Stanišauskienė. Jos teigimu, mokymasis informacijos ir technologijų pertekliaus visuomenėje yra sudėtinga veikla, kurios reikia mokytis.
(0) 2015-08-25 43
Dar 1998 m. JAV Federalinė vaistų administracija (FDA) patvirtino modafinilą kaip vaistą nuo narkolepsijos – sutrikimo, kurio metu smegenys negali reguliuoti miego – pabudimo ciklo, todėl žmones ištinka netikėti „miego priepuoliai“ bet kuriuo paros metu ir bet kur.
(2) 2015-08-10 22
Nemažai mokslininkų mano, kad idėjos, vaizdiniai, vaizdžiai tariant, ateina iš aukščiau, o paskui mūsų smegenys, kaip koks supergalingas kompiuteris, tai apdoroja ir pritaiko prie aplinkos, tik žmogus priima ir perdirba ne bet kokią informaciją, sako fizikas, filosofas M. Romerio universiteto profesorius Saulius Kanišauskas.
(0) 2015-08-03 19
Anksčiau daryti moksliniai tyrimai byloja, kad tikrintis telefoną prieš einant miegoti nėra patartina, tačiau dauguma vis tiek tai daro. „Businessinsider“ komanda šįmet tiksliai paaiškino, ką toks elgesys daro mūsų kūnams ir smegenims, rašo Sciencealert.com.
(17) 2015-07-31 93
Tvarka namuose mums yra tarsi saugumo pagalvė, nes žinome, kad likęs pasaulis yra chaotiškas. Tačiau ar visada chaosas yra blogis?
(3) 2015-07-30 26
Nors sarkazmas yra vos ne interneto „oficiali kalba“, nėra įprasta manyti, kad tai yra rafinuota šmaikštumo forma, kurią būtų galima taikyti norint su kuo nors susidraugauti. Iš graikų kalbos kilęs žodis, reiškiantis „plėšyti mėsą“, dažniau yra vadinamas „priešiškumu humoro pavidalu“, paniekos kupina kalba, kurią taip mėgsta prastai išauklėtas jaunimas.
(0) 2015-07-27 12
Neuromokslininkai nustatė smegenų sritį, kuri žmogaus protui gali suteikti jo unikalias savybes, tokias, kaip gebėjimas kalbėti. Tyrimo metu žmonėms pateikiant abstrakčią informaciją ši smegenų sritis buvo aktyvi, o makakų – ne, rašo nature.com.
(3) 2015-04-17 97
Ar gali aukštas intelektas ne džiuginti, bet tapti našta? Į šį klausimą mėgina atsakyti Davidas Robsonas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos