Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kambro periodas
 
 

Kambro periodas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2015-03-08 41
<em>Mi­li­jar­dus me­tų gy­vy­bė bu­vo vie­na­ląs­tė ir nuo­bo­di, o ta­da BUM! pa­si­ro­dė dau­gu­mos da­bar gy­ve­nan­čių gy­vū­nų pro­tė­viai – dėl idea­lios
(0) 2014-11-25 53
Mokslininkai po dviejų skirtingų mokslinių tyrimų linijų ką tik paskelbė rezultatus, kurie galėtų išspręsti „Darwino dilemą“ – paslaptį, kuri kankino evoliucijos tėvą iki pat jo mirties daugiau nei prieš šimtą metų.
(3) 2012-10-19 1
Maždaug apie 5 mln. metų po didžiausio Žemės istorijoje gyvybės išmirimo, didžiojoje mūsų planetos dalyje buvo taip karšta, jog tokioje aplinkoje nebūtų išgyvenęs beveik joks gyvas sutvėrimas, priėjo išvadą mokslininkai. Tyrėjai ilgai gvildeno vadinamojo „pražudytojo pasaulio“ scenarijų, kuris Žemę ištiko po Permo-Triaso periodu (prieš maždaug 250 mln. metų) įvykusio masinio išmirimo.
(0) 2012-05-28 0
Žemėje tai atsitiko prieš 250 mln. metų ir vadinama Didžiuoju išmirimu. Kad ir kas jį sukėlė, jo pasekmės taip ir liko skaudžiausios per visą Žemės gyvybės istoriją. Tąkart buvo sunaikinti 90 proc. Žemėje egzistavusios gyvybės. Tačiau gyvybė atsigavo, atsitiesė. Ji vėl gyva, kvėpuoja. Kiek tam prireikė laiko? Daugiau nei pajėgiame suvokti.
(0) 2012-04-27 0
Vieną iš garsiausių Žemės praeities mįslių, vadinamą Kambro sprogimu, mokslininkams pavyko paaiškinti išsprendus kitą Žemės praeities galvosūkį, vadinamą Didžiuoju nesutapimu.
(0) 2011-12-08 1
Mokslininkai skelbia, jog prieš pusę milijardo metų Žemės planetoje karaliavo išverstakiai povandeninio pasaulio grobuonys gali būti plėšrių gyvūnų „ginklavimosi varžybų“ pradininkai. Paleontologams pavyko aptikti vieno iš tokių gyvių fosilijų.
(4) 2010-07-03 1
Mokslininkai ieško, eksperimentuoja, modeliuoja ir suranda vis daugiau įrodymų apie evoliucijos galią ir greitį. Naujausias sensacingas atradimas susijęs su daugialąsčiais organizmais.
(3) 2009-11-01 0
Kambro periodas, prasidėjęs prieš 540 milijonų metų, ir trukęs maždaug 50 milijonų metų, pasižymi didele randama gyvų organizmų fosilijų gausa, dar vadinama Kambro sprogimu, tačiau diskusijos, kas paskatino vienaląsčius mikroorganizmus organizuotis į sudėtingesnes daugelio ląstelių struktūras ir sukėlė audringą gyvybės vystymąsi, tęsiasi iki šiol.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos