Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Istorinės asmenybės
 
 

Istorinės asmenybės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-14 11
Daugelis žinome, kokiu lėktuvu skraido JAV prezidentai – tai stipriai modifikuotas „Boeing 747“ milžinas. Tačiau kokiu prezidentiniu lėktuvu skraido Rusijos vadovas? Jame yra branduolinio valdymo pultas, sporto salė ir griežtos taisyklės.
(0) 2021-10-14 6
Kiek iš tikrųjų pagrįsti Anne Boleyn mesti kaltinimai? Ar toji kaltė reali, ar pritempta? Šis klausimas dažniausiai sukelia diskusijas, kai pradedamos narstyti karalienės gyvenimo peripetijos. Keletas istorikų mėgino atkapstyti tikrąsias aplinkybes, privedusias prie 1536 m. gegužės 19 d. įvykdytos egzekucijos – išdavyste, neištikimybe ir kraujomaišos santykiais apkaltintos Anne Boleyn nukirsdinimo. Kadangi pateikta kuo įvairiausias versijas pagrindžiančių faktų, Anne Boleyn istorija lig šiolei tebėra aršių debatų objektas.
(0) 2021-10-05 17
1976 m. liepos 28 d. Tangšaną Kinijoje sukrėtęs 7,8 balo žemės drebėjimas nusinešė mažiausiai 242 000 žmonių gyvybių (oficialus mirčių skaičius). Kai kurie tyrinėtojai mano, kad faktinis žuvusiųjų skaičius gali siekti 700 000. Didysis Tangšano žemės drebėjimas taip pat sukrėtė Kinijos komunistų partijos galią Pekine – tiesiogine ir politine prasme.
(11) 2021-10-01 11
Kai kurie žmonės yra įsitikinę, kad prisimena, kaip Pietų Afrikos pilietinių teisių lyderis Nelsonas Mandela mirė kalėjime 1985 m. Žmonės liūdėjo, jo žmona pasakė kalbą atminimo pamaldose. Visa tai buvo pasaulio naujienose. Tačiau visa tai nenutiko, taigi kodėl tiek žmonių prisimena netikrus faktus?
(0) 2021-09-21 15
Diktatorius yra politinis lyderis, absoliučia ir neribota galia valdantis šalį. Diktatorių valdomos šalys vadinamos diktatūromis. Šiuolaikiniai diktatoriai, nuo Adolfo Hitlerio iki Kim Jong-uno, yra laikomi negailestingiausiais ir pavojingiausiais valdovais istorijoje. Tačiau kas valstybės vadovą paverčia diktatoriumi?
(0) 2021-09-10 5
Istorija prisimena Benito Mussolinį kaip originaliosios „blogio ašies“ įkūrėją ir narį, o taip pat kaip Italijos diktatorių, kuris savo šalies valdymą grindė baime bei sudarė pražūtingą sąjungą su nacių Vokietija. Tačiau prieš daugiau nei dešimtmetį paaiškėjo ir viena iki tol nežinoma Dučės gyvenimo detalė – pasirodo, jis trumpai yra dirbęs ir britų agentu.
(0) 2021-09-06 25
Mata Hari tapo fatališkų moterų įvaizdžio dalimi ir iki šiol kelia aistras – daugelis mano, kad ji nebuvo šnipė ir buvo nekalta. Bet kas ji buvo iš tikrųjų?
(0) 2021-09-04 5
Pasak archeologų, paslaptingas akmeninis kapas vakarų Anglijoje, dėl sąsajų su mitiniu karaliumi Artūru neretai vadinamas „Artūro akmenimi“ (angl. Arthur's Stone), atsirado ten beveik prieš 6 tūkstančius metų – ir archeologų teigimu, buvo svarbaus bei sudėtingo „ceremoninio kraštovaizdžio“ dalimi.
(0) 2021-09-01 24
Tūkstantinė minia susirinko stebėti automobiliu pravažiuojančio svarbaus svečio, kai staiga pasigirdo mirtini šūviai. Chaotišką sceną užfiksavo kino operatorius – tai buvo pirmasis politinis pasikėsinimas į valstybės vadovą, užfiksuotas filmavimo kamera.
(0) 2021-09-01 22
Nėra daug žmonių, kurių mirtis būtų apdainuota – ir turbūt pirmas atvejis, kuris šauna į galvą, yra Rasputinas. Nors žinoma, galbūt prie to smarkiai prisideda faktas, kad apie Rasputiną ir jo mirtį dainą sukūrė kadaise garsi grupė „Boney M“. Tačiau nepaisant visų legendų, susijusių su jo nužudymu, skandalingojo vienuolio skrodimas pasakoja visiškai kitokią istoriją.
(3) 2021-08-31 21
Daugiau kaip 600 „Heisenbergo kubelių“ – svarbių nacių planų sukurti branduolinį reaktorių ir atominę bombą komponentų, pavadintų juos sukūrusio vokiečių fiziko Wernerio Heisenbergo vardu – Antrojo pasaulinio karo pabaigoje buvo paimti iš slaptos požeminės laboratorijos ir atgabenti į Jungtines Valstijas. Manoma, kad visoje nacistinėje Vokietijoje buvo sukurta daugiau kaip 1200 urano kubelių. Tačiau šiandien mokslininkai žino tik maždaug dešimties iš jų buvimo vietas.
(0) 2021-08-29 23
Ukrainoje rasti tūkstančių, kaip manoma, Stalino eros aukų palaikai. Žinybų duomenimis, netoli Odesos šalies pietuose daugiau kaip dviejose dešimtyse kapaviečių aptikti 5000-8000 žmonių kaulai. Skaičius dar gali augti, nes ekshumacijos darbai tęsiami, sakė Ukrainos nacionalinės atminties instituto vadovas regione Serhijus Guzaliukas.
(0) 2021-08-18 41
Dešimtmečius po mirties ilgametė Adolfo Hitlerio meilužė Eva Braun išlieka paslaptinga ir pagarsėjusi asmenybė. Susipažinusi su Hitleriu dar paauglystėje ir paskutinėmis karo dienomis tapusi fiurerio žmona – likus vos kelioms valandoms iki savižudybės.
(0) 2021-08-17 2
1985 m. vykusio Ženevos viršūnių susitikimo metu JAV prezidentas Ronaldas Reiganas ir Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas padarė pertrauką derybų metu ir nusprendė pasivaikščioti. Su jais tuo metu buvo tik jų asmeniniai vertėjai, todėl jų pokalbio turinys išliko paslaptimi tiek nuo JAV, tiek nuo Sovietų Sąjungos žmonių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos