Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kaip veikia daiktai | Kaip tai veikia?
 
 

Kaip veikia daiktai | Kaip tai veikia?

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-07 4
Anot Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo, „užkabinančios“ dainos, kurios išplinta internete, yra parsisiunčiamos tokiu būdu, kaip kad plinta tikras virusas.
(6) 2021-11-03 11
Kas nutiktų, jeigu kosmose sugalvotume iššauti kulką. Nors kosmose nėra deguonies, kurio įprastai reikia degimo reakcijai, kuri vyksta šūvio metu, tikėtina, kad kulką iššauti kosmose visgi pavyktų. Tačiau kas įvyktų po to? Ar ji galėtų mus pasivyti iš nugaros? Ar taptų kosmoso šiukšle? Ar nukristų į Žemę? Ar mus paveiktų atatrankos jėga? Į šiuos ir kitus smalsumą žadinančius klausimus atsako Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Šarūnas Mikolaitis.
(0) 2021-11-03 10
Prieš 11 metų baigėsi ilgiausiai pasaulyje trukęs mokslinis eksperimentas – praėjus 8 mėnesiams po to, kai mirė eksperimento prižiūrėtojas, kuris kantriai net penkis dešimtmečius laukė eksperimento atomazgos.
(0) 2021-10-29 26
Vidaus degimo varikliai taip vadinami ne šiaip sau. Išorinio degimo varikliai techniškai buvo garo varikliai, nors niekas jų taip ir nevadino. Ir liepsną juose buvo įmanoma pamatyti. Bet dabar „Youtube“ kanalas „TROdesigns“ leis jums pamatyti degimą ir vidaus degimo variklyje.
(0) 2021-10-29 11
Mokslinės fantastikos kūriniuose gausu tolimų idėjų, kurios dažniausiai yra veiksmo kupinų nuotykių, o ne rimtų bandymų nuspėti ateities mokslo ar technologijų tendencijas. Kai kurie iš labiausiai paplitusių, pavyzdžiui, kosminio laivo pagreitinimas iki fantastiško greičio per kelias sekundes, nesutraiškant jame esančių žmonių, yra tiesiog neįmanomi pagal mums suprantamus fizikos dėsnius.
(0) 2021-10-27 -14
Leidykla „Briedis“ pristato bestselerio „Kaip vystosi kūdikio smegenys. Ko reikia mažyliui nuo 0 iki 5 metų, kad užaugtų protingas ir laimingas“ autoriaus Johno Medinos antrąją knygą – „Kaip veikia smegenys. 12 taisyklių, padedančių namie, darbe ir moksluose“.
(0) 2021-10-26 7
Tikriausiai žinote, kad odos ląstelės ilgainiui žūsta ir nukrenta nuo kūno paviršiaus, o jas pakeičia naujos. Tačiau kodėl ilgainiui neišnyksta tatuiruotės? Jeigu tatuiruočių rašalas įsigeria į odą (o taip ir yra), kodėl šis rašalas po kiek laiko nepradingsta, kai žūsta ir pasišalina odos ląstelės?
(5) 2021-10-25 83
Harvardo mokslininkas siūlo įdomią teoriją, kaip susiformavo visata: ją laboratorijoje galėjo sukurti pažangesnė gyvybės forma.
(7) 2021-10-24 17
Skrydis lėktuvu. Šuolis su parašiutu. Pasivažinėjimas motociklu. Tiesiog išėjimas pasivaikščioti į gatvę. Mes suprantame, kad teoriškai darydami bet kurį šių dalykų galime mirti – nors tikimybė labai maža. Tačiau kaip palyginti tikimybes mirti nuo skirtingų priežasčių ir suprasti, kurios veiklos yra pavojingiausios? Tai padaryti padeda mikromortai.
(0) 2021-10-18 28
Ar žinojote, kad šiandien mažiausiai 52 pasaulio šalys naudoja tam tikrą orų vadymo programą? Tiesą sakant, ši technologija, nors ir labai pažangi, egzistuoja daugiau nei 75 metus ir ji tik populiarės, nes klimato kaita daro didelę įtaką mūsų planetai.
(0) 2021-10-18 11
Sunku įsivaizduoti, kad galima būtų suklysti atliekant tokį paprastą dalyką, kaip maisto šildymą mikrobangų krosnelėje – tačiau, kaip matyti iš neseniai „TikTok“ paskelbto pamokančio vaizdo įrašo, panašu, kad daugelis iš mūsų būtent taip ir daro. Kas įdomiausia, tai patvirtina ir mokslas.
(0) 2021-10-18 2
Žmogaus kūnas yra kupinas keistenybių. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės sugeba padaryti, kad iš jų akių ištrykštų skysčiai net ar pradėtų rūkti dūmai.
(1) 2021-10-18 12
Povandeniniai laivai po vandeniu išbūna ištisus mėnesius. Todėl daugumai natūraliai kyla klausimas, kaip laivo įgula yra aprūpinama deguonimi tokį ilgą laiko tarpą? Juk vien deguonies atsargų neužtektų, ar ne?
(0) 2021-10-15 1
Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad žmonių prisiminimai apie rugsėjo 11-osios įvykius yra neteisingi – bent jau 40 procentų apklaustųjų.
(0) 2021-10-11 1
Esate girdėję apie dingstantį rašalą? Dabar pasiruoškite staiga atsirandančiam rašalui. Naudodami skaidrų skystį, mokslininkai gali atspausdinti visą vaivorykštės spalvų paletę ant skaidrių paviršių. Visa gudrybė ta, kad skystis spausdinamas tiksliais mikroskopiniais raštais, kurie sukuria struktūrinę spalvą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos