Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Karinės paskirties transportinės mašinos
 
 

Karinės paskirties transportinės mašinos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-04-03 16
Praeito amžiaus pabaigoje mūsų kariuomenė savo arsenale turėjo didelį kiekį sovietinės technikos. „GAZai, KAMAZai, ZILai ir kitas sovietinis šlamštas. Vėliau, po truputį, pradėjome gauti ir vakarietišką techniką. Buvo labai keistas momentas, kai antro pasaulinio karo metu ar po jo pagaminta vakarietiška technika yra kokybiškesnė, patogesnė ir nepalyginamai geresnė nei sovietinė technika pagamintas 9 ir 10 XX amžiaus dešimtmečiuose“, – pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis.
(0) 2020-03-19 8
Antrojo pasaulinio karo pabaigoje JAV gamintojas „Willys“ sukūrė mažą motorizuotą platformą „Willys M274 Mechanical Mule“, kurią turėjo naudoti oro desanto daliniai. Šioje savaeigėje platformoje panaudotos dalys iš legendinio Antrojo pasaulinio visureigio „MB Jeep“ važiuoklės, pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis.
(1) 2020-03-06 10
„Kafar“ – tai iš civilinio visureigio „Toyota Land Cruiser“ perdaryta transporto priemonė, skirta oro desantininkams pervežti, pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Pasak jo, sukarintas „Land Cruiser“ gali būti panaudotas kaip ginklų platforma, medicininės evakuacijos transportas arba artilerijos vilkikas, gebantis patempti iki 1 tonos svorį (realiausiai – 120 mm minosvaidį su nedideliu kiekiu minų). „Šią „Toyotą“ pritaikė gabenti oru: pakabinus po sraigtasparniu arba lėktuvais „C-130, arba C-295M. Taip pat šiuos visureigius galima desantuoti iš lėktuvo, tam panaudojant 700 kvadratinių metrų parašiuto“, – pasakoja karys.
(0) 2020-02-28 15
„Lietuvos kariuomenės atsikūrimo pradžioje mes neturėjome nieko: nei ginklų, nei aprangos, nei transporto – visiškai nieko“, – teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. – Lietuvos kariuomenė atsikūrinėjo tuščioje vietoje. Tačiau su laiku pas mus atkeliavo įvairi labdara: nuo švediškų senų dviračių iki Antrojo pasaulinio karo – ar ir pokarinių – transporto priemonių“.
(1) 2020-02-17 10
Kaip ir telefonų ar kompiuterių, įvairių karo mašinų yra daugybė: nuo šarvuotų automobilių iki tankų ir šarvuočių, nuo sraigtasparnių iki naikintuvų ir krovininių lėktuvų. Tačiau yra ir dar daugiau karininkams padedančių technologijų, apie kurias dauguma nežino.
(0) 2019-10-31 17
JAV Nacionalinis pažangiojo mobilumo konsorciumas – pramonės ir akademinių tyrėjų organizacija, kuriai JAV vyriausybė pavedė sukurti autonomines antžemines kovines sistemas – pranešė atrinkęs keturias įmones, kurios kurs prototipinius lengvuosius kovinius robotus JAV kariuomenei, rašo „Ars Technica“.
(0) 2019-05-31 13
Amerikietiški pagrindiniai kovos tankai „M1 Abrams“, savaime aišku, yra pakankamai dideli ir sunkūs. Jų transportavimui reikalinga speciali technika. Būtent šio tanko atsiradimas JAV Sausumos pajėgose ir paskatino „Oshkosh M1070“ atsiradimą. Bet kokiomis savybėmis pasižymi šis sunkvežimis?
(0) 2019-05-24 20
Įprastai kariniai sunkvežimiai pasižymi labai geru pravažumu, tačiau ir jiems ne visos kliūtys yra įveikiamos. Kaip iš transportinio laivo karinei technikai nusigauti iki paplūdimio, kai jokia prieplauka nėra prieinama? Tokiose situacijose praverčia amfibijos – LARC-LX buvo vienas toks didžiulis plaukiojantis visureigis.
(12) 2018-11-07 16
Amerikiečių įmonė „Inkas Armored Vehicle Manufacturing“ sukūrė šarvuotą visureigį sunkvežimį „Superior“. Teigiama, kad jo keleiviai ir vairuotojas gali pergyventi net atominį karą.
(2) 2017-11-17 1
Turbūt ne vienam kelyje teko sutikti automobilį su didžiulėmis baltomis raidėmis MP ant durelių. Kas važinėja tokiais automobiliais, ką jie veikia ir kaip elgtis pamačius tokį automobilį?
(6) 2017-10-10 7
Panašu, kad automobilių plagiatu ir klonų kūrimu užsiima ne tik kinai, bet ir kaimynai iš Rusijos Federacijos. Vis didesnį pagreitį įgauna su GAZ grupės naujove – pikapu „Vepr-Next“ – susijęs skandalas. Jurijaus Postnikovo, inžinierių biuro savininko iš Vokietijos teigimu, automobilis sukurtas pagal vokiečių inžinierių brėžinius, nors Rusijos įmonė tam leidimo ir nebuvo gavus.
(0) 2017-09-28 17
Neseniai vykusioje 24-oje tarptautinėje gynybos industrijos parodoje buvo pristatytas naujas Lenkijos kariuomenei skirtas visureigis. Jį bendromis jėgomis parengė dvi vietinės kompanijos – „Polski Holding Obronny“ ir „Concept“.
(5) 2017-02-01 38
ZH2 vandeniliu ir elektra varomas visureigis turėtų įvaryti priešininkams baimės, nes bus nematomas radarams, sako Kevinas Centeckas iš JAV kariuomenės tankų padalinio vystymo centro.
(0) 2016-11-25 18
Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ multifunkciniai sunkvežimiai-visureigiai „Unimog“ yra legenda tiesiogine prasme. Neveltui sakoma, kad šie automobiliai gali viską. Ir kad aukščiau už „Unimog“ yra tik Dievas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos