Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kariniai valstybių biudžetai
 
 

Kariniai valstybių biudžetai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2019-01-09 41
JAV kariuomenės galiai pasaulyje lygių nėra ir greitai dar nebus tikrai. Mūsų sąjungininkės NATO atsiplėšimas šioje srityje yra toks didelis, kad daugeliui kitų šalių, net ir kartu sudėjus jų pajėgumus, ypač lyginant skaičiais, sunku konkuruoti. „Business Insider“ sudarė 2018-ųjų pasaulio šalių reitingą pagal kariuomenių stiprumą.
(0) 2018-03-07 8
Rusijos televizijos NTV kanalo praėjusios savaitės programoje „Dienos rezultatai“ (rus. „Itogi dnia“) vienas iš siužetų buvo skirtas „audringai Vakarų reakcijai“, kurią tariamai iššaukė ketvirtadienį vykęs V. Putino metinis pranešimas Federacijų Tarybai. Anot NTV, „ažiotažo“ priežastis yra ta, kad „JAV buvo absoliučiai įsitikinusios, jog karinėje sferoje išlieka visos planetos priešakyje, tačiau dabar pasirodė, kad situacija kažkiek pasikeitė“, rašoma „theins.ru“.
(2) 2018-02-23 10
Visur, bet tik ne gynybos srityje taupiusi Rusija susidūrė su ekonomine realybe ir buvo priversta mažinti karinį biudžetą, pastebi politologas Tomas Janeliūnas. Tačiau, tiek jo, tiek politologo Vytauto Keršansko manymu, karinių išlaidų mažėjimas savaime nereiškia mažesnės naujų karinių konfliktų grėsmės. Be to, kaip pažymi V. Keršanskas, Rusijai mažėjimas nebuvo netikėtas, o išlaidas didinti šalis ketina jau kitąmet.
(2) 2017-10-30 43
Pastaruosius kelis metus pasaulyje smarkiai padidėjo karinis aktyvumas. NATO nuolat praneša apie išaugusį Rusijos laivyno operacijų mąstą Europoje ir likusiame pasaulyje. Turtinga karingų vokiečių istorija palieka savo žymes. Nenuostabu, jog daugelis europiečių tiki vokiečių ne tik ekonomine, bet ir karine galia. Tik ar vokiečių tikinimas, kad karinėms pajėgoms užtenka dabar skiriamų 1,2% nuo BVP yra pagrįstas?
(4) 2017-10-13 41
„Admirolas Kuznecovas“ - pasaulį juokinantis Rusijos lėktuvnešis. Nuolat gendantis, po savęs paliekantis juodus dūmų debesis ir nelaimių persekiojamas laivas, atrodo, turėtų išeiti į užtarnautą (galbūt) poilsį. Tačiau „Admirolas Kuznecovas“ ilsėsis tik penkerius metus, o po jų pasikeitęs bus minimaliai.
(1) 2017-09-08 7
Iš pirmo žvilgsnio Italija atrodo kaip savo įsipareigojimų nevykdanti NATO narė, kuri gynybai skiria vos 1,11 proc. bendrojo vidaus produkto. Mažiau lėšų gynybai skiria vos 7 Aljanso narės. Tačiau iš tiesų Roma įneša didžiulį indėlį į Europos saugumą, rašo „Politico“.
(0) 2017-09-08 2
Rusija Jungtinėms Tautoms (JT) pranešė, kad 2016-aisiais šalies išlaidos karinėms reikmėms siekė daugiau nei 2 trln. rublių (apie 30 mlrd. eurų). Vis dėlto ekonomistai skaičiuoja, kad tai tik 42 proc. sumos, kurią, remiantis JT standartais, reikėjo deklaruoti, praneša RBK.
(9) 2017-03-05 10
Ar europiečiai turėtų skirti daugiau lėšų gynybai, klausia politikos ekspertas Daliboras Rohacas interneto svetainėje www.aei.org skelbiamame straipsnyje. Nepaisant to, kurios partijos atstovas vadovauja Jungtinėms Valstijoms, dauguma JAV administracijų teigia tą patį – Europos sąjungininkai turėtų skirti daugiau lėšų gynybai ir nesiremti vien JAV karine galia.
(12) 2017-02-10 46
Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį Lietuvos krašto apsaugoje įvyko kokybinis lūžis, kai Antrojo pasaulinio karo laikų priešlėktuvinius pabūklus pakeitė raketinės sistemos. Prieš akis – dar didesni pokyčiai: Krašto apsaugos ministerija jau yra paskelbusi, kad derasi su norvegais dėl oro gynybos sistemų NASAMS, apie kurias pasakoja LRT televizijos laida „Karinės paslaptys“.
(11) 2017-01-12 11
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar 2007 metais pažadėjo atsaką JAV kuriamam priešraketinės gynybos skydui – tais pačiais metais išbandytos amerikiečių gynybą įveikti esą galinčios balistinės raketos RS-24 „Jars“. Tačiau šių raketų pagaminta vos kelios dešimtys, o naujų gamyba stringa, skelbia laikraštis „Komersant“.
(37) 2017-01-02 43
Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad 2 procentų nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) finansavimas gynybai nėra riba ir, esant poreikiui, jis galėtų dar augti.
(2) 2016-11-07 15
„Slaptos biudžetinės išlaidos augo 800 mlrd. rublių (11,8 mlrd. eurų) – apie tai kalbama Rusijoje, - rašo „Le Monde korespondentė Maskvoje Isabelle Mandraud. – Kol vyriausybė ruošiasi Dūmai pateikti 2017 m. biudžeto projektą, sieksiantį apie 16 trln. rublių (235 mlrd. eurų), 2016 m. finansinių metų korekcijos daro įspūdį: slaptos išlaidos padidėjo net 800 mlrd. rublių.“
(18) 2016-09-16 18
2 proc. BVP gynybai dar nereiškia, kad Lietuvos gynyba taps nepriekaištinga. Kita vertus, kažkada sidabrines, o dabar auksines šakutes kariuomenės virtuvėje galėsime pakeisti platininėmis.
(46) 2016-09-01 62
Lietuva, reaguodama į Rusijos veiksmus Rytų Ukrainoje ir nuolat eskaluojamą karinį aktyvumą Baltijos jūros regione, šiemet pateko į geriausiai gynybą finansuojančių NATO šalių dešimtuką. Lietuva devinta, nors dar pernai buvo dešimčia pozicijų žemiau. Šią savaitę Lietuva pasirašė sutartį su Vokietija dėl brangiausio per Nepriklausomybės metus kariuomenės pirkinio. Sandorio vertė 386 mln. eurų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos