Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kaip tai veikia fizikos požiūriu
 
 

Kaip tai veikia fizikos požiūriu

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2012-12-19 4
Lietuvoje žiema kol kas graso ne ekstremaliomis temperatūromis, o gausiais krituliais. O štai tolimuosiuose Rusijos kampeliuose pastarąją savaitę karaliauja arktinis speigas – kai kurios naujienų tanrybos informavo, kad Kamčiatkoje termometrų stulpeliai pasiekė sunkiai suvokiamas -52ºC žemumas. Ką per tokį šaltį veikti? Vienas rusas sugalvojo atlikti eksperimentą – spaudžiant -41ºC speigui iš 9 aukšto pro balkoną ant tuščios gatvės šliūkštelėti puodą verdančio vandens. Ar vanduo pasiekė žemę?
(8) 2016-06-15 -5
Atokvėpiui nuo futbolo siūlome pasitikrinti loginį mąstymą ir fizikos žinias.
(7) 2014-11-28 17
Stebint gėrimus nešant padavėją, tikrai galima padaryti išvadą, kad tai nelengvas darbas. Tačiau tie, kurie nutars stebėti ilgiau ir išanalizuoti gautus statistinius rezultatus, padarys ir dar vieną išvadą – nešama kava išsilieja gerokai dažniau nei alus.
(7) 2012-04-19 0
Šioje fotografijoje matomas drugelio pavidalo varinis auskaras skaisčiai oranžine spalva švytėjo dar ištisą pusvalandį po to, kai buvo nufotografuotas. Tačiau čia nebuvo jokios ugnies, nenaudota ir elektros srovė. Tad kas gi kaitina tą varinį drugelį?
(7) 2012-02-01 4
Kasdieniame gyvenime prie šviesos esame taip įpratę, kad apie ją net nesusimąstome, šviesa yra tarsi oras. Ji yra, ir tiek. Mes tik retkarčiais atkreipiame dėmesį į šviesą ir imame grožėtis jos reiškiniais – spalvota vaivorykšte, žaibu tamsiame danguje, saulėlydžiu, saulės apšviestų bažnyčių spalvotais vitražais, romantiškus jausmus keliančiu žvakės mirgėjimu.
(6) 2012-01-19 0
Antradienio vakarą Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje buvo pristatyta akademiko profesoriaus Jono Grigo knyga „Kiek trunka sekundė“, trumpai apžvelgianti pasaulį fiziko akimis.
(6) 2014-01-17 0
BBC mokslinių rubrikų vedėjas Steve Mould atkreipė daugelio dėmesį svetainėje YouTube patalpintu vaizdeliu, kuriame matyti kaip 50 metrų metalinė juostelė trumpam pakyla į viršų prieš nukrisdama žemyn.
(5) 2013-06-14 0
Mūsų kūnai generuoja galybę energijos. Pamenate, prieš savaitę, gilinantis į aukščiausias temperatūras visatoje, buvo užsiminta, kad 1 cm³ žmogaus kūno energijos išspinduliuoja daugiau nei 1 cm³ Saulės. Šį atvejį nuodugniai apmąstė ir išdėstė astronomas daugeliui ne sykį matytu veidu Filas Pleitas (Phil Plait).
(5) 2012-11-08 1
Patikėti tokia gaisro kilimo versija sunkiai galėjo ir patyrę gaisrų gesinimų ekspertai. Kol nepasižiūrėjo apsaugos kamera nufilmuoto vaizdo įrašo. Neįtikėtinų aplinkybių yra ir daugiau. Likimo ironija, tačiau Minesotos valstijos (JAV) miestelis, kuriame veikia nuo gaisro nukentėjusi alkoholinių gėrimų krautuvėlė, vadinasi „Burnsville“ (angl. „burn“ - degti).
(4) 2013-11-12 2
Ši žinia skamba kaip anekdotas, bet mokslo požiūriu problema yra visiškai rimta, o atrastas jos sprendimo būdas yra nepriekaištingas skysčių dinamikos požiūriu: JAV fizikai nustatė, kaip vyrai turėtų teisingai šlapintis.
(4) 2014-11-05 23
Norite tikėkite, norite – ne, tačiau apie srautų tėkmes mokslui žinoma labai, labai nedaug. Bet tai yra taip svarbu, kad jeigu remdamiesi matematinėmis lygtimis paaiškintumėte, kas vyksta kylant cigaretės dūmui ar maišant grietinėlę kavoje, praturtėtumėte milijonu dolerių.
(3) 2016-08-03 28
<i><a href="http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/kaip_mes_gyvename/S-56224/straipsnis/">Luke'as Aikinsas nėrė iš padangių be parašiuto</a>. Tai beprotybė – ne todėl, kad neįmanoma,
(3) 2018-01-09 11
Kino teatruose gruodžio viduryje pasirodžiusio „Žvaigždžių karų“ serijos filmo herojė Rei siekė iš senstelėjusio ir nuo visuomenės atsiskyrusio Luko Skaivokerio išmokti „galios“ paslaptis. O mokslininkams, bežiūrintiems šį filmą, kilo labai pagrįstų klausimų, leidinyje „The Conversation“ rašo Vinipego universiteto (Kanada) kvantinės fizikos profesorius Christopheris Wiebe.
(3) 2015-06-19 53
Vinilinės plokštelės veikimo principą suprasti, rodos, nesudėtinga – adata seka įrėžtą spiralinį griovelį, o jos judėjimas sukuria garsą. Benas Krasnowas iš „Applied Science“ nusprendė užfiksuoti, kaip tai atrodo.
(3) 2015-06-05 9
Kodėl ciklonai pietų ir šiaurės pusrutuliuose sukasi priešingomis kryptimis? Tokį reiškinį aiškina gana sudėtingas Koriolio (Coriolis) efektas, pasireiškiantis dėl Žemės sukimosi (pilną jo aprašymą „Wikipedijoje“ galima rasti anglų kalba, kiek siauresnį – ir lietuvių kalba). Bet ar tas pats efektas lemia ir vandens sukimąsi unitaze?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos