Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Karybos istorija
 
 

Karybos istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2008-12-16 0
Tais laikais, kai atominės bombos jau egzistavo, o kišeniniai skaičiuotuvai - ne, potencialus branduolinio smūgio efektas būdavo apskaičiuojamas įvairiausiomis popierinėmis sukiojamomis skaičiuoklėmis. Nepaisant to, šie instrumentai buvo vadinami skambiu "kompiuterio" pavadinimu.
(19) 2008-12-14 5
1945 metais, kai atominėmis bombomis buvo sunaikinti du Japonijos miestai, vienas jo kūrėjų J. Robert'as Oppenheimer'is dalinosi savo bloga nuojauta apie branduolinio ginklo paplitimą: "Jas pagaminti nėra labai sudėtinga. Jos bus visur, jei patys žmonės to norės", sakė jis savo kolegoms, dirbusiems Los Alamos (JAV, New Mexico) vykdytame Manheteno projekte. Kokiais būdais ši galia pateko į kitų dabartinių "branduolinių" valstybių rankas?
(0) 2008-11-17 0
Ragavusieji karo žurnalistų duonos teigia, kad šiandien su kamera ar fotoaparatu rankose sugrįžti dirbti į karinių konfliktų zoną nebenorėtų. Anot jų, darbui kare žurnalistai yra prastai rengiami. Taip pat pasikeitė ir darbo kokybė.
(16) 2008-11-11 0
Šiaurės Rytų Konge kilus chaosui ir žudynėms diplomatai ir taikdarių pajėgos stengiasi suvaldyti situaciją
(54) 2008-10-19 2
Josifas Stalinas buvo „pasiruošęs prie Vokietijos sienos perkelti daugiau nei milijoną karių tam, kad sulaikytų A. Hitlerio agresiją dar prieš prasidedant Antrajam pasauliniam karui“, rašo telegraph.co.uk. Maždaug 70 metų slėpti dokumentai atskleidžia, jog Sovietų Sąjunga, norėdama įtraukti Didžiąją Britaniją ir Prancūziją į antinacistinį aljansą, pasiūlė nusiųsti galingą karinę jėgą.
(22) 2008-07-15 0
Ką daryti su didžiuliu krovininiu lėktuvu C-130, kuris ką tik patyrė avarinį nusileidimą nesaugioje Irako zonoje? Jei jūs esate kariškis, tiesiog apvyniojate jo korpusą sprogmenimis ir susprogdinate į atskiras dalis... Žinoma, dalys turi būti pakankamai smulkios, kad po to jas būtų galima pakrauti į sunkvežimius ir transportuoti į oro pajėgų bazę. Būtent tokių veiksmų ėmėsi JAV 447-asis ekspedicinis operacijų palaikymo eskadronas.
(10) 2008-05-27 2
Legendinį "Titaniką" aptikęs žmogus atskleidė, jog visos šios paieškos buvo tik priedanga tikrajai misijai, kurios metu buvo vykdoma dviejų Šaltojo Karo metais nuskendusių atominių povandeninių laivų apžiūra. Tyrinėtojų komandai vadovavęs Bob'as Ballard'as pasakoja, jog kai jis 1985 metais rado nuskendusį istorinį lainerį, jis jau buvo atlikęs savo pagrindinę užduotį - nustatyti, kas nutiko povandeniniams laivams "USS Thresher" ir "USS Scorpion".
(3) 2008-02-20 0
Šie japoniški šuns šarvai yra laikomi vieninteliu išlikusiu autentišku tokios rūšies senovės samurajų augintiniams skirtu egzemplioriumi. Laikoma, jog šie šarvai buvo pagaminti turtingo, aukštas pareigas užimančio ir, tikėtina, ekscentriško samurajaus arba daimyo (japonų feodalo) keturkojui draugui. Gaminys priklauso vėlyvajam Edo periodui (nuo 18-ojo amžiaus vidurio iki 19-ojo amžiaus vidurio. Tikėtina, jog tokios inovacijos buvo sugalvotos penktojo Tokugavos siogūnato...
(3) 2008-01-12 0
Klaipėdos universiteto Povandeninių tyrimų centro darbuotojai spėja, kad netoli Klaipėdos uosto rado nuskendusį vokiečių arba rusų povandeninį laivą. Paskendusį objektą keturiasdešimties metrų gylyje Saugios laivybos administracijos hidrografinis laivas „Varūna“ aptiko 14 jūrmylių į šiaurės vakarus nuo Klaipėdos uosto vartų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos