Istorinė architektūra
Žymės vieta žymių medyje:
|
||||
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
|
||||
|
||||


Per pastaruosius metus vienas po kito miesteliai Italijoje skelbia istorinius savo namus išparduodantys po 1 Eur. Prie jų jungiasi dar vienas – Troina, tačiau šis Sicilijos miestas gundo dar labiau.


Į kalną kylančios Jono Basanavičiaus vardą turinčios gatvės Vilniuje perspektyvą uždaro didžiulis neoklasicizmo ir neobaroko stiliaus pastatas su raidėmis ant stogo. Jį maždaug dešimtmetį žymėjo užrašas „Lietuvos geležinkeliai“.


Krištolo rūmai - tai didžiulis stiklo, geležies ir medienos pastatas, stovėjęs Londone nuo 1851 iki 1936 metų. Jį suprojektavo Josephas Paxtonas, tai buvo didžiulis parodų centras, kuriame vyko 1851-ųjų Didžioji paroda. 1936 metų lapkričio 30 dieną Krištolo rūmų nebeliko.


Lankytojai, patekę į Panteoną Romoje ir atsidūrę po milžinišku jo kupolu, patiria tą patį teatrališkumą, kaip ir jo svečiai prieš beveik 2000 metų.


Anot folkloro – ši viduramžių tvirtovė buvo pastatyta virš vartų į pragarą. Jos tikslas – neleisti apačioje esantiems demonams patekti į žmonių pasaulį. Tačiau labiausiai gąsdinančia pilimi tituluojama vietovė iš tiesų turi „skeletų“ ir mena vieną iš liūdniausių momentų mūsų istorijoje.


Šiaurės Portugalijoje galima pamatyti keistą namą - „Akmenų namas“ stovi atviroje vietoje ir iš toli traukia žvilgsnius. Ir kaip netrauks, kai jis atrodo tarsi išskaptuotas iš didžiulio lauko akmens.


Hundertwasserhaus - taip vadinamas šis spalvingas daugiabutis vienoje. Čia gyvena žmonės, yra keli biurai, o pirmajame aukšte galima įsigyti ir suvenyrų su šio pastato atvaizdais.


Barselonos šv. Šeimynos bažnyčios (isp. Basilica de la Sagrada Familia) statybos prasidėjo dar prieš 138 metus – tačiau įdomu tai, kad beveik visą šį laiką žymusis statinys buvo statomas neturint statybos leidimo. Tačiau pagaliau statybos leidimas buvo suteiktas – 2019 metų birželio 7 dieną.


Eifelio bokšto aukštis - 324 metrai. Ir tai iš tiesų yra įspūdingas statinys. Tačiau Londone turėjo išdygti daug aukštesnis ir, kaip buvo teigiama, dar grakštesnis bokštas. Tik Watkino bokštas niekada nebuvo užbaigtas, o dabar toje vietoje stovi Wembley stadionas.


„Specialistai atsako“ – Kultūros paveldo festivalio „Heritas“ iniciatyva, skirta kultūros paveldo objektų ir istorinių pastatų savininkams bei entuziastams. Iniciatyva, vykdoma nuo 2020 m. pavasario, siūlo gyvų konsultacijų alternatyvą – specialistų atsakymus apie pastatų tvarkymodarbus, kurie pateikiami trumpų video pasakojimų forma.


Žmonijos augimas neretai priklauso nuo medžiagų, kurias ji naudoja, tvirtumo. Juk ilgiausiai trukusios žmonijos epochos buvo pavadintos pagal tuo metu vyravusių medžiagų – tokių kaip akmuo ar geležis – pavadinimus.


Pasviręs Pizos bokštas yra garsiausias pasviręs statinys pasaulyje. Tačiau tikrai ne vienintelis. Tiesą sakant, ir savo aplinkoje tikriausiai surastumėte vieną-kitą statinį, kuris su metais ėmė krypti į vieną pusę. O štai šis bažnyčios bokštas Surhuzene, Vokietijoje, yra pasviręs labiausiai.


Garderobas - tai visi turimi drabužiai arba spinta jiems laikyti. Tai - originali šio iš prancūzų kalbos kilusio žodžio prasmė. Tačiau viduramžiais ne vienoje Europos vietoje garderobu vadinti pilių tualetai.


Florenco miestelyje Kentukyje stovi paprastas vandens bokštas. Na, ne toks jau ir paprastas - jį puošia žodžiai „Florence Y'All“ (laisvas vertimas - „Florencas, visi“). Linksmas užrašas ten atsirado ne šiaip sau - tai buvo teisinis galvosūkio sprendimas.
Kodėl Noridžo senamiesčio kampai turi tokią keistą apdailą? Nepatikėsite, kam skirta ši konstrukcija


Noridžas yra gražus Norfolko miestas, pasižymintis įsimintina istorine architektūra. Nemaža dalis jos turi 19-ame amžiuje sumontuotų patobulinimų - vidiniai kampai ir nišos sienose turi keistas kūgio ar pakreiptos sienelės konstrukcijas. Ar galite atspėti, kam jos skirtos?