Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Istorinių faktų ir prielaidų interpretacijos
 
 

Istorinių faktų ir prielaidų interpretacijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2015-09-03 19
Jau kelios savaitės viena pagrindinių Lenkijos viešojoje erdvėje gvildenamų temų – galimai rastas vadinamasis „aukso traukinys“. Pasak nacių lobių tyrinėtojų, gali būti, kad toks traukinys iš tiesų egzistuoja ir buvo surastas, bet kažin ar jis prigrūstas aukso. Vis dėlto, vagonuose galėjo būti gabenami ir kiti, ne mažiau vertingi daiktai.
(4) 2015-09-02 37
1964 m. Didžiosios Britanijos miestelio Portono apylinkėse, 16 šalies karinio jūrų laivyno kapitonų pradėjo keistai elgtis. Vienas iš jų išėjo į atvirą lauką, o į savo priešininką atidengė ugnį. Likusieji lesino įsivaizduojamus paukščius, o kai kurie bėgiojo kalvomis arba įsiropštę į medžius vaidino beždžiones.
(10) 2015-08-12 85
Arizonos universitete dirbantis britas archeologas Nicholas Reevesas teigia aptikęs slaptą išėjimą iš Tutanchamono kapo, už kurio esą slypi Egipto karalienės Nefertitės palaidojimo kambarys. Jei archeologo teiginiai pasitvirtintų, tai gali būti didžiausias archeologijos atradimas istorijoje.
(3) 2015-07-17 64
„Stalino sūnus jau pasidavė į nelaisvę! Priešintis beprasmiška, pasiduokite ir jūs!“ Tai buvo parašyta ant šimtų tūkstančių lapelių, pasipylusių virš priešakinių Raudonosios armijos dalinių iš vokiečių lėktuvų 1941 m. antroje liepos pusėje.
(2) 2015-06-09 42
Šis rašinys publikuotas 2015 metų birželio 9 dieną. Iš esmės ši (ir bet kuri kita) data tėra kodas. Tai yra trijų dalių sistema, kuri suteikia galimybę nustatyti, kada koks nors įvykis nutiko ar dar nutiks. Dvi paskutiniosios datos dalys – mėnuo ir diena – istorijos eigoje buvo kaitaliojamos daugybę kartų: dar kromanjoniečių astronomai ant erelio kaulų žymėdavo mėnulio fazes, o majų mistikai iš miškų tankmės stebėdavo žvaigždžių judėjimą.
(6) 2015-05-22 -1
Albertas Einšteinas studentų pripažintas iškiliausia visų laikų žmonijos istorine asmenybe. Legendinį mokslininką aukštuosius mokslus kremtantys žmonės vertino palankiau net ir už tokius moralės autoritetus kaip Motina Tereza, Mahatma Gandis ar net Jėzus Kristus. O štai antipodų sąraše į didžiausių nenaudėlių penketą pateko buvęs JAV prezidentas Džordžas Bušas jaunesnysis – jį studentai vertina nepalankiau net už tokius tironus kaip Stalinas, Mao Dze Dunas ar Čingischanas.
(0) 2015-05-21 8
JAV žvalgybininkai dar 1963 metais pirmąkart išgirdo, kad Sovietų sąjungoje aktyviai naudojama medžiaga, kurią galima panaudoti bet kurio ją prilietusio žmogaus judėjimo sekimui. Ir tik po dvidešimties metų, 1984-aisiais, amerikiečiai sugebėjo gauti tos medžiagos mėginį, rašo io9.com.
(3) 2015-05-01 79
1945 m. balandžio pabaigoje Berlynas skendėjo chaose. Ilgi metai karo buvusią supergalybę Vokietiją pavertė mūšio lauku, Raudonoji armija visiškai apsupo sostinę, o jos ginti buvo kviečiami pensininkai, policininkai ir net vaikai. Tačiau nors miesto gatvėse tebesitęsė mūšiai, karas buvo jau pralaimėtas. Adolfas Hitleris pralaimėjo. Kas vyko paskutinėmis valandomis jo bunkeryje.
(0) 2015-04-27 24
Vakar buvo minimos Černobylio atominės elektrinės avarijos metinės. Černobylio katastrofa įvyko 1986 metais naktį iš balandžio 25-osios į 26-ąją. Tačiau pasaulis apie tai sužinojo tik po kelių dienų, kai Forsmorko (Švedija) atominės elektrinės specialistus suglumino radaruose fiksuojamas neįtikėtinai didelis radiacinis užterštumas.
(0) 2015-03-19 32
Santykiai tarp Vokietijos ir Graikijos pablogėjo po to, kai Atėnų vyriausybė pareiškė sieksianti reparacijų iš Vokietijos už nacių nusikaltimus Antrojo pasaulinio karo metu. CNCB pasakoja, kas yra reparacijos ir kas, kam ir kiek skolingas už Antrąjį pasaulinį karą.
(0) 2015-03-04 19
Kovo 3-ąją sukako lygiai 110 metų nuo šio įvykio. Žingsnis, kuris prilygo didžiųjų geografinių atradimų epochai – taip apie sifilio sukėlėjo nustatymą XX amžiaus pradžioje kalbėjo Europos mokslininkai. Mažai kas žino, jog tai padaręs zoologas Fritzas Richardas Schaudinnis iš Rytų Prūsijos buvo lietuvių kilmės.
(13) 2015-02-12 -46
„Seniai buvome Berlyne? Nieko, gegužės 9-oji – puiki proga ten dar kartą apsilankyti“. Tokius nekuklius pasiūlymus žiūrovams žarsto Rusijos „5-asis kanalas“. Laida „Svarbiausia“ („Glavnoe“), naudodama pompastišką grafiką, skelbia, kad Rusijos tankai iki Varšuvos nusigautų per dieną, o Baltijos šalių sostines šalies kariškiai užimtų pėsčiomis – visai kaip prieš 70 metų.
(1) 2015-02-10 17
Vokietijos istorikai savo naujausioje knygoje tikina, kad naciams pralaimėjus Antrąjį pasaulinį karą, keturių sąjungininkų valstybių, kurį laiką okupavusių Vokietiją, kariai joje pradėjo mažų mažiausiai 400 000 vaikų. Dalies nėštumų priežastis buvo išprievartavimai, dalies – šilti santykiai tarp Vokietijos moterų ir karo nugalėtojų.
(0) 2015-01-13 53
Šalia Belizo krantų esanti Didžioji žydroji skylė vadinama viena įspūdingiausių vietų Žemėje, kurią itin pamėgo turistai ir narai. Tačiau mokslininkams ji kur kas svarbesnė: ši povandeninė smegduobė jiems pateikė užuominų, kodėl išnyko Majų civilizacija.
(25) 2014-12-09 141
Daugeliui mūsų vos prieš kelis šimtmečius Europoje klestėjusi baudžiava siejasi su valstiečio priklausomybe savo ponui, nepakeliamu padieniu darbu šeimininko ūkyje, patiriamomis žeminančiomis patyčiomis ir žiauriausiomis fizinėmis bausmėmis už dažniausiai tariamą nepaklusnumą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos