Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Jupiteris
 
 

Jupiteris

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-28 10
Jei norime, kad žmonija kada nors gyventų plačiau nei Žemėje, viena labiausiai tikėtinų vietų pirmai didelei kolonijai yra Marsas. Bet Raudonoji planeta toli gražu neprimena mūsiškės: jos atmosfera labai plona, vanduo sustingęs į ledą, o svarbiausia – nėra magnetosferos. Būtent pastaroji problema yra didžiausia kliūtis, kalbant apie galimą Marso teraformavimą, t.y. pavertimą tinkama žmonėms gyventi planeta.
(0) 2021-11-03 35
NASA kosminis aparatas „Juno“ atskleidžė didžiulę Jupiterio Didžiosios raudonosios dėmės struktūrą – milžinišką audrą, kuri jau šimtmečius siaučia didžiausioje Saulės sistemos planetoje. Porą kartų praskrisdamas virš žiedinės audros, „Juno“ padėjo mokslininkams patvirtinti, kad dėmė egzistuoja ne tik viršutiniame planetos paviršiuje, bet tęsiasi ir šimtus kilometrų į pačią planetą.
(5) 2021-10-03 16
Ilgą laiką „Hubble“ kosminis teleskopas tyrinėjo Didžiąją raudonąją dėmę – didelę audrą Jupiteryje, kuri dėl paslaptingų priežasčių pastaruoju metu traukiasi traukiasi. Be to, mokslininkai ką tik nustatė didžiulius vėjo greičio pokyčius didžiulėje audroje.
(0) 2021-08-22 12
Kad Jupiteris šiltesnis, nei turėtų būti, žinota jau seniai. Dabar užtikrintai išsiaiškinta, kas jį taip šildo.
(0) 2021-07-31 24
Naujajame tyrime nustatyta, kad Jupiterio palydovo Ganimedo, didžiausio Saulės sistemos palydovo, danguje astronomai pirmą kartą aptiko vandens garų požymių.
(0) 2021-07-29 7
Jupiterio palydovas Europa yra viena įdomiausių vietų gyvybės paieškoms už Žemės ribų. Popaviršiniame jo vandenyne vyksta įvairios sudėtingos cheminės reakcijos, tad gali būti užsimezgusi ir gyvybė. Bet pasiekti vandenyną, esantį po keliolikos ar keliasdešimties kilometrų storio dangalu, neįmanoma, kad mokslininkai vis ieško būdų, kaip gauti informacijos apie vandenyną iš Europos paviršiuje esančių pėdsakų.
(1) 2021-07-21 22
„Juno“ kosminis zondas praskrido arčiau didžiausio Jupiterio palydovo Ganimedo nei bet kuris kitas kosminis aparatas per daugiau nei du dešimtmečius.
(0) 2021-06-11 54
Amerikos kosmoso agentūros zondas „Juno“ iš arti apžvelgė Ganimedą - vieną iš keturių Jupiterio mėnulių ir didžiausią natūralų Saulės sistemos palydovą.
(0) 2021-06-05 8
Jupiteris nepaliauja stebinti – būti didžiausia planeta Saulės sistemoje negana. Paskutiniais mokslininkų gautais duomenimis, dujų milžinėje gali lyti ne kuo kitu, o heliu.
(0) 2021-04-16 12
Tamsioji materija greičiausiai egzistuoja visoje Visatoje. Jos gravitacija išlaiko galaktikas ir spiečius neišsilakstant. Bet kitaip nei gravitaciškai ji arba visai nesąveikauja, arba sąveikauja taip silpnai, kad kol kas aptikti pėdsakų nepavyko.
(4) 2021-04-13 5
Gali būti, kad ją matė dar Galilėjas. Kaip bebūtų, bent nuo XIX amžiaus Jupiterio Didžioji raudonoji dėmė stebima reguliariai. Tada ir išsiaiškinta, kad tai yra ilgalaikė audra, kelis kartus didesnė už Žemę.
(0) 2021-02-18 5
Jupiterio orbitoje, nutolę 60 laipsnių nuo planetos į abi puses, aplink Saulę skrieja tūkstančiai asteroidų. Lekiantys prieš Jupiterį vadinami graikais, už jo – trojėnais – ir vadinami Iliados veikėjų vardais. Graikų populiacija yra kiek didesnė, nei trojėnų. Šių metų pabaigoje NASA planuoja Jupiterio link išsiųsti misiją Lucy, kurios tikslas yra ištirti net aštuonis asteroidus – vieną Asteroidų žiede, penkis Jupiterio graikus ir du trojėnus. Bet ir stebėdami iš Žemės galime rasti įvairių įdomių šių asteroidų savybių.
(0) 2021-02-04 7
XX a. pabaigoje Jupiterį tyrinėjo NASA orbitinis zondas Galileo. 1995 metais jis į planetos debesis numetė duomenų imtuvą, kuris perdavė duomenų apie jų sudėtį. Tyrėjus labai nustebino, kad debesys pasirodė esantys daug sausesni, nei manyta iki tol.
(0) 2021-02-02 15
Pernai rugsėjį paskelbta naujiena apie galimus fosfino dujų pėdsakus Veneros atmosferoje patraukė ir mokslininkų, ir žiniasklaidos bei visuomenės dėmesį. Bet tai nebuvo vienintelė išskirtinai įdomi žinia apie kaimyninę planetą, kurios sulaukėme pernai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos