Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Inžinerinių konstrukcijų istorija
 
 

Inžinerinių konstrukcijų istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2021-05-24 15
Nors Leonardo da Vinči geriausiai žinomas dėl tokių meno kūrinių kaip „Mona Liza“ ar „Paskutinė vakarienė“, žymus italų menininkas taip pat laikomas vienu genialiausių pasaulio protų dėl savo mokslinės veiklos. Renesanso metu gyvavusio kūrėjo eskizai, išradimai bei teorijos ženkliai lenkė to meto mokslininkų darbus, o dauguma iš jų, praėjus beveik 500 metų, tapo mūsų kasdienybės dalimi.
(1) 2021-04-17 34
Grupė mėgėjų prancūzų archeologų vykdė neteisėtą kasinėjimą netoli Prancūzijos miesto Craonne ir aptiko, jų manymu, liūdnai pagarsėjusios Vinterbergo tunelio katastrofos liekanas, praėjus 101 metams po šiurpaus įvykio.
(0) 2021-03-29 49
Technologiškai pažangi senovės Romos imperija turi turtingą išradimų istoriją ir kai kurie iš jų naudojami iki šiol.
(0) 2021-03-10 14
Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, jame dalyvavę ir likę gyvi kariai sugrįžo namo. Kaip paprastai kad būna po karo, vieni prie įprasto gyvenimo prisitaikė lengviau, kiti – sunkiau, bet daugelis pateko į itin nemalonią bedarbystės situaciją.
(0) 2021-02-13 -1
Nors Dr. Josephas Ignace Guillotinas neišrado mirties bausmės vykdymo prietaiso, kuris puikuojasi jo pavarde, bet būtent jis pasiūlė standartizuotą mirties bausmės vykdymo metodą Prancūzijoje – kaip greitą ir neskausmingą mirties bausmės vykdymą, kuriam nereikėtų ypatingų įgūdžių.
(8) 2021-01-31 111
Nejaugi šulinio dangtis galėjo būti greičiausias kada nors žmogaus sukurtas objektas? Pasirodo, taip. Tačiau tai nebuvo tikslas – o veikiau šalutinis efektas, atliekant atominės bombos bandymus.
(4) 2021-01-29 65
Po Vakarų Romos imperijos žlugimo V mūsų eros amžiuje atsiradęs valdžios vakuumas privedė prie karų, bado, ligų ir mokslo tamsiųjų amžių. Bet viduramžiai, kaip ir bet kuris kitas istorijos laikotarpis, toli gražu nebuvo menkos technologinės pažangos laikotarpis.
(0) 2021-01-22 6
„Visi mes žmonės“ – tai frazė, naudojama pateisinti visokias nuodėmes ir klaidas. Tačiau kai kurios žmogaus klaidos sukelia didesnes, ilgalaikiškesnes pasekmes nei kitos. Aštuntajame dešimtmetyje sovietų neteisingai atliktas vertinimas ir klaidingi skaičiavimai nulėmė liepsnas, iš Žemės besiveržiančias dar ir šiandien.
(0) 2021-01-01 36
Aplink pasaulį yra daugybė neįtikėtinų archeologinių vietovių: štai 12 vietovių, kuriose galite pasijusti lyg prieš tūkstančius ar šimtus metų, nors neperžengėte savo namų slenksčio.
(0) 2020-12-01 13
Į kalną kylančios Jono Basanavičiaus vardą turinčios gatvės Vilniuje perspektyvą uždaro didžiulis neoklasicizmo ir neobaroko stiliaus pastatas su raidėmis ant stogo. Jį maždaug dešimtmetį žymėjo užrašas „Lietuvos geležinkeliai“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos