Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kamieninių ląstelių tyrimų tendencijos
 
 

Kamieninių ląstelių tyrimų tendencijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-07-05 68
Kaip jums patinka mintis, kad gendantis dantis... išsigydytų pats?
(0) 2015-10-05 12
Kamieninės ląstelės gali duoti pradžią bet kuriai kitai organizmo ląstelei, o iš jų jau galima gauti ir neuronus, ir raumenų ląsteles, ir kaulus, pasakoja Inovatyvios medicinos centro mokslininkas dr. Algirdas Žiogas.
(4) 2015-04-07 38
Vienas pagrindinių Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų tikslų – sukurti valdymo sistemas, kad žmonėms nebereikėtų dirbti mechaninio darbo. Tačiau kai kuriems jų tokiu atveju tektų palikti savo darbo vietas, nes jų darbą daug efektyviau atliktų sistemos, sako KTU profesorius Rimvydas Simutis. Jo manymu, tuo reikėtų džiaugtis, nes žmonių darbai taptų kūrybiškesni.
(14) 2014-12-03 45
Tyrėjams laboratorijoje pavyko išvesti pelytes, kurių pusė smegenys – pusiau žmogaus, todėl šie gyvūnai yra protingesni nei jų gentainiai. Eksperimento idėja yra ne imituoti veiksmo filmus, o pagilinti mūsų suvokimą apie smegenų ligas, tiriant funkcionuojančias smegenis pelėse, o ne laboratorinėse lėkštutėse, rašo newscientist.com.
(5) 2014-10-28 65
Mokslininkai iš Harvardo medicinos mokyklos surado būdą, kaip kamienines ląsteles paversti naikinimo mašinomis, žudančiomis vėžines ląsteles.
(0) 2014-08-26 18
Ištisas funkcionalus organas pirmą kartą buvo išaugintas pelėse, skelbia Škotijos mokslininkai. Grupę ląstelių pavyko išvystyti į užkrūčio liauką – labai svarbią organizmo imuninės sistemos dalį.
(1) 2014-05-26 3
Kompiuteris bando išmokti matyti, o praeiviai jo bandymuose įžvelgia vienuoles, giltines ir voratinklius. Nieko keisto: kompiuteris daro vienokias asociacijas, o žmogus – kitokias. Ką dar įžvelgiame moksliniuose bandymuose, aiškinasi organizacija „Mokslas ir Menas“.
(0) 2014-04-05 2
Japonės Haruko Obokata mokslinės karjeros trajektoriją galima palyginti su raketos pakilimu: kai šiai dabar trisdešimtmetei mokslininkei dar nebuvo sukakę nė 20 metų, ji buvo priimta į Tokijo Waseda universiteto mokslo padalinį, kuriame priėmimo komisija labai daug dėmesio skiria kandidato žinių troškimui.
(0) 2012-12-10 14
Vienas kamieninių ląstelių tyrimų pionierius kelia bylą komitetui, kuris skiria Nobelio medicinos premijas – dėl pareiškimų, kuriuos jis padarė apie šiemetinius premijos laureatus, praėjusią savaitę paskelbė komiteto atstovė.
(0) 2012-12-05 20
Naujas kamieninių ląstelių gavimo metodas leis pagreitinti jų auginimą laboratorijose ir padės peržengti barjerą skiriantį mus nuo regeneruojančių medicinos terapijų – galimybės pakeisti pakenktus arba nesveikus audinius naujais.
(11) 2012-06-08 1
Japonų mokslininkai iš kamieninių ląstelių išaugino funkcionuojančias kepenis. Pasiekimas atveria plačias perspektyvas šių organų auginimui ir persodinimui.
(2) 2011-07-14 0
Mokslininkai iš esmės pakeitė požiūrį į dantų implantus – jiems pavyko iš kamieninių ląstelių išauginti tikrą dantį, kuris vėliau buvo persodintas graužikui.
(0) 2011-03-08 23
Kamieninė ląstelė – nediferencijuota (nespecializuota atlikti kokio nors audinio funkcijas), gebanti atsinaujinti ląstelė. Organizme ji nėra nulemta ir tokia lieka tol, kol gauna signalą tapti specializuota. Šių ląstelių galimybė atsinaujinti, t. y. pasidauginus likti tokio pat diferenciacijos lygio, kartu su jų savybe susidarius reikiamoms sąlygoms bet kada tapti specializuotomis (diferencijuotis) daro šias ląsteles unikalias.
(0) 2010-11-17 0
Pradėtas pirmasis pasaulyje eksperimentinis insulto gydymas kamieninėmis ląstelėmis: jos buvo suleistos į insultą patyrusio paciento smegenis.
(11) 2010-10-26 0
Prieštaravimai, supantys embrioninių kamieninių ląstelių panaudojimą regeneruojant žmogaus organus ir audinius gali nurimti - jei tik bus patvirtinti naujo tipo kamieninių ląstelių klinikinių tyrimų rezultatai. O jei jie pasiteisins, gali būti, jog naujosios kamieninės ląstelės pirmiausia bus pritaikytos krūtų didinimo procedūroms atlikti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos