Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Jonizuojanti spinduliuotė
 
 

Jonizuojanti spinduliuotė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-05-01 8
Dalį pacientų glumina gydytojų siuntimai atlikti radiologinį tyrimą ar kitos rūšies diagnostines procedūras. Esą dažni apsilankymai kosmines laboratorijas primenančiuose kabinetuose ypač kenkia sveikatai. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ramina – rizikos dėl spinduliuotės sukeltų sveikatos sutrikimų atmesti negalima, tačiau dažnai radiologiniai tyrimai leidžia diagnozuoti ankstyvuosius sunkių ligų požymius.
(1) 2018-02-17 21
<em>Matyt, <a href="http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/kaip_mes_gyvename/S-66680/">akyla kinų policininkų apsauga</a> pakankamo saugumo jausmo nesuteikia…<br>Kinė lydėjo savo bagažą
(3) 2018-02-17 25
Medicinos specialistai pabrėžia, kad radiologija šiandien nepakeičiama medicinos dalis, be kurios kokybiška vėžio, insulto, traumų diagnostika būtų neįmanoma.
(1) 2016-11-12 21
<i>JAV ir Kinijos mokslininkai išsiaiškino, kad pelės, neturinčios baltymo AIM2, yra atsparios jonizuojančiai radiacijai. AIM2 yra baltymas jutiklis, kuris, aptikęs ląstelėje svetimą DNR, pra
(0) 2016-05-09 9
<i>Didelės radiacijos dozės žaloja ir žudo, žinom gerai. Antra vertus, apie mažas dozes duomenų turime mažiau, nei galima pamanyti.</i>
(0) 2015-06-03 22
Sveikatai pavojingo radono tyrimai Lietuvoje yra atliekami nuo 1995 metų, tačiau dar mažai kas žino apie šį pavojingą jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį ir apsaugos priemones. Tinkamas būsto pasirinkimas ir jo statyba ar renovavimas yra labai svarbūs žingsniai, kurie gali nulemti tolimesnį šeimos gyvenimą.
(3) 2015-05-16 48
Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto (VU TMI) komanda, vadovaujama prof. Juozo Vidmančio Vaitkaus, vykdydama FP7 programos Europos ateities greitintuvų detektorių infrastruktūros tobulinimo projektą AIDA, įdiegė CERN‘e radiacijos lauko kontrolės prietaisą, pagrįstą efektu, kuris atrastas Vilniaus universitete.
(0) 2015-05-06 7
Elektronų paramagnetinio rezonanso (EPR) spektroskopija - tai metodas leidžiantis medžiagose aptikti ir charakterizuoti objektus, turinčius nesuporuotų elektronų, pvz., laisvieji radikalai, pereinamųjų metalų jonai, defektai. EPR yra plačiai taikomas chemijoje, fizikoje, biologijoje, medžiagų ir medicinos moksluose, dozimetrijoje ir kt.
(3) 2015-04-15 39
Lietuvoje daugėja radiacijos židinių, tikina Radiacinės saugos centras. Gūžčiojate pečiais? „Gal kur nors, bet tikrai ne pas mane“. Tačiau, kažin, ar galite tuo būti tikri.
(0) 2015-03-24 3
Jei šiandien nuvyktumėte prie sprogusio Černobylio atominės elektrinės reaktoriaus, radiometras jus įspėtų, kad čia spinduliuotė normą viršija daugiau nei 10 kartų. Nieko nuostabaus, kad turistams čia būti leidžiama tik ribotą laiką. Tačiau lipant į lėktuvą apie skrydžio metu gresiančią spinduliuotę keleivių niekas neįspėja, nors jos intensyvumas nenusileidžia apleistoms Černobylio vietovėms.
(21) 2015-03-20 266
Prieš keletą metų įvykus avarija Fukušimos atominėje elektrinėje daugeliui priminė Černobylio katastrofą ir jos padarinius. Tuomet visuomenei trumpam buvo priminti radiacijos teoriniai pagrindai ir pavojai. Tačiau kalbama buvo tik apie vieną radiacijos šaltinį – branduolinę energetiką. Dabar diskusijos nutilo, dauguma pamiršo ką sužinojo, tačiau pavojų yra ir kitur. Ten kur niekas nesitiki.
(0) 2014-08-21 0
Jonizuojančioji spinduliuotė jau daugelį dešimtmečių yra plačiai taikoma medicinoje (medicininė diagnostika, pvz., rentgenografija, radioterapija vėžinių susirgimų gydymui, medicininių įrankių sterilizacija pasitelkiant gama spinduliuotę ar elektronų pluoštelį) bei maisto produktų, ypač vaisių ir daržovių, dezinfekcijai elektronų pluošteliu sunaikinant žalingus mikroorganizmus.
(2) 2014-05-05 12
Praėjus ketvirčiui amžiaus po Černobylio atominės elektrinės avarijos, vis dar jaučiami šios nelaimės padariniai. Radioaktyviųjų medžiagų randama aplinkoje, maiste, tačiau specialistai teigia, kad didesnį pavojų kelia ne Černobylis, o nesaikingas naudojimasis naujausiomis technologijomis.
(15) 2012-05-31 0
Šiaulių respublikinės ligoninės administracija ir radiologai sunerimę dėl naujos plintančios mados tarp pacientų - būtinai išsireikalauti tyrimų kompiuteriniu tomografu.
(3) 2011-09-21 1
Antikvariatuose ar sendaikčių turguose pirkti daiktai gali skleisti radiaciją. Moksliškai įrodyta, kad nepavojingos jonizuojančios spinduliuotės nėra, todėl svarbu žinoti, ar pirkta senovinė interjero detalė nebus kenksminga, praneša Lietuvos radijas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos