Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Jausmų biochemija
 
 

Jausmų biochemija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-11-08 44
Kiekvieno žmogaus kvapas skiriasi. Ir vis dėlto būna tam tikrų dienų, kuriomis moteris vyrams atrodo ypač maloniai kvepianti. Priežasties reikia ieškoti žmonių evoliucijoje. Šveicarų mokslininkai iš Berno universiteto nustatė įdomių dalykų.
(1) 2018-10-02 3
Meilei būdingi tam tikri simptomai: nepaaiškinama nuotaikų kaita, širdies plakimai, dūsavimai, nemiga, apetito praradimas, todėl ją galima vadinti liga, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Tačiau kaip išgyti, patyrus nelaimingą meilę? „Svarbiausia – gelbėti patį save“, – teigia santykių ekspertė psichologė Genovaitė Petronienė.
(4) 2013-05-01 1
Visi žmonės verkia – arba iš džiaugsmo, arba iš liūdesio. Tačiau iki šiol neaišku, kokia tiksliai yra verkimo biologinė funkcija, rašo guardian.co.uk.
(3) 2013-02-05 3
Žinoma, paprasčiausias atsakymas yra toks: žmonės bučiuojasi, nes tai malonu. Tačiau yra žmonių, kuriems tokio paaiškinimo nepakanka. Šie žmonės bučiavimąsi studijuoja anatominiu ir evoliucijos istorijos požiūriu, o savo tiriamąją veiklą įvardija filematologija.
(2) 2012-02-14 6
Nedaug chemikalų turi tokią švytinčią reputaciją, kaip oksitocinas. Vadinamas „meilės hormonu“ ar „apsikabinimų chemikalu“, jis buvo siejamas su beveik visais teigiamais žmogaus psichikos aspektais. Vienas jo dvelktelėjimas gali padaryti žmogų labiau pasitikinčiu, užjaučiančiu, dosnesniu ir labiau bendradarbiaujančiu. Toks yra populiarusis įvaizdis, jo purškalo galima netgi įsigyti iš įtartinų interneto prekeivų.
(8) 2011-03-31 4
Meilė iš tiesų teikia skausmą, tai ne tik banalus posakis, skirtas paguosti sudaužytas širdis. Širdgėla yra labai keistas jausmas – mes išgyvename didžiulį skausmą, nors kūne jokių regimų žaizdų nėra. Naujausiu tyrimu išsiaiškinta, kad prisiminimai apie prarastą mylimą asmenį smegenyse sukelia tokias pačias reakcijas, kaip ir patiriant fizinį skausmą, tad emocinį stresą sustiprina dar ir fizinė širdperša, rašo medicalnewstoday.com.
(11) 2010-02-12 0
Mokslo pasaulyje tęsiasi audringi ginčai dėl to, ar egzistuoja „G taškas”, rašo dienraštis „The Independent”. Neseniai Didžiosios Britanijos Kings koledžo mokslininkai, remdamiesi eksperimento, kuriame dalyvavo 1,8 tūkst. identiškų dvynių, rezultatais, pareiškė, tokia erogeninė zona iš viso neegzistuoja, praneša dienraščio apžvalgininkė Katy Guest.
(25) 2010-01-05 0
Vokiečių ginekologo Ernsto Grafenbergo 1950 m. tariamai atrasta moterų erogeninė zona, pavadinta „G tašku“, tėra tik moterų fantazija, tvirtina D. Britanijoje atlikto tyrimo autoriai.
(25) 2009-11-13 0
Dažniausiai žmonių svarbiausius spendimus nulemia hedonistinių malonumų vaikymasis, mano mokslininkai.
(7) 2009-11-02 0
Tyrėjai tikisi, kad „baimės daviklis“ patikrinimo punktuose padės nustatyti pakenkti besirengiančius asmenis, rašoma britų dienraščio „The Telegraph“ interneto svetainėje.
(13) 2009-11-02 2
Nors įprasta manyti, kad aistringas bučinys – tai vyro ir moters jausmų išraiška, biologinė jo paskirtis anaiptol ne tokia romantiška.
(10) 2009-02-10 0
Bučiuotis malonu todėl, kad susilietus lūpoms įjungiama sudėtingų cheminių procesų grandinė, sukelianti smegenyse atsipalaidavimo ir malonumo pojūčius, nustatė mokslininkai. Jų teigimu, karštas bučinys susuka galvą ne mažiau nei kokainas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos