Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Kibernetinių nusikaltimų nuostoliai
 
 

Kibernetinių nusikaltimų nuostoliai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-21 40
Daugiau nei trejus metus – nuo 2016 metų gruodžio – kibernetinė ataka prieš Ukrainos elektros skirstymo tinklus buvo sunkiai įveikiamas galvosūkis, rašo „Ars Technica“.
(0) 2019-07-24 29
Šį savaitgalį tiek Kremliuje, tiek Lubiankoje turėjo netrūkti įraudusių veidų ir dantų griežimo: hakeriams pavyko įsilaužti į Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) rangovų serverius ir pagrobti 7,5 terabaitus duomenų. Pagrobti ir išviešinti duomenys atskleidžia slaptus FSB projektus, kuriais agentūra bando panaikinti anonimišką naršymą Tamsiajame internete (TOR), paveikti socialines medijas ir atjungti šalies internetą nuo likusios pasaulio. Pagrobtieji duomenys buvo perduoti pagrindinėms tarptautinėms žiniasklaidos priemonėms.
(2) 2019-06-09 3
Augant programišių aktyvumui, bendrovėms neišvengiamai teks skirti daugiau dėmesio kibernetiniam saugumui, o jų vadovų komandose pradėsime matyti ir gynybos pareigūnus (angl. Chief Defence Officer, CDO).
(14) 2019-04-30 20
Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-unas didžiuojasi šia elitine programišių komanda, kuri dar yra žinoma, kaip „APT 38“. Ir to priežastis gana paprasta – per praėjusius metus jiems pavyko iš internetinių bankų ir kriptovaliutų keityklų pavogti 1 milijardą dolerių.
(6) 2019-02-17 27
Programišiai sugebėjo įsilaužti į elektroninio pašto paslaugos „VFEmail.net“ teikėjo tarnybines stotis ir ištrynė absoliučiai visą informaciją, saugotą JAV tarnybinėse stotyse – be jokios galimybės susigrąžinti pradingo visų šios paslaugos naudotojų iš JAV informacija, rašo „zdnet.com“.
(0) 2018-01-15 -4
Statistika negailestinga – vien Lietuvoje IT sistemos atakuojamos net 135 kartus per dieną. Duomenų nutekėjimas ir jų vagystės, įsilaužimai į įmonių banko sąskaitas tampa kasdienybe. Skaitmeniniu interneto tinklu sujungtame pasaulyje duomenys tapo pačia brangiausia valiuta, masinančia nusikaltėlius kenkėjišką veiklą perkelti į virtualią erdvę. Tad šiandien reikėtų savęs klausti ne to, ar mūsų verslas taps kibernetinio išpuolio auka, o kada tai įvyks ir ar būsime tam pasiruošę, teigiama pranešime spaudai.
(1) 2017-04-08 -12
„Security Analyst Summit“ konferencijoje „Kaspersky Lab“ papasakojo apie kibernetinės grupuotės „Lazarus“ veiklos tyrimo rezultatus. Tai žinoma programišių gauja, tariamai atsakinga už 81 mln. JAV dolerių vagystę iš Bangladešo banko 2016 m. – incidentas tapo viena didžiausių kibernetinių vagysčių per visą istoriją. Per ilgiau nei metus trukusį tyrimą ekspertams pavyko detaliai išnagrinėti grupuotės metodus ir instrumentus bei sustabdyti mažiausiai dvi naujas didelių sumų vagystes iš finansinių institucijų.
(0) 2017-01-03 7
Vermonto valstijos komunalinės įstaigos sistemoje buvo aptikta su Rusijos programišių atakomis siejama programa, o šis faktas, galbūt, atskleidžia JAV elektros tinklų pažeidžiamumą, penktadienį pranešė dienraštis „The Washington Post“.
(0) 2016-12-15 16
Praktiškai po kiekvienos didesnės kibernetinės atakos prisimenama įtempta geopolitinė situacija – Vakarai puola kaltinti visur besikišančią Rusiją, o pastaroji – užsienio žvalgybas. ESET saugumo ekspertai parengė ataskaitą „Modern Attacks on Russian Financial Institutions“ (Naujos atakos prieš Rusijos finansų įstaigas), kurioje analizuojamos atakų prieš Rusijos finansų įstaigas tendencijos ir šioje srityje besidarbuojančios kriminalinės grupės.
(4) 2016-08-02 20
Nigerijos Harkurto uoste sulaikytas nigerietis, organizavęs sukčiavimo internete tinklą, kuriame įvairiais būdais apgaudinėjant žmones iš jų buvo išviliota daugiau kaip 60 mln. JAV dolerių (54 mln. eurų), pirmadienį pranešė Interpolas.
(5) 2015-03-05 5
Vis dažniau daugelio šalių, taip pat ir Baltijos, vartotojai tampa vadinamųjų šifruotojų aukomis – užkrėstuose kompiuteriuose svarbūs failai šifruojami tam tikromis programomis, o vėliau reikalaujama išpirkos už iššifravimą.
(2) 2014-10-22 15
„Kaspersky Lab“ specialistai ištyrė kibernetines atakas, nukreiptas į daugybę bankomatų visame pasaulyje. Aptikta kenkėjiška programinė įranga, užkrečianti bankomatus ir sudaranti sąlygas nusikaltėliams ištuštinti įrenginius bei pasisavinti milijonus dolerių. Tarptautinė organizacija Interpolas informavo nukentėjusias šalis ir prisideda prie vykdomo tyrimo. Šiuo metu kenkėjiška programa aptikta bankomatų sistemose Lotynų Amerikos, Europos ir Azijos šalyse.
(0) 2014-09-03 0
Kibernetinių nusikaltėlių pajamos gali daugiau nei 20 kartų viršyti jų išlaidas organizuojant atakas. Tokias išvadas padarė „Kaspersky Lab“ ekspertai, palyginę išplatintų programišių instrumentų kainą ir pelną, kurį apgavikai gauna sėkmingos kenkėjiškos operacijos atveju.
(0) 2014-07-01 14
„Kaspersky Lab“ specialistai atskleidė tikslinę ataką, nukreiptą į stambaus Europos banko klientus. Remiantis apgavikų serveryje rastais įrašų failais, vos per savaitę kibernetiniai nusikaltėliai iš banko sąskaitų pavogė per pusę milijono eurų. Pirmieji operacijos „Luuuk“ pėdsakai buvo aptikti šių metų sausio 20 d., kai „Kaspersky Lab“ ekspertai rado komandinį serverį. Jame esančių instrumentų rinkinys rodo, kad vagiant pinigus iš banko klientų sąskaitų buvo taikomos „Trojos“ programos.
(0) 2014-02-18 0
Jungtinių Valstijų Federalinių Tyrimų Biuras (FTB) susirūpinęs kibernetiniais nusikaltimais Rumunijoje, kurią vadina įsilaužėlių pasauliniu centru, apmokė 600 Rumunijos pareigūnų ir ragina juos ryžtingiau kovoti su vietos programišiais, trikdančiais amerikiečių internetinę prekybą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos