Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Klausa ir jos fiziologija
 
 

Klausa ir jos fiziologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-11-08 4
Ką bendro turi katė ir telefonas? Pasirodo, 1929 metais profesoriaus Ernesto Gleno Weverio ir jo asistento Charleso Williamo Bray Princetono universitete atlikto eksperimento metu jie buvo vienu kūnu. E.G. Weveris ir C.W. Bray‘us paėmė gyvą, tačiau be sąmonės esančią katę ir pavertė ją veikiančiu telefonu – kad išbandytų, kaip garsą priima klausos nervas.
(1) 2019-09-14 5
Ekspertai perspėja dėl galimų piktnaudžiavimo nesveiku maistu rizikų: apako vien gruzdintomis bulvytėmis ir bulvių traškučiais besimaitinęs paauglys, skelbia BBC.
(0) 2018-10-19 -6
„Kartais po įtempto darbo atrodo, kad ausyse zyzia aukštos įtampos laidai. Ačiū Dievui, kai dainuoju, jokių blogų simptomų nesu pajutęs“, – sako dainininkas Ovidijus Vyšniauskas. Tiesa, dėl spengimo ausyse į specialistus jis nesikreipia ir teigia, kad dažniausiai padeda laisvalaikis gamtoje. Tačiau, pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriaus Alvydo Unikausko, jei dažnai aplanko nemalonus garsas ausyse, būtina pasikonsultuoti su gydytoju.
(0) 2018-03-12 3
Klaidinga manyti, kad mūsų klausa tiesiog atspindi objektyviuosius garsus. Klausa iš tikrųjų sukuria garsus, kalbą, muziką iš priimamos garsinės medžiagos. Tokios „kūrybos“ procese kai kas gali išsikreipti, tikina Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) profesorius Rytis Ambrazevičius.
(0) 2017-05-12 12
Nerimauti dėl to, kad žmogaus biologinės galimybės praplečiamos naudojant technologijas, tikrai nereikėtų. Taip LRT.lt sako kiborgu prisistatantis žurnalistas Frankas Swainas. Jo teigimu, kūno tobulinimui ribų nėra, o mums reikia pasirinkti: eisime kartu su technologijomis ar būsime atsilikę.
(4) 2017-02-09 18
Dalis žmonių negali pakęsti tokių garsų kaip čepsėjimas ar gilus kvėpavimas, o mokslininkai neseniai išsiaiškino, kad taip yra dėl būsenos, vadinamos misofonija.
(4) 2015-12-16 5
Senstant žmonių klausa prastėja, o pirmiausia nustojame girdėti itin didelio dažnio garsus. Pagal tai, kokio dažnio garsų nebegirdite, galima nustatyti jūsų ausų „amžių“, t.y. kokio amžiaus žmogui prilygsta jūsų klausa.
(22) 2014-12-12 80
Jūs dabar, žinoma, skaitote. Tačiau šįkart kviesime skaitymą trumpam mesti į šalį ir šiek tiek šio to pasiklausyti. Tiksliau, šį tą išgirsti. Na, jei ne šį tą, tai bent jau ką nors… Tuo pačiu pasitikrinsite, kaip girdite – kaip šikšnosparniai, kaip Antrojo pasaulinio karo artileristų divizijos veteranai ar… kažkur per vidurį.
(13) 2014-06-03 101
Visų mūsų klausa yra skirtinga, tačiau net 360 milijonai kenčia nuo visiško apkurtimo. Kokios jūsų klausos ribos, galite pasitikrinti audiogramos pagalba. Tai garso įrašas, kuris skleidžia sinusines bangas žmogui girdimo garso spektre, paprastai svyruojančiame nuo 20 ir 20 000 Hz.
(0) 2014-03-21 0

Tai suteikia naują prasmę posakiui apie gerą klausą. Manoma, kad muzikinis talentas gali slypėti genuose, lemiančiuose vidinės ausies sandarą.

(0) 2014-02-07 21
Klausa ir rega žmogui turi ypatingą reikšmę, tačiau nuo gimimo vieno šių pojūčių neturinčių žmonių smegenys geba sustiprinti kitus pojūčius. Yra žinoma, kad iki 6 mėnesių kūdikio klausos sistema itin glaudžiai susijusi su regos sistema ir kartais nutinka taip, kad nuo gimimo neskatinamos klausos zonos yra „užimamos“ kitų jutimų, pvz., klausos sistemos sutrikimus kompensuoja geresnis regėjimas ir atvirkščiai.
(2) 2013-05-15 0
Daugelis tokį garsą suvokia ir apibūdina kaip veriantį, persmelkiantį, šiurpų – šiaip ar taip, nemalonų. Tačiau oda pagaugais nueina ne dėl aukšto dažnio garso. Kodėl toks garsas dažniausiai skamba nepakenčiamai?
(5) 2012-11-01 3
Natūralu tikėti, kad mus supanti realybė yra tokia, kokią ją matome, girdime, jaučiame. Bet ar tikrai?
(21) 2012-10-11 0
Kreidos cypimas rašant ant lentos? Polistirolo brūžinimas į betoninę sieną? O gal... vienokio ar kitokio intensyvumo peristaltikos atodūsis? :) Pasirodo, yra ir nepakenčiamesnių žmogaus ausiai garsų.
(37) 2012-04-04 16
Tyla verta aukso. Tačiau JAV egzistuoja kambarys, kuriame yra taip tylu, jog greitai tos tylos, kad ir kokia auksinė ji būtų, nebeįmanoma ištverti. Ilgiausiai absoliučią tylą Orfildo laboratorijoje (Pietų Mineapolis) iškęsti yra pavykę tik 45 minutes.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos