Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kanibalizmas tarp gyvūnų
 
 

Kanibalizmas tarp gyvūnų

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-11-07 62
Skruzdėlės yra maži, bet labai darbštūs gyvūnai, – kurie, panašu, net ir pačioje beviltiškiausioje situacijoje randa išeitį. Jokio maisto, šviesos ar išsilaisvinimo? Jokių problemų!
(1) 2019-10-25 33
Biologai atrado naują galingą evoliucijos veiksnį, kuris žolėdžius paverčia nuožmiais plėšrūnais.
(2) 2019-09-27 -10
Visiškai neseniai biheviorizmo srities specialistas Magnusas Soderlundas viename Švedijoje surengtame seminare pateikė išties netikėtą klausimą: ar pavyktų įsivaizduoti, kad galima valgyti žmogaus mėsą?
(2) 2019-09-04 -7
Pažeidžiamos kasijinės rupūžės suėda savo mažesnes varžoves, kad kuo greičiau užaugtų. Kirai ir pelikanai priklauso toms paukščių rūšims, kurios maitinasi ką tik išsiritusiais jaunikliais arba suėda juos tam, kad užkirstų kelią ligų plitimui.
(0) 2018-05-30 31
Prancūzija garsėja savo išskirtine virtuve, vynais ir menais. Netrukus šios šalies vardą pradėsime gretinti ir su rankos ilgio plėšriais kūjagalviais kirminais, rašo earther.com.
(0) 2018-02-12 20
Interneto vartotojus sudomino keistas radinys viename Sidnėjaus paplūdimyje. Į krantą bangos išmetė melsvus, į drakonus panašius padarus.
(1) 2016-06-30 29
Vabzdžių maldininkų patelės savo poravimosi partneriams galvas nukanda veikiausiai ne dėl savo agresijos, pareiškė mokslininkai.
(0) 2016-05-05 15
Apie vorų seksą dar žinome ne per daugiausiai, tačiau atliktos studijos patvirtina viena: dauguma atvejų tai yra žiauriai besibaigiantis procesas. Be kanibalizmo ar partnerės surišimo, neseniai mokslininkai pastebėjo dar vieną keistą vorų ypatybę – žaloti patelių lytinius organus.
(0) 2015-12-16 9
Šių metų „Nikon“ rengiamą mokslinių vaizdo įrašų konkursą „Nikon Small World In Motion“ laimėjo olandas Wimas van Egmondas, nufilmavęs, kaip vienaląstis mikroorganizmas praryja mažesnį savo giminaitį, rašo „Motherboard“.
(0) 2014-06-09 30
Australijos mokslininkai 3 metrų ilgio didįjį baltąjį ryklį pažymėjo siųstuvu, tačiau po 4 mėnesių siųstuvą rado išmestą į krantą – maždaug už 5 km nuo tos vietos, kur ryklys buvo pažymėtas. Peržvelgus siųstuvo duomenis, tapo aišku, kad vieną nuožmiausių jūrų pasaulio plėšrūnų surijo kažkoks kitas grobuonis. Kokie monstrai galėtų medžioti ir maitintis bene agresyviausia ryklių rūšimi? Siųstuvo duomenys pateikė atsakymą.
(1) 2012-11-07 1
Kanibalizmu vadinamas tos pačios rūšies individų naudojimas maistui. Gamtoje kanibalizmas senas kaip pats pasaulis, nors vargu ar jis kada nors buvo svarbus evoliuciniu ar populiacijų formavimosi požiūriais. Galvojant paprastai, galime rasti tik vieną šio reiškinio įvertinimą: tai kokių nors ypatingų sąlygų sukelta mitybos forma, tikrai neduodanti jokios naudos nei atskiroms populiacijoms, nei rūšiai. Tačiau ar kanibalizmas yra žalingas, pavojingas rūšiai? Ar galima supr...
(6) 2012-06-14 0
Pamenate, ne sykį esame rašę apie gyvūnų pasaulyje neretą autotomijos fenomeną – kai driežai vardan išlikimo nusitraukia uodegą ir pan.? Šią savaitę stebinti nepaliauja vabzdžių pasaulis, bet šįsyk žinutė – ne apie tarakonus, o apie vorus. Pasirodo, autotomija – jokia naujiena ir vorų pasaulyje. Tiesa, narsieji vorų pasaulio vyrukai kai kuriose situacijose pasiryžta atsisveikinti ne su kokia nors ataugančia uodega (tokių vorai lyg ir neturi) ar koja, o su... kur ...
(2) 2012-02-10 0
Ryklys su kitu rykliu, pasirodo, gali pasielgti kur kas nuožmiau. Pavyzdžiui, gentainį suryti. Tokį kadrą Koralinių rifų studijų centro (ARC Centre of Excellence for Coral Reef Studies) tyrėjams pavyko užfiksuoti Ramiojo vandenyno Didžiajame Barjeriniame Rife.
(0) 2011-08-12 4
Naujausi tyrimai parodė, kad liaudyje juodųjų našlių pavadinimu žinomos vorų rūšies Latrodectus hesperus patinėliai poravimuisi dažniausiai yra linkę apdairiai rinktis ką tik pasimaitinusias partneres. Tokiu būdų jie padidina savo tikimybę išlikti gyvi, mat, žinia, juodosios našlės iškart po akto vos pajutusios alkį suėda partnerį.
(6) 2011-08-04 0
Australijoje valtimi plaukioję žmonės užfiksavo, kaip penkių metrų ilgio krokodilas žiaumoja pustrečio metro gentainį, praneša vietos žiniasklaida.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos