Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Juslės
 
 

Juslės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-17 12
Žmogaus smegenys yra nervų sistemos komandų centras. Ji priima signalus ir perduoda informaciją raumenims, o tam tikrose kairiojo ar dešiniojo pusrutulio srityse, priklausomai nuo veiklos, formuoja naujus nervinius ryšius, kitaip tariant, mokosi. Bet kas nutiktų, jei dėl sunkios ligos gydymo žmogui būtų ne tik atjungta dalis smegenų, bet fiziškai pašalintas vienas iš pusrutulių?
(0) 2021-10-12 20
2020 metais vien „Apple“ pardavė daugiau nei 100 milijonų į ausis įstatomų belaidžių ausinių. Jos turi daugybę privalumų - jos beveik neužima vietos, yra labai lengvos, o ir patogumu daugelis nesiskundžia. Na, išskyrus jūsų ausis.
(0) 2021-06-15 4
Kamufliažą naudoja ir gyvūnai, ir žmonės. Jis leidžia susilieti su peizažu ir leidžia matomoje vietoje pasislėpti nuo priešų. Tačiau mokslininkai pastebėjo, kad žmonės gali lengvai išmokti atpažinti kamufliažą ir surasti paslėptus objektus.
(2) 2021-05-12 18
Tai, kad žmonės turi tik penkis pojūčius (lytėjimą, uoslę, klausą, regą ir skonio pojūtį) yra mitas. Tų pojūčių yra daugiau (pavyzdžiui, jūs jaučiate savo kūno pusiausvyrą), bet dar vieną galima išsiugdyti - ar norėtumėte puikiai orientuotis tamsoje?
(4) 2021-04-19 -7
Svaiginimasis kanapėmis jau daug kur yra legalus, o ir ten, kur jis vis dar uždraustas, žmonės tai daro nuolat. Mokslininkai neketina su tuo kovoti. Tačiau jie norėtų, kad žmonės būtų informuoti ir gerai suprastų galimą šalutinį kanapių poveikį. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad kanapės paveikia regėjimą?
(0) 2021-04-19 8
Galimybė pajusti skonį pėdomis skamba kaip kažkokios pasakos motyvas. Tačiau chemikai teigia, kad tai - įdomus mokslo triukas, kurį galite išbandyti patys.
(2) 2020-12-12 32
Harvardo medicinos mokyklos tyrėjai sėkmingai sugražino regėjimą dėl senatvės jį praradusiems gyvūnams. Jie taip pat pašalino akies pažeidimus, kurie atsirado dėl susirgimo panašaus į žmones kamuojančią glaukomą, kuri visame pasaulyje laikoma pagrindine aklumo priežastimi.
(1) 2020-12-03 46
Mokslininkai skelbia atradę paprastą metodą, kuris gali padėti palaikyti gerą regėjimą. Vos kelios minutės reguliaraus žiūrėjimo į ryškią raudoną šviesą apsaugos nuo regos silpnėjimo senstant, skelbiama „The Journals of Gerontology“ publikuotame tyrime.
(0) 2020-11-26 22
Praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio klasikiniame mokslinės fantastikos filme „Fantastic Voyage“ povandeninio laivo įgula sumažinama iki mikroskopinio lygio ir suleidžiama į sužeisto mokslininko organizmą. Sumažinta įgula geba matyti tokius mikroskopinius dalykus, kaip baltieji kraujo kūneliai. Tačiau ar iš tiesų sumažinus žmogų iki mikroskopinio lygio, tad tuo pačiu sumažėjus ir jo akims, jis matys mažesnius (mikroskopinius) objektus?
(0) 2020-10-12 34
Ūžimas ausyse gali atrodyti kaip pakankamai švelnus sveikatos sutrikimas, kol jo nepatiriate patys. Iš tikrųjų tinitas, kaip medicinoje vadinamas šis susirgimas, stipriai kenkia gyvenimo kokybei ir yra nepagydomas.
(0) 2020-07-22 15
Įeinate į visiškai tamsų kambarį. Jame nėra langų, nei plyšių - visiška tamsa ir jūs. Ką matote? Kodėl matote ne juodą, o pilką spalvą?
(0) 2020-07-16 39
Gyvenant paskutines valandas, žmogaus sąmonė virpa tarsi žvakės liepsnelė – bet smegenys priima ir apdoroja garsus lygiai taip pat, kaip ir jam būnant jaunuoliu pačiame jėgų žydėjime, rodo tyrimas, paskelbtas moksliniame žurnale „Scientific Reports“.
(0) 2020-07-15 28
Ant stalo stovi puodelis. Jūs ir jūsų draugas abu žiūrite į tą puodelį, bet ar abu jį matote taip pat? Ar abu vienodai gerai suprantate jo poziciją, dydį ir proporcijas? Naujas Kalifornijos universiteto Berklyje tyrimas parodė, kad mūsų vizualinis aplinkos suvokimas yra labai skirtingas.
(1) 2020-07-07 3
Gali būti, kad garsusis renesanso menininkas ir išradėjas Leonardo da Vinci turėjo kai ką, kas suteikia pranašumą ir aukščiausio lygio teniso bei beisbolo žaidėjams – „greitąją akį“. L. da Vinci atveju ši superrega galėjo jam padėti pamatyti ir užfiksuoti trumpalaikius paveikslų momentus – pavyzdžiui, mįslingą „Mona Lisos“ šypseną.
(3) 2020-06-29 39
Londono universiteto koledžo mokslininkai ką tik atliko įdomų tyrimą, kurio rezultatai gali padėti milijonams pasaulio žmonių. Jiems tereikės kasdien tris minutes įdėmiai žiūrėti tiesiai į ryškiai raudoną šviesą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos