Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Karaliai
 
 

Karaliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-14 7
Kiek iš tikrųjų pagrįsti Anne Boleyn mesti kaltinimai? Ar toji kaltė reali, ar pritempta? Šis klausimas dažniausiai sukelia diskusijas, kai pradedamos narstyti karalienės gyvenimo peripetijos. Keletas istorikų mėgino atkapstyti tikrąsias aplinkybes, privedusias prie 1536 m. gegužės 19 d. įvykdytos egzekucijos – išdavyste, neištikimybe ir kraujomaišos santykiais apkaltintos Anne Boleyn nukirsdinimo. Kadangi pateikta kuo įvairiausias versijas pagrindžiančių faktų, Anne Boleyn istorija lig šiolei tebėra aršių debatų objektas.
(0) 2021-09-01 24
Tūkstantinė minia susirinko stebėti automobiliu pravažiuojančio svarbaus svečio, kai staiga pasigirdo mirtini šūviai. Chaotišką sceną užfiksavo kino operatorius – tai buvo pirmasis politinis pasikėsinimas į valstybės vadovą, užfiksuotas filmavimo kamera.
(0) 2021-07-15 16
Kai kalbame apie britams būdingus dalykus, pirmiausia į galvą šauna raudonos telefono būdelės, Big Benas ir, be abejo, žymieji Karalienės sargybiniai. Ar kada susimąstėte, kodėl karalienės Elžbietos II sargybinių uniformas tokios išskirtinės, o jų galvas puošia didžiulės kepurės?
(0) 2021-04-05 29
Lietuviai emigrantai daugiau nei 100 metų barstėsi po tolimiausius žemės kampelius, jų istorijos margos kaip pasaulis. Bet kai kurių biografijos stebina net visko mačiusius ir girdėjusius. JAV lietuvis Faustinas Wirkus prieš beveik 100 metų Haityje tapo karaliumi.
(0) 2021-04-05 3
Vieno Anglijos dvaro palėpėje buvo rasta 121 metų senumo šokolado plytelė, vis dar savo originalioje skardinėje dėžutėje. Ji priklauso karalienės Viktorijos išleistai partijai, kuri buvo skirta britų kariams, tarnavusiems Pietų Afrikoje.
(0) 2021-03-24 -2
Britų karališkajai šeimai skandalai – ne naujiena: pradedant princo Charleso romanu su dabartine jo žmona Camilla Parker Bowles ir princo Harry nuotraukomis, kuriose jis buvo užfiksuotas vilkintis nacių kario uniforma, ir baigiant šaltumo bei rasizmo proveržiais, apie kuriuos neseniai Oprah Winfrey duotame interviu pasakojo princo Harry žmona, kunigaikštienė Meghan Markle.
(0) 2020-09-08 15
Galima tik įsivaizduoti archeologo Jameso Osbourne'o iš Čikagos orientalistikos instituto ir jo kolegos iš Britanijos archeologijos instituto Ankaroje Michele'io Mass'o jaudulį, kai pas juos apsilankęs valstietis papasakojo apie molingame kanalo dugne rastą iki pusės nugrimzdusią akmeninę stelą su akmenyje išraižytais hieroglifais.
(1) 2020-07-14 7
Tiems, kurie negyvena Jungtinėje Karalystėje arba tautų sandraugai priklausančiose šalyse, britų karališkoji šeima gali atrodyti kaip tikras anachronizmas. Monarchų klestėjimo laikais XXI amžiaus niekaip nepavadinsi: dabar juk valdo išmanieji telefonai ir privačiai finansuojami kosmoso tyrinėjimai. Nepaisant viso šito, apetitas, su kuriuo graibstomos žinios apie britų karališkąją šeimą, kol kas nemažėja.
(0) 2020-06-03 14
Karalius Jurgis V Jungtinę Karalystę valdė nuo 1911-ųjų iki savo mirties 1936 metais. Jis turėjo žalingų įpročių, daug rūkė ir, žinoma, kentėjo nuo nemažo streso. Pirmasis Pasaulinis karas stipriai išvargino karalių Jurgį, nepadėjo ir 1915 metais patirta trauma. Prieš mirtį jis jau kurį laiką nevykdė karaliui priskiriamų funkcijų, tačiau jo mirtis vis tiek nebuvo natūrali. Iš tikrųjų, dabar šis faktas taptų skandalingu.
(4) 2019-09-28 8
Karališkosios šeimos atstovams griežtai draudžiama išlipus iš automobilio patiems uždaryti automobilio dureles. Iki šiol manyta, jog tai susiję su etiketu, tačiau paaiškėjo, kad tai nieko bendro neturi.
(0) 2019-04-28 34
Remiantis 2019 metų „Forbes“ reitingu, pats turtingiausias pasaulio žmogus yra bendrovės „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas. Jo turtas vertinamas 131 mlrd. dolerių. Jis – turtingiausias žmogus per visą šiuolaikinę istoriją. Tik tai nereiškia, kad J. Bezosas turtingiausias visų laikų ir visų šalių žmogus, rašo BBC.
(0) 2019-04-01 10
Kai nebėra žmonių, kurie tave atsimena, tavo mirtis tėra istorija. Tokia ta gyvenimo Žemėje realybė - mirtis šiuo metu yra neišvengiama. Tačiau ne visi gyvenimą baigia vienodai. Štai 10 keistų mirčių, kurios dabar skamba kaip ištraukos iš pasakų ar prastų anekdotų.
(0) 2019-03-21 7
Tikriausiai mažai kas susimąsto, kad žaidimo kortų krūvelėje esantys karalių atvaizdai gali simbolizuoti realius istorinius asmenis. Daugeliui – tai tik anoniminiai veidai, sukurti remiantis kažkokiais bendrais monarchų bruožais. Tačiau, Tarptautinės žaidimo kortų asociacijos Prancūzijoje teigimu, kadaise kortos tikrai vaizdavo tikrus istorinius lyderius.
(0) 2019-01-18 5
Dauguma mūsų turi vieną-du vaikus. Pasitaiko ir daugiavaikių šeimų, bet jos gerokai retesnės. O ar kada susimąstėte, kiek galėtumėte susilaukti vaikų per visą savo gyvenimą, jeigu nesisaugotumėte neplanuotų nėštumų?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos